Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:00


Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierunków

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierunków

Post21 lis 2012, 18:53

Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - czyli co trzeba zrobić aby rozebrać lusterko boczne w celu np. wymiany żarówkę/LED Coming Leaving Home, silniczka lub światła (LED) kierunkowskazu.

Narzędzia wymagane:
- torx 10
- 2x szeroka tasiemka z materiału

Narzędzia opcjonalne:

- płaski śrubokręt

Numery części:
- 5K0 857 537 C9X - osłona lusterka (górna część lusterka) - numer 13 z Planu Montażowego
ObrazekObrazek

- 6R0 857 601 A - środkowa cześć mocowania lusterka - numer 3 z Planu Montażowego
Obrazek

- 5K0 949 101 - kierunkowskaz (dolna część lusterka) - numer 7 z Planu Montażowego
Obrazek

Plan Montażowy:
Obrazek

Filmy instruktażowe:

Po obejrzeniu filmiku wiedziałem że nie będę na tyle odważny aby "wyrywać" tą powierzchnię lustra jak ten Pan, dlatego ja użyłem do tego celu tasiemek materiałowych.

Przy wymianie światełka kierunkowskazu nie jest konieczne odkręcanie silniczka-tej powierzchni z zaciskami do której montowa jest powierzchnia lustra (numer 2 z Planu Montażowego)


Ten film widziałem po fakcie, ale myślę że jednak jak na pierwszy raz to bym się nie zdecydował na ten sposób rozbierania :? :lol:


Instrukcja rozbierania:

1. Ustawiamy lustro w maksymalnie skrajny położeniu (ręcznie lub mechanicznie), po czym wkładamy jedną z taśm materiałowych za lustro tak aby jej końce wystawały zza powierzchni lustra

2. Analogicznie na pkt.2 ustawiamy lustro w przeciwnym skrajnym położeniu i wkładamy drugą taśmę tak aby jej końce wystawały zza powierzchni lustra

Obrazek

3. Delikatnie, równomiernie i jednostajnie ciągniemy za wszystkie cztery końce taśm dopóki nie usłyszymy wypięcia lustra z zatrzasku

4. Delikatnie wypinamy z zatrzasku powierzchnię lustra pamiętając o tym iż lustro jest jeszcze połączone z "obudową" przy pomocy kabelków - tylko w podgrzewanych lusterkach.

Obrazek

- w moim przypadku nie umiałem wypiąć tych kabelków z tylnej powierzchni lustra - bardzo mocno się trzymały, użycie większej siły mogłaby spowodować wyrwanie gniazd w powierzchni lustra.

Obrazek

5. Przy pomocy torx 10 odkręcamy 2 śrubki z wewnętrznej obudowy - zaznaczone na poniższym obrazku

Obrazek

6. Zdejmujemy górną obudowę lustra (5K0 857 537 C9X)- pamiętając że jest ona zaczepiona na dwa zaczepy. Można sobie pomóc małym płaskim śrubokrętem przy odhaczaniu tych zaczepów.

Obrazek

7. Zdejmujemy dolną obudowę lustra (5K0 949 101) -

Na tym kroku mój scenariusz się kończy, gdyż w moim przypadku musiałem jedynie (lub aż) wymienić właśnie tą cześć


Montaż lusterka realizujemy w odwrotnej kolejności do rozbierania, pamiętając o przykręceniu śrubek - ja zapomniałem i musiałem ponownie "rwać lusterko" ;)

Powiązany z tematem wątek na forum: Wymiana kierunkowskazu w lusterku bocznym


Autor postu otrzymał pochwałę
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierun

Post30 lis 2012, 14:11

Bardzo ładny tutorial. Oby ich wiecej było ;)
Offline

Diabo

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 23:05
  • Online: 1d 22h 53m 28s
  • Auto: Touran 2
  • Silnik: 2.0 TDI 103kW
  • Lokalizacja: kuj-pom

Re: Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierun

Post20 lip 2016, 09:29

To opis wymiany szkiełka lusterka i innych części wewnątrz. Myślałem że zobaczę jak się ściąga z drzwi całe lusterko. Interesuje mnie osłonka wewnątrz drzwi. u mnie tak mocno siedzi że boję się że zaraz pęknie . Mocno się wygina i nie chce wyjść. Czy mam jednak dalej ciągnąć do skutku?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierun

Post20 lip 2016, 10:52

Offline

danielkot

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 lis 2017, 21:02
  • Online: 15m 28s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Pogorzela

Re: Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierun

Post06 lis 2017, 21:13

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie. Rozebralem całe lusterko tzn prawie. Bo nie wiem jak i czy wgl da się zdjąć tą część lusterka która jest na silniku składania. Bo przy składaniu mi coś puka a lusterko nie składa się. I chciałbym wyjść silniczek składania elektrycznego i nie wiem jak. Pomocy!!
Offline
Awatar użytkownika

cairalan

Gadatliwy

  • Posty: 215
  • Rejestracja: 31 sty 2014, 11:38
  • Online: 24d 14h 49m 55s
  • Auto: VW Golf MK6 GTI USA
  • Silnik: 2.0 TSI CCTA
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Demontaż zewnętrznego lusterka bocznego - wymiana kierun

Post03 sty 2018, 12:15

Panowie orientujecie się, czy lusterko Euro wraz z wkładem będzie pasowało do wersji USA? Jest P&P, żadna różnica?

Chodzi mi oczywiście o wymiana samego szkła z mocowaniem:

Obrazek

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości