Dzisiaj jest 09 maja 2024, 12:34


[1.4 TSI 122KM] Ciepły biegi inaczej wchodza ,zimny tez inaczej

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Ciepły biegi inaczej wchodza ,zimny tez inaczej

Post08 lut 2013, 21:47

Witam jak w temacie rano biegi inaczej wchodzą ,sprzęgło inaczej bierze jakby szybciej.Po przejchaniu 5 km wszystko wraca do normy,zobaczymy jak w lato bedzie jak bedzi + 20 C.Chyba profilaktycznie wymienie olej w skrzyni choć podbno nie trzeba;p ale przebieg 105 tys km wiec lepiej wymienie. A moze płyn hamulcowy tez do wymiany jak jest tak cos powiązane z wysprzeglikiem ,pompą. Co sadzicie? GOLF 1.4 tsi 122 km 2010 r 105 tys km
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Ciepły biegi inaczej wchodza ,zimny tez inaczej

Post08 lut 2013, 21:54

To jest normalna praca zimnej skrzyni w zimę. Nie rób nic z tym olejem, nie trzeba. Ja mam 40 tyś przebiegu i u mnie tak samo pracuje.
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Ciepły biegi inaczej wchodza ,zimny tez inaczej

Post08 lut 2013, 22:00

ale mi sie bardziej wydaje ze sprzegło inaczej chodzi:P zobaczymy w lato:P a sprzegło jest dobre bo ładnie bierze

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości