Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 21:17


Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post11 sie 2015, 20:13

Próbowałem dziś zmienić palnik lewego światła :/, po zdjęciu gumowej zaślepki widzę palnik, moge go odkręcić, robi sie luźny ale za cholerę nie moge go wyjąc :/ nie ma miejsca zeby go wyciągnąć, odpiąć i wymienić na nowy... Dodam, ze dłoni dużej nie mam :/
Ksiazka obslugi Vw mowi prosto :)
1. zdejmij zaślepkę
2. Wykręć żarówkę
3. Wyciągnij żarówkę do tylu
4. Zamontuj nową żarówkę

Szukałem jakiegoś filmu na necie ale nie moge znaleźć. Trafiłem jedynie na opis wymiany ale jak juz pisałem wyżej, nie moge wyciągnąć żarówki z reflektora, bo nie ma tam miejsca ( próbowałem rożnych kątów)
Ktoś bos podpowie?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 06:30

W zasadzie to instrukcja idealna, inaczej sie tego nie da zrobic :) Zarnik jest osadzony w takim czarnym pierscieniu ktory przyczepiony jest do zarnika ale jest to element lampy. Musisz go przekrecic i wyjac razem z zarnikiem a potem przelozyc na nowy zarnik.
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 10:26

NIe ma lekko :D
znalazłem sporo opisów jak wymienić żarówkę ( kroki 1-4, o których pisałem wcześniej) ale... No właśnie, zawsze jest jakieś ale :) W moim przypadku- golf VI z bi-xenonem-jest tu bardzo mało miejsca na jakikolwiek ruch żarówką nawet po odpięciu od kabla i odkręceniu z lampy, żarówka lata luźno ale ni cholery nie ma ustawienia żeby ją wyjąć.

Na vortex znalazłem taki opis :

So, installation was a bit tricky, even though I don't have very large hands. Very little space to work with. This was passenger side. Make sure the car's lights are out, and wear plastic gloves so you don't accidentally touch the glass of the bulb (if you do, wipe it off with a lint-free cloth, using alcohol or isopropyl).

When you remove the rubber cover, you see the back-side rectangular portion of the lamp. Note that the writing on it is right-side up. You can see the connector at the bottom, which has a metal sleeve on it that locks into a tiny whole in the lamp's socket. I was able to lift this sleeve up (out of the hole), but couldn't remove the connector in that position.

To remove the lamp, you turn it about 1/8 counter-clockwise, and then pull the lamp out. There isn't enough space to pull it out and lift it up vertically, but you can now easily remove the connector. I found only one diagonal way to twist the lamp and finally get it out.
:banghead: DOSZEDŁEM DO TEGO MIEJSCA I NI CHOLERY NIE MOGĘ ZNALEŹĆ POZYCJI DLA ŻARÓWKI ŻEBY JĄ WYCIĄGNĄĆ- pionowo, poziomo, skos w każdą stronę

Remember which way you got it out, because getting the new one back in is even more difficult.

After you take the lamp out, you need to remove the plastic ring that locks the lamp into position. It consists of two semi-circles that you can open up: push the doubled-up plastic tab back, and the ring will open (there is a hinge on the opposite side). Now you can remove the ring in the area where the two small notches are, and it will come off easily.

Close the plastic ring over the new lamp, aligning the two notches with their matching tabs.

Now you have a choice of either (i) first attaching the connector, or (ii) first installing the lamp back. (ii) is probably easier, but since I couldn't get the connector off while the lamp was in place, with my hands, I decided on (i), which is absurdly difficult. Basically, the attached cable makes it yet more difficult to move the lamp back into its proper position. Again, I just found one diagonal way to get the lamp back into the hole - be careful not to scratch the top wires too much during the process. Center it correctly, in the same 1/8 turned position you got it out, press in, then turn 1/8 clockwise. Make sure it has caught the tread and sits tight. If you used method (ii), don't forget to connect the cable back.

Z tego co widzę :D instrukcja z punktów 1-4 może pozostać na papierze.
Dziś spróbuję jeszcze raz ;] może tym razem razem z pomocą zimnego :pub: ręce będą bardziej zwinne
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 11:51

ja zakladalem zarniki majac lampy na stole ;) jakos latwo poszlo ;) :mrgreen: ale fakt ze miejsca przy lampach malo a Ci ktorzy to projektuja to powinni potem w serwisach za kare sami je wymieniac :lol:
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 13:58

Próbowałem, nie powiodło sie... Odpinam kabel, żarówka na wyciagnięcie ręki Haha dosłownie ale nie ma pozycji zeby ja wyciągnąć a o zdjeciu tego plastikowego pierścienia zabezpieczajacego żarówkę nie ma mowy :/ przy użyciu 2 palców a więcej nie wejdzie... Obrazek Wiem wiem na zdjeciu wyglada, ze jest mnóstwo miejsca, otóż nie :) nie jest
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 14:13

pierscien wyjmujesz z zarnikiem, nie musisz go w lampie demontowac.
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post12 sie 2015, 14:20

Taki miałem plan zeby pierścień z żarnikiem wyciągnąć ale nie ma miejsca, zdjąłem pokrywkę bezpieczników, za wiele miejsca to tez dla paluchów nie zrobiło.
Do aso nir pojadę, nie dam im zarobić :) przejechałem kilku mechaników, jedni mowia ze sie boja i do tego trzeba elektromechanika inni startują z cena 200zl za komplet bo cytuje panie, bez rozebrania przodu samochodu to nie da rady, no nie da rady
Offline
Awatar użytkownika

Agolf6

Gadatliwy

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 07 lip 2013, 10:19
  • Online: 18d 23h 12m 25s
  • Pochwały: 13
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Sanok

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post13 sie 2015, 10:22

Wymiana żarnika najlepiej wykonać przy wyciągniętej lampie, ale aby to zrobić musisz poodkręcać parę śrubek i odgiąć zderzak, tak jest z lewą stroną ( od skrzynki bezpieczników ). Prawa strona wymiana bez problemu, jest na tyle miejsca, że spokojnie włożysz dłoń i przekręcisz żarnik.
Producent nie przewidział, że nabywca pojazdu sam zechce to wykonać, tylko jedzie do serwisu i za kilka $ robią robotę za niego.
Sam osobiście byłem świadkiem jak mechanik wymieniał żarnik - metoda wyjął lampę
A do tego wymieniamy żarniki parami aby dobór kolorów był ten sam, po kilku miesiącach odcień się zmienia. Cena 150 od sztuki na allegro + cena wymiany.
Już zrobione: zmiana BCM, xenon led, oświetlenie drzwi, kierownica na multi, lusterka elektryczne, montaż SET, ciemne szyby, radio Blaupunkt Philadelphia 835, webasto, licznik na GTI premium, kamera cofania, nowy CAN, hamulce GTI 312/282, LA, zespół kolumny kierowniczej na 5K. koła 17 i TPMS, CLIMATRONIC :)
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post13 sie 2015, 10:37

Agolf6 pisze:Wymiana żarnika najlepiej wykonać przy wyciągniętej lampie, ale aby to zrobić musisz poodkręcać parę śrubek i odgiąć zderzak, tak jest z lewą stroną ( od skrzynki bezpieczników ). Prawa strona wymiana bez problemu, jest na tyle miejsca, że spokojnie włożysz dłoń i przekręcisz żarnik.
Producent nie przewidział, że nabywca pojazdu sam zechce to wykonać, tylko jedzie do serwisu i za kilka $ robią robotę za niego.
Sam osobiście byłem świadkiem jak mechanik wymieniał żarnik - metoda wyjął lampę
A do tego wymieniamy żarniki parami aby dobór kolorów był ten sam, po kilku miesiącach odcień się zmienia. Cena 150 od sztuki na allegro + cena wymiany.


Tak właśnie zrobię :) dziś spróbuję wyjąć lampę już bardziej dla zasady, żeby zrobić samemu ( YES I CAN).
Żarówy już kupione, oczywiście para.

No i po sprawie :) 20 minut roboty z czego szukanie śrubokręta zajęło polowe Tego czasu.
Dzięki za podpowiedz z poluzowaniem lewego reflektora, prawego nie trzeba było odkręcać---> miejsca pod dostatkiem
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post27 sie 2015, 07:22

Kupił ktokolwiek z was żarniki od tego człowieka i ten model?: http://allegro.pl/xenon-ksenon-d1s-osra ... 78970.html
Czy są to oryginały i czy jest to odpowiednia barwa?
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post27 sie 2015, 09:38

1. Spójrz co jest napisane na dole aukcji:
" UWAGA!!! UWAGA!!!UWAGA!!!
KSENONY NA TEJ AUKCJI D1S OSRAM NIE POCHODZĄ Z POLSKIEJ DYSTRYBUCJI FIRMY OSRAM WIĘC NIE MAJĄ OPAKOWANIA TYLKO OPAKOWANIE ZASTEPCZE UDZIELANA JEST GWARANCJA FIRMY BARTEX 12 MIESIECY"

Już samo w sobie podejrzane ;] bo pomijam cenę 280zł za 2 żarówy?!

Ja kupowałem tu (250zł sztuka i to były najtańsze jakie znalazłem w opcji teoretycznej oryginalności, gwarancja 48miesięcy)

http://allegro.pl/d1s-osram-xenon-ksenon-zarnik-zarowka-4800k-4-lata-i5080635670.html
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post27 sie 2015, 09:41

dzięki, jednak nie ma lekko :) 500 zł za dwie "żarówki" :[
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post28 sie 2015, 22:08

Te wszelkie "źródła światła" na Allegro to może i oryginalne produkty dużych firm, jednakże są to przeważnie odrzuty produkcyjne ze względu na ilość gazu w bańce (co wiąże się z nieprawidłową barwą) lub błędną geometrią. Są sprzedawane nie w kartonikach, tylko w opakowaniach zbiorczych, ponieważ zamiast zostać zniszczone pakują je w takie opakowania jak na pierwszy montaż. Można z tym równie dobrze żyć i cieszyć się produktem w rozsądnej cenie z jakąś tam wadą. Nawet do ASO nie ma co jechać po to, gdyż oni kupują takie części nie raz i nie dwa na Allegro właśnie. Ja, kiedy zastanawiałem się kiedyś co kupić do swojego poprzedniego auta zapytałem przedstawiciela Osrama, gdzie jest pewny punkt gdzie można kupić oficjalnie palniki. Niestety cena 460 PLN za sztukę nie była zbyt zachęcająca, więc znalazłem na Allegro. Byłem z nich zadowolony, choć z tyłu głowy zawsze miałem rozterkę czy będą trwałe i dobrze świeciły. Okazało się, że było OK i auto zostało z nimi sprzedane. Dziś mogę sobie pozwolić na zakup oryginałów, ale jakbym miał kupować - co mnie czeka może za kilka lat, kupiłbym coś nietypowego, czego masowo się nie podrabia albo nie ma jakiś znanych przekrętów z upłynnianiem złomu.

Zobaczcie sobie taką aukcję i punkt 6. regulaminu:
http://allegro.pl/d1s-osram-nightbreake ... 14088.html
Offline
Awatar użytkownika

edziu

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 maja 2015, 21:41
  • Online: 4h 21m 41s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post22 maja 2016, 12:59

Cześć, zauważyłem dzisiaj, że skończył mi sie jeden palnik i mam do Was dwa pytania:
1. Czy wiecie jakie palniki były montowane oryginalnie do golfów (2010)? U mnie sa założone Osram XENARC 66140 D1S 35W ale nie mam pewności czy poprzedni właściciel juz ich nie zmieniał. Zmienialiście na jakiś inny model, np. Osram Nightbreaker?
2. Czy z założenia wymienia się 2 palniki? Podobno ciężko dobrać kolor światła przy wymianie tylko jednego, ale co jeżeli kupiłoby się taki sam model?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam:)
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post22 maja 2016, 19:00

Ad2. Kolor swiatla w ksenonie zmienia sie wraz z dlugoscia, czasem swiecenia palnikow. Na samym poczatku (gdy sa nowe) jest to barwa biala, nastepnie niebieskawa, a na koniec rozowa.
Wymienic mozna jedna ale jesli druga zarowka jest juz w fazie rozu, nowa bedzie sie odznaczac. Od razu widac takie auto z daleka. Rodzaj producenta nie ma nic do znaczenia.
Offline
Awatar użytkownika

MiR

Aktywny

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 03 gru 2015, 19:04
  • Online: 11d 7h 55m 45s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post23 paź 2016, 16:20

Mam pytanie ponieważ kupiłem lampy ale heh ktoś wyciągnął żarniki.
Pewnie z żarnikiem poszedł pierścień mocujący żarnik : )
Dlatego moje pytanie, czy pierścień mocujący żarnik w soczewce
wygląda w ten sposób ?

http://hidretrofit.pl/sklep/oprawka-moc ... ika-hella/
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 20h 33m 33s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post23 paź 2016, 18:59

podobnie a moze tak samo ale dokladnie juz nie pamietam, kup w ASO cena taka sama, cos ok 30zl placilem
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post23 paź 2016, 21:02

MiR Tak dokładnie to jest pierścień mocujący żarnik, jak kolega wyżej w aso ok 30zł kosztuje.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

MiR

Aktywny

  • Posty: 187
  • Rejestracja: 03 gru 2015, 19:04
  • Online: 11d 7h 55m 45s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post23 paź 2016, 21:56

Dziękuję za informacje, jutro podjade do ASO :D
Offline

lukas fidelis

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 lip 2017, 21:18
  • Online: 50m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mysłowice

Re: Wymiana żarówki światła mijania xenon D1S

Post31 lip 2017, 20:51

Witam mam zamiar wymienic zarowki w lampach przod jakie polecacie?

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości