Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:40


Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post15 sty 2017, 21:00

Kolego ogarnij sie nie kupuj z klima na korbe.
Dopłata to grosze.
Juz dzis nikt takiego golfa kupic nie chce a co dopiero za kilka lat jako używany.
Bedziesz żałował
Offline

grigorr

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 sty 2017, 18:24
  • Online: 10h 19m 20s

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post16 sty 2017, 11:00

Już kupiłem, także pozamiatane;) Kwestia jest tego typu, że w zupełności zdaję sobie sprawę, że climatronic byłby wygodniejszy - w zasadzie w trakcie jazdy bez obsługowy (nie trzeba kręcić gałkami - za zimno/za gorąco), i rzeczywiście dopłata za niego nie byłaby wielkim wydatkiem w perpektywie ceny całego samochodu. Jednak wyprzedaż rocznika rządzi się swoimi prawami, a jako że decyzja o zakupie samochodu zapadła stosunkowo późno, to niestety, mój wybór był ograniczony. Celowałem w comfortlina (piano black w highlinie jest wg mnie piękny, ale szybko łapie brud i rysuje się stosunkowo łatwo) i stanąłem w salonie przed dylematem 1.2 tsi z climatroniciem vs 1.4 tsi z climaticiem - wybór był dla mnie jednoznaczny, a biorąc pod uwagę, że wszystkie użytkowane przeze mnie do tej pory samochody miały klimatyzację manualną, to w zasadzie nie odczuje braku, bo nie mam doświadczenia jazdy z klimatyzacją automatyczną.
Także jestem posiadaczem takiej wersji:
https://www.volkswagen.pl/app/konfigura ... nfigurator
A brak climatronica przeżyję, choć nie ukrywam z lekkim żalem - ale jak to mówią: ponad 11 tys. rabatu drogą nie chodzi ;)

UserRetired

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post16 sty 2017, 16:14

no i bardzo fajny wózek :-)

-- 16 sty 2017, 16:16 --

grigorr pisze:Już kupiłem, także pozamiatane;) Kwestia jest tego typu, że w zupełności zdaję sobie sprawę, że climatronic byłby wygodniejszy - w zasadzie w trakcie jazdy bez obsługowy (nie trzeba kręcić gałkami - za zimno/za gorąco), i rzeczywiście dopłata za niego nie byłaby wielkim wydatkiem w perpektywie ceny całego samochodu. Jednak wyprzedaż rocznika rządzi się swoimi prawami, a jako że decyzja o zakupie samochodu zapadła stosunkowo późno, to niestety, mój wybór był ograniczony. Celowałem w comfortlina (piano black w highlinie jest wg mnie piękny, ale szybko łapie brud i rysuje się stosunkowo łatwo) i stanąłem w salonie przed dylematem 1.2 tsi z climatroniciem vs 1.4 tsi z climaticiem - wybór był dla mnie jednoznaczny, a biorąc pod uwagę, że wszystkie użytkowane przeze mnie do tej pory samochody miały klimatyzację manualną, to w zasadzie nie odczuje braku, bo nie mam doświadczenia jazdy z klimatyzacją automatyczną.
Także jestem posiadaczem takiej wersji:
https://www.volkswagen.pl/app/konfigura ... nfigurator
A brak climatronica przeżyję, choć nie ukrywam z lekkim żalem - ale jak to mówią: ponad 11 tys. rabatu drogą nie chodzi ;)


co do wyborów climatic czy climatronic Twój wybór Twoja decyzja, ja mam Golfa GTD w manualu i wszyscy mi mówią że to zły wybór, ja tak nie sądzę :-) pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post16 sty 2017, 19:32

majac manuala sceptycznie podchodzilem do climatronica ale faktycznie to dziala 😃 moze przy nastepnym aucie Ci sie uda 😃
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post16 sty 2017, 19:52

mariuszdlu pisze:no i bardzo fajny wózek :-)

Co do wyborów climatic czy climatronic Twój wybór Twoja decyzja, ja mam Golfa GTD w manualu i wszyscy mi mówią że to zły wybór, ja tak nie sądzę :-) pozdrawiam


Najlepszy. Auto sportowe musi miec ręczną skrzynię, ba auto majace 400 Nm momentu tym bardziej.
O ile dla kogos 184 konie to nie mocne, sportowe auto przy masie 1450 kg to nie mam pytań
Automat dla dziadków ktorzy nue wciskaja gazu w podłogę

-- 16 sty 2017, 19:57 --

grigorr pisze: Już kupiłem, także pozamiatane;)
A brak climatronica przeżyję, choć nie ukrywam z lekkim żalem - ale jak to mówią: ponad 11 tys. rabatu drogą nie chodzi ;)



Nie no Tungsten to szacun za gust.
Wszystko jest. No szkoda. Wychodzi 90 tys zł, bardzo drogo.
No z rabatem 79 to juz nieźle

Fortepianowych paneli nie ma sie co bac, wystarczy nawoskiwać i wypolerować. Przecierac mikrofibra z kurzu. Nie macać łapami że tak powiem a rysowanie, no jak sie uderza czyms to każde zostana zniszczone czy porysowane.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przycisk OFF - VW Golf VII 1.4 TSI - 125 KM

Post17 sty 2017, 20:27

grigorr pisze:Już kupiłem, także pizamiatzne


Nierozumiem. Na stronie volkswagena jest wyszukiwarka wyprzedażowa.

Rabat 10.000 zł na Golfa bez łaski,
W całej Polsce jest 11 sztuk 1.4 TSI Comfortline 125 koni, Tungsten Silver, skrzynia manualna.
Po rabacie w cenach od 71.800 do 78.100 zł. I pewnie nie jest ostateczna

Ja bym odwołał zakup i jechał nawet 300 km za autdm z Climatronikiem
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Przycisk OFF - VW Golf VII 1.4 TSI - 125 KM

Post17 sty 2017, 22:14

Marras pisze:
grigorr pisze:Już kupiłem, także pizamiatzne


Nierozumiem. Na stronie volkswagena jest wyszukiwarka wyprzedażowa.

Rabat 10.000 zł na Golfa bez łaski,
W całej Polsce jest 11 sztuk 1.4 TSI Comfortline 125 koni, Tungsten Silver, skrzynia manualna.
Po rabacie w cenach od 71.800 do 78.100 zł. I pewnie nie jest ostateczna

Ja bym odwołał zakup i jechał nawet 300 km za autdm z Climatronikiem


Witam

Zgadzam się z kolegą.
Spokojnie można odmówić.
Gdy kupowaliśmy poprzedniego (nawiasem mówiąc w tym samym kolorze) mieliśmy już zamówionego w innym salonie ale znaleźliśmy lepszego więc zadzwoniliśmy do salonu i odmówiliśmy. Nie było problemu.
Faktem jest, że styczeń to już nie ma za bardzo w czym wybierać w wyprzedaży.
Nasz nowy nabytek kupiliśmy za niecałe 87k ale wersja highline z navi, 150KM, i parę jeszcze innych bajerów (fotki na forum) :) tylko, że to był koniec listopada.

Może warto spróbować...


Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

grigorr

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 sty 2017, 18:24
  • Online: 10h 19m 20s

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post18 sty 2017, 14:30

Podpisalem wstepna umowe, dalem zaliczke, zostal przyznany kredyt (50/50), a obecnie posiadam juz fakture i dokumenty potrzebne do rejestracji. Choc nie bylem go jeszcze rejestrowac, ostateczna umowa nie zostala podpisana, jak tez nie bylo wplaty, jednakze mysle, ze juz nic z tego. Wiecie moze, jak to wyglada z prawnego punktu widzenia?
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post18 sty 2017, 14:51

Zaliczkę Ci wrócą. Jeśli byłby zadatek, to by przepadł.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Do czego służy przycisk OFF na panelu klimatyzacji Clima

Post18 sty 2017, 15:01

grigorr pisze:Podpisalem wstepna umowe, dalem zaliczke, zostal przyznany kredyt (50/50), a obecnie posiadam juz fakture i dokumenty potrzebne do rejestracji. Choc nie bylem go jeszcze rejestrowac, ostateczna umowa nie zostala podpisana, jak tez nie bylo wplaty, jednakze mysle, ze juz nic z tego. Wiecie moze, jak to wyglada z prawnego punktu widzenia?


Witam

We wstępnej umowie pewnie masz napisane warunki odstąpienia.
Zaliczka nie przepada tak jak kolega wyżej pisze.
Jeśli jest kredyt, to masz prawo odstąpienia bodajże w ciągi 14 dni bez podania przyczyny.
Poczytaj umowę i skoro auto nie jest jeszcze zarejestrowane, to może ugrasz nawet w tym samym salonie lepsze za porównywalne pieniądze :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post18 sty 2017, 18:20

Kurde niech sie kolega nie obrazi ale najpierw sie dzwoni, myśli co kupić i szuka po kraju, pózniej kupuje.

Znajomy tez kupił w pobliskim salonie bo to juz drugi vw był.
No i wdusili mu "Limestone Grey". Teraz mówi ze taki brzydki, szary i nieefektowny. Ze wolałby "Tungsten silver" lub "Reflex silver"... Bo jak w słoncu ogladał taki był piekny...

I teraz żałuje ze halogenów przednich nie ma i navigacji. A kupił na lata. Za 6 lat bez navi i z klimą na korbę nie sprzeda lub odda za bezcen.
Mowi ze 5 kola by sie znalazło wiecej aby dopłacić.
Ale nie szukal to ma.
Powodzenia
Ostatnio zmieniony 18 sty 2017, 21:02 przez Marras, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post18 sty 2017, 20:57

Marras pisze:Kurde niech sie kokega nie obrazi ale najpierw sie dzwoni, myśli i szuka pozniej kupuje.

Znajomy tez kupil w pobliskim salonie bo to jyz drugi vw.
No i wdusili mu Limestone Grey. Teraz mówi ze taki brzydki, szary i nieefektowny. Ze wolałby Tungsten silver lub Reflex silver
Bo jak w słoncu ogladał takj był piekny...

I teraz żałuhe ze halogenów przednuch nie ma i navi.
Mowi ze 5 kola by sie xnalazło wiecej.
Ale nue szukal yo na
Piwodzenia


Tego się czytać nie da. Proszę na przyszłość poświeć 30s i przeczytaj to co napisałeś i popraw tu i ówdzie zanim coś opublikujesz.
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post18 sty 2017, 20:58

No tak. Literówki wybaczcie, z telefonu pisałem na szybko
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post19 sty 2017, 07:53

Marras pisze:Kurde niech sie kolega nie obrazi ale najpierw sie dzwoni, myśli co kupić i szuka po kraju, pózniej kupuje.

Znajomy tez kupił w pobliskim salonie bo to juz drugi vw był.
No i wdusili mu "Limestone Grey". Teraz mówi ze taki brzydki, szary i nieefektowny. Ze wolałby "Tungsten silver" lub "Reflex silver"... Bo jak w słoncu ogladał taki był piekny...

I teraz żałuje ze halogenów przednich nie ma i navigacji. A kupił na lata. Za 6 lat bez navi i z klimą na korbę nie sprzeda lub odda za bezcen.
Mowi ze 5 kola by sie znalazło wiecej aby dopłacić.
Ale nie szukal to ma.
Powodzenia


Witam

Zgadzam się z kolegą na 100%.
To był między innymi powód wymiany naszego Golfa. Poprzedni, kolor fajny (Tungsten), silnik ok, klimatyzacja klimatronik, dużo dodatków ale... no właśnie nie spełnił podstawowego kryterium żony, podgrzewanych siedzeń.
Miało być POLO ale dała się przekonać na Golfa, bo większy, bo dzieci rosną itp, tyle, że bez podgrzewanych siedzeń.
Użytkowaliśmy 3 lata, a za każdym razem gdy przychodziła zima, temat siedzeń powracał...
Ponieważ Golf był ok, więc wymiana na Golfa tyle, że z brakującymi podgrzewanymi siedzeniami, a że ma parę innych dodatków to tylko na plus.
Za to teraz banan na pysiu żony codziennie gdy wsiada do autka :) Szczególnie teraz, gdy mroziki na podwórku :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post25 sty 2017, 20:28

Sa golfy jakich szuka kolega grigorr

1.4 TSI 125 koni, Tungsten Silver i Climatronic itp. itd.

Ceny po rabacie
Bednarek w Łodzi za 75.470 zł
Ster w Radomiu za 76.170 zł
Lelek w Opolu za 76.70 zł

... i drozsze teź sa

Ja bym się pociął za tak gruba kase kupowac korbottonik i za 79 tys zł !!!!
Offline

grigorr

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 sty 2017, 18:24
  • Online: 10h 19m 20s

Re: Odstąpienie od umowy zakupu nowego samochodu

Post04 lut 2017, 15:28

Dzięki za wszystkie rady i spostrzeżenia, jednakże samochód został ten, który był na początku;) Wiem, wiem - korbotronik, kto kupuje takie samochody, itd. Jednakże zdałem sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy - brak climatronica w kupionym przeze mnie egzemplarzu zacząłem odczuwać dopiero, bo naczytaniu się właśnie takich komentarzy - w stylu, że bez climatronica nie da się żyć itp. Szanuję takie poglądy, jednakże sam nigdy nie miałem climatronica, i przy zakupie samochodu totalnie mi na jego posiadaniu nie zależało - dlatego też kupiłem, taki, a nie inny egzemplarz. Fajnie mieć więcej opcji - fajnie byłoby mieć climatronica (może wtedy odczùłbym jego zalety), jednakże dla mnie priorytety przy zakupie były inne - dobry silnik, kolor, siedzenia, multimedia, a klimatyzacja - musiała być, a jaka nie miało dla mnie większej różnicy. Gdyby byla istotna, wziąłbym Aurisa, który za te pieniądze miałby climatronica (w zasadzie nie da się już kupić Aurisa bez niego - nie ma opcji klimatyzacji manualnej) i pełno systemów wspomagających jazdę wewnątrz.

Swoją drogą ciekawa jest w tym względzie polityka volkswagena, który wiele opcji, które u konkurencji są standardem, rezerwuje dla wersji highline, ew. trzeba dopłacać, jak chociażby za ww. climatronica (sytuacja nie zmieni się wraz z tegorocznym liftingiem siódemki, gdyż jej cennik jest już dostępny na stronie VW, i w niej też climatronic jest tylko w wersji highline, ew. za dopłatą w comfortline, a w trendline nie występuje). A jeszcze ciekawiej wygląda to, w USA (taka sama sytuacja jest bodajże w UK), gdzie nawet w Golfie GTI climatronic jest tylko w najdroższen wersji wyposażenia (autobahn), a w zwykłym Golfie nie występuje wogóle, nawet w materiałach promocyjnych na kanale Volkswagen USA, na youtube, rok modelowy 2017 Golfa ma klimatyzację manualną, bez możliwości dopłaty na climatronic...

A cena 79 tys. wyszła po dodaniu kilku opcji (dodatkowa gwarancja, pakiet przegladow, zimowki z felgami i jeszcze kilku akcesoriów). Sam samochód kosztował 74 tys. Stąd też jeszcze raz dzìęki za rady i do zobaczenia na drogach;)

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości