Dzisiaj jest 29 mar 2024, 05:35


[2.0 TDI 140KM] Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 19:47

Witam mam taki problem otóz nie moge otworzyc drzwi kierowcy od strony zewnetrznej(inne drzwi otwierają sie normalnie)słychać ze zamek pracuje jak naciskam na pilot dodam ze od srodka drzwi normalnie się otwieraja chce naprawic to sam wiem jak zdjąc boczek tylko dla znawców problemu .Większe prawdopodobienstwo ,że linka się zerwała czy coś pokruszyło sie w klamce???
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 20:50

nie smarowałeś czasami zamków jakim smarem ?
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 21:09

Nic nie smarowałem dodam ze problem polega ze gdy ciagne za klamke nic sie nie dzieje ,zachowuja sie tak jakby były zamknięte
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 21:32

jak ciągniesz za klamkę czujesz jakiś opór czy lata luźno ?
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 21:43

Drzwi nie maja zadnego oporu klamka normalnie odbija jak ja puszcze ,moze ktos mi podpowie czy do tej klamki trzeba zdejmowac boczek czy wystarczy zdjąc te zaslebki z boku drzwi i wykrecic te srubki?
Offline

R.T

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 08 maja 2016, 22:05
  • Online: 29d 15h 2m 26s
  • Pochwały: 12
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77 kw
  • Lokalizacja: podkarpacie

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post11 wrz 2016, 22:06

nie chodziło mi o drzwi tylko o klamkę ,nie rozbierałem w 6 myślę że musisz ściągać boczek i jeszcze środek jak nie było rozbierane to jeszcze trzeba rozwiercić nity,może ktoś inny coś więcej podpowie
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post12 wrz 2016, 04:48

Żeby zdjąć sama klamke zrobisz to od szczytu drzwi. Natomiast cały zamek to demontaż tapicerki i poszycia. Tapicerka to pikuś, poszycie kilka kołków i rozwiercenie dwóch nitow chociaż zdarza się, że vw nie dawał nitow tylko wszystkie spinki. Dodatkowo klucz 6 (żeński torx) do odkrecenia szyby i dwie śruby pod naklejkami od prowadzenia szyby. Nic strasznego.
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post12 wrz 2016, 08:06

Dzieki bardzo zobacze co z ta klamka
Offline

oizo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 sty 2019, 08:17
  • Online: 36m 58s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 BSE
  • Lokalizacja: Bujaków

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post09 lut 2019, 19:16

Chciałbym odświeżyć temat. Mam problem z zamkiem drzwi kierowcy. Klamka ma połączenie z zamkiem cięgno pracuje ale nie zawsze uda się otworzyć drzwi. Dzieje się to losowo. Rano się da a za kilka godzin już nie i tak od kilku dni. Na co zwrócić uwagę? wymontować zamek, sprawdzić mikrostyki? czy szukać usterki gdzieś indziej? postaram się zeskanować błędy jak będę miał dostęp do kompa diag. i uzupełnić pytanie.
Offline
Awatar użytkownika

kamjan92

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 07 sty 2017, 11:37
  • Online: 4d 17h 16m 32s
  • Auto: VW GOLF VI STYLE
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: KOL

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post25 gru 2019, 10:07

Witajcie ;) mam pytanko odnośnie demontażu poszycia drzwi, tego pod tapicerką. Otóż czy trzeba demontować zamek tak jak w G4? Czy po prostu odpinamy kostkę a zamek zostaje na swoim miejscu?
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post25 lip 2022, 22:13

Trochę podbije temat bo mam podobny problem :( po trasie nagle nie mogłem wejść do samochodu - od kierowcy, klamka z zewnątrz przestała działać... od środka normalnie się otwiera, bez różnicy czy z kluczyka czy z pilota. Odkręciłem dwa torxy z boku, wyjąłem wkład kluczyka i klamkę ale tam wydaje się być wszystko normalnie, cięgienko palcem mogłem "otworzyć" lecz zamek nie reagował... złożyłem z powrotem, klamka stawia lekki opór jak przy normalnym otwieraniu, no i słychać "cykanie" przy zamku jak ciągam za klamkę.. więc coś przy zamku... ale miał ktoś podobny problem? co tam dokładnie trzeba wymienić / naprawić? od razu bym kupił przed rozbieraniem tapicerki... pozdro
Offline

goses

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 26 sie 2018, 14:48
  • Online: 3d 1h 7m 40s
  • Auto: Golf VI 2009
  • Silnik: CBAB
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Klamka zewnętrzna od strony kierowcy nie działa

Post02 sie 2022, 15:01

Ok coś w środku zamka poszło, wszystkie cięgna linki itd z zewnątrz działały prawidłowo, jak obróciłem zamek do góry nogami czasami "łapał" i się otwierał, zachowam oryginał bo możliwe że da się naprawić.. póki co zamiennik śmiga dobrze ;)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości