Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 04:09


Prośba o zlokalizowanie części

Moderator: flo

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Prośba o zlokalizowanie części

Post11 wrz 2017, 13:59

Witam,
Po ostatnim przeglądzie okresowym, w schowku przed pasażerem znalazłem część gumową, jakby jakaś zaślepka.Nie mogę zlokalizować w którym miejscu mogli jej nie zamontować.Wymieniali tylko filtr kabinowy.
Foto w załączeniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 29m 33s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post11 wrz 2017, 17:50

Pewnie ktoś coś kombinował z odbojnikiem. Z tego co szukałem wynika że takich odbojników VW nie stosował. Są to pewnie uniwersalne odbojniki stosowane w wielu innych starszych autach.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post11 wrz 2017, 18:35

Może gdzieś im się z innego auta ten odbojnik zawieruszył.Wszystko dokładnie przepatrzyłem, nawet dostałem się do obudowy filtra kabinowego i nie widzę żeby coś brakowało.Na nim jest cyfra 60.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post11 wrz 2017, 20:45

Cześć,

Byłeś blisko w swoich poszukiwaniach ;)
Drobny element gumowy z Twojego zdjęcia to odbojnik amortyzujący uderzenie konstrukcji schowka podczas jego otwierania. Gdzie go znaleźć ?
- Otwórz pokrywę schowka,
- W głębi schowka (patrz wzdłuż boczków schowka w stronę komory silnika), z prawej i lewej strony schowka (u góry) będziesz widział plastikowy zaczep (o szerokości około 2 cm),
- Naciśnij dość mocno (w górę) ten plastikowy zaczep (prawy,lewy),
- Konstrukcja schowka "wyjdzie" z tych zaczepów i będziesz miał dostęp do filtra klimy,
- A teraz najważniejsze: przypatrz się dokładnie elementom konstrukcji schowka, które opierają się o te plastikowe zaczepy (tzn. opierają się od strony komory silnika). Jest tam szczelina w plastiku, w którą wsadzasz górna część "nóżki" odbojnika. Odbojniki wsadzasz z prawej i lewej strony konstrukcji schowka,
- Po wsadzeniu odbojników, patrząc od przodu na konstrukcję schowka, będziesz widział oba "grzybki" odbojników,
- Delikatnie wciskasz konstrukcję schowka w te dwa duże plastikowe zaczepy,
- Od tej chwili "grzybki" odbojników, w trakcie otwierania schowka, będą od strony komory silnika, uderzać w plastikowe zaczepy, amortyzując otwieraną klapkę schowka.

Pozdro.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 29m 33s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post12 wrz 2017, 18:18

Może w schowku i takie odboiniki tez montowali ale oryginalne są inne, mają płaski łeb. Właśnie sprawdziłem to w swoim i są płaskie.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post12 wrz 2017, 21:17

Kopalnia wiedzy :)
Jutro z rana to zaraz sprawdzę, z tym że mam jeden tylko taki odbojnik.Jeśli nie będzie drugiego, to będą musieli mi podesłać .

-- 12 wrz 2017, 22:29 --

Czy w etce ktoś mógłby mi zlokalizować omawianą część i wrzucić foto?Jeśli oczywiście występuje w katalogu.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Prośba o zlokalizowanie części

Post13 wrz 2017, 16:37

Sprawa załatwiona, jeden zostawili a drugiego nie ma.Pewnie podczas montażu im wypadł.Zamówili komplet.

Ten jeden wsadziłem i to original, pasuje idealnie.

Dzięki za pomoc.

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość