Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:43


Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Tuning optyczny - czyli wewnętrzne i zewnętrzne zmiany wizualne naszych samochodów.

Moderator: flo

Regulamin forum Wewnętrzne i zewnętrzne modyfikacje wizualne w celu uzyskania bardziej sportowego lub ładniejszego wyglądu tj. zmiany atrapy, zderzaków, lotek, foteli, kierownicy, podsufitki itp. elementów wpływających na zmianę wyglądu.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post01 lis 2015, 01:58

Witam chce zmienic fotele i kanape na wersje gtd ,moze miał ktos jakieś doświadczenia w tym temacie czy pasuje bez przeróbek chodzi o poduszke i wtyki przyłączeniowe,moja wersja wyposażenia to comfort podobno jest inna poduszka .
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post01 lis 2015, 07:42

Wszystko pasuje o ile masz takie samo wyposażenie czyli grzane fotele czy regulację fotela elektryczną. Potrzebujesz do wymiany klucze spline. Nawet gdyby była różnica w kostce to przekładasz swoją.
Offline
Awatar użytkownika

damiandmbk

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
  • Online: 15h 15m 31s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post29 lis 2016, 10:17

1.Czy kupując nowe fotele z możliwością sterowania elektrycznego, jeżeli teraz mam manualne - będą nowe działały?
2.Jeżeli nowe fotele nie są grzane, natomiast aktualnie posiadane tak - to czy można przełożyć płytę grzewczą ze starych foteli do nowych?

Znalazłem manualne bez grzania lub elektryczne ergoactive/ pełna skóra.
Offline

krzysi3k

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 mar 2017, 11:24
  • Online: 1d 11h 1m 14s

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post30 maja 2017, 14:57

Podpinam się pod temat.
Chciałem wymienić fotele i kanapę w VW Golfie 7 Variant z wersji CUP (zdjęcie poniżej) na fotele alcantara lub ergoactive i mam trzy pytania:

1) Czy fotele i kanapa od MK7 5d będą pasować do MK7 Variant?
2) Jakich części będę potrzebował żeby działała elektryczna regulacja fotela kierowcy(obecnie mam manualną)
3) Czy "banan"(na zdjęciu zaznaczony strzałką) od wersji CUP będzie pasował kolorystycznie do kanapy alcantara lub ergoactive czy muszę szukać kompletu z "bananem"?

Zdjęcie kanapy w wersji CUP:
Obrazek

Alcantara:
Obrazek

Banan:
Obrazek

I jeszcze jedno pytanie poza protokołem:
Większość sprzedawanych foteli ma wymontowane poduszki powietrza. Bardzo skomplikowaną operacją będzie montaż poduszek z foteli które teraz posiadam?
Offline
Awatar użytkownika

damiandmbk

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
  • Online: 15h 15m 31s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post31 maja 2017, 08:29

Będę dzisiaj wymieniał fotele u siebie - tyle, że kupiłem do wersji Hatchback i mam Hatchback. Podobno pomiędzy Hatchback a Variant inaczej składa sie kanapa wiec jest różnica w mocowaniu. Poszukaj alcantary do wersji Variant, jest jedna bardzo dobra oferta na Allegro za 800 zł.
Jeżeli chcesz założyć elektrycznie sterowane ergoactive będziesz musiał zakodować prawdopodobnie fotele do samochodu, bo bedzie Safe CP. Koszt 400 zł za samo kodowanie (pod warunkiem ze masz High Gateway, jak nie to będziesz musiał wymienić i rownież zdjąć z niego Safe CP). Moim zdaniem nie warto kombinować, kup alcantare na Allegro do varianta.
Co do poduszki dam znać dzisiaj po wymianie.
Offline

krzysi3k

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 18 mar 2017, 11:24
  • Online: 1d 11h 1m 14s

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post31 maja 2017, 20:57

Dzięki wielkie za odpowiedź, trzymam kciuki i czekam na relację z wymiany.
To jeszcze jedno pytanie odnośnie tapicerki Alcantara. Czy w golfach VII był tylko jeden odcień tej tapicerki? Bo na allegro co zdjęcie to inny kolor i chciałem się upewnić że to tylko złudzenie.
Offline
Awatar użytkownika

damiandmbk

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 25 sie 2016, 21:25
  • Online: 15h 15m 31s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post31 maja 2017, 23:17

Są dwa kolory - jasny i ciemny. Fotele wymieniłem, przy wymianie poduszki jest trochę zachodu ponieważ trzeba podwinąć tapicerkę chociaż z jednej strony do wysokości gdzie jest poducha. Po drodze są zaczepy łączące materiał z gąbką które musisz odczepiać. Jak dojdziesz do poduchy to na dole jest jedna śruba a potem poduchę podsuń do góry i wyjdzie z haczyka.
Fotele przyszły mi z tym bananem, o którym mówisz ale niestety nie pasuje on do mnie. Jest on dla wersji z poduszką boczną i różni się budową od plastiku który mam ja więc nie wymieniałem tego. Mam wersję comfortine.
Największy problem który nadal nie jest rozwiązany to wymiana pasa bezpieczeństwa tylnego środowego. W nowych fotelach jest on przecięty i za cholerę nie wiem jak wymienić go na swoj stary... mechanizm siedzi w tapicerce.
Offline

mario_74

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 16 wrz 2018, 08:59
  • Online: 1d 6h 25m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 tsi 125km
  • Lokalizacja: elblag

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post20 lip 2019, 05:40

Witam.
Nie chce zakladac nowego tematu, czy siedzenia z gte lub gti beda pasowaly do wersji comfortline.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post20 lip 2019, 10:17

Tak
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

marnon

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:21
  • Online: 1d 22h 29m 17s
  • Auto: vw golf 7 variant
  • Silnik: 1.6TDI 110KM
  • Lokalizacja: slask

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post16 lip 2020, 09:28

pytanie do użytkowników alcantary : te fotele są wygodne ? nic się z tym pokryciem nie dzieje ? można je prać ?

zastanawiam się czy by w moim variancie nie zmienić skóry na alcantarę.
Offline

Lukasmk

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 25 gru 2020, 11:47
  • Online: 5h 9m 10s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wymiana foteli z wersji comfort na gtd

Post27 gru 2020, 18:20

Ja mam alcantare i jest ok pranie itd tez spoko

Wróć do Tuning optyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości