Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:20


Głośna praca kompresora klimy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

03luki

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 17 kwie 2016, 12:03
  • Online: 1d 12h 34m 24s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: SH

Głośna praca kompresora klimy

Post24 cze 2017, 10:24

Cześć, zrobiłem kompleksowy serwis klimatyzacji i po tym odzywa mi się kompresor. Słychać coś ala wycie, najbardziej jest to słyszalne przy przyspieszaniu lub schodzeniu z obrotów. Niestety brzmi to jakby kończył mi się kompresor. Czy jest możliwość, że zakład, który mi to robił wykonał coś nieprawidłowo? Przed oddaniem go na serwis była totalna cisza przy pracy klimy. Czy po prostu tak niefortunnie się złożyło to wszystko w czasie?

Jest ktoś na forum kto może mi pomóc w tym temacie, czy mam walczyć z zakładem, który przeprowadził serwis czy przyjąć kolejne koszta na klate?
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Głośna praca kompresora klimy

Post24 cze 2017, 13:53

jedz tam gdzie robiles i reklamuj
Offline

acoustic

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 22 lut 2013, 20:29
  • Online: 9d 2h 20m 39s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7 Comf.
  • Silnik: 1.2 TSI 110PS
  • Lokalizacja: slask

Re: Głośna praca kompresora klimy

Post25 cze 2017, 09:55

03luki pisze:Cześć, zrobiłem kompleksowy serwis klimatyzacji i po tym odzywa mi się kompresor. Słychać coś ala wycie, najbardziej jest to słyszalne przy przyspieszaniu lub schodzeniu z obrotów. Niestety brzmi to jakby kończył mi się kompresor. Czy jest możliwość, że zakład, który mi to robił wykonał coś nieprawidłowo? Przed oddaniem go na serwis była totalna cisza przy pracy klimy. Czy po prostu tak niefortunnie się złożyło to wszystko w czasie?

Jest ktoś na forum kto może mi pomóc w tym temacie, czy mam walczyć z zakładem, który przeprowadził serwis czy przyjąć kolejne koszta na klate?


Moj przypadek w MK6 byl bardzo podobny (gwizd, warczenie), gdy tylko zrezygnowałem z serwisu klimy w ASO Porsche Rybnik a udałem się do Norauto tam wszystko ustąpiło. (nabijanie klimatyzacji wraz z uzupelnieniem oleju w kompresorze). Widocznie Porsche Rybnik też sobie nie radzi w tej kwestii.

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość