Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:07


Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

boniekmk6

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 lut 2016, 08:48
  • Online: 26m 8s
  • Auto: vw golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 160KM

Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post03 lut 2016, 11:42

Witam,

problem jak w temacie. Czy ktoś kiedyś wymieniał sam lewą żarówkę świateł postojowych w Bi-xenonie?

Dzięki, pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

Agolf6

Gadatliwy

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 07 lip 2013, 10:19
  • Online: 18d 23h 12m 25s
  • Pochwały: 13
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Sanok

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post03 lut 2016, 16:19

Mam na LED-ach, ale miałem przyjemność wymiany samego żarnika D1S 4300 OSRAM i wymaga gimnastyki dłoni :)
Co nie raz kończy się wyciągnięciem całej lampy.
Już zrobione: zmiana BCM, xenon led, oświetlenie drzwi, kierownica na multi, lusterka elektryczne, montaż SET, ciemne szyby, radio Blaupunkt Philadelphia 835, webasto, licznik na GTI premium, kamera cofania, nowy CAN, hamulce GTI 312/282, LA, zespół kolumny kierowniczej na 5K. koła 17 i TPMS, CLIMATRONIC :)
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post03 lut 2016, 16:46

D1S to światła mijania :D sam się męczyłem z wymianą żarówki w lewej lampce, skończyło się na odkręceniu mocowania lampy i delikatnym jej uniesieniu tak żeby moja nie taka duża dłoń weszła i zrobiła swoje.

Ja mam bez LED, w obu reflektorach postojówki wymienia się bez problemu ( od tyłu na lampie- tam gdzie są dojścia do żarówek jest taka plastikowa łapka-prowadnica- skierowana prostopadle do klosza, wyciągasz ją pociągnięciem i na jej końcu jest wpięta żarówka). minuta roboty w przerwie na reklamy ;] no chyba że to polsat to nie musisz się spieszyć
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post22 lip 2016, 12:34

Czyli przy wymianie po lewej stronie bez odkręcenia reflektora się nie obędzie?
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post22 lip 2016, 13:17

jejciu pisze:Czyli przy wymianie po lewej stronie bez odkręcenia reflektora się nie obędzie?


Z wymianą postojówki nie ma poblemu.
Z wymianą mijania już gorzej, jak pisałem musiałem odkręcić lampę i trochę ją odchylić- 5 minut roboty.
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post22 lip 2016, 13:22

Pamiętasz czy wszystkie śruby? Jest tam ich chyba 4, z tym że tylko 2 jakby trzymały bezpośrednio obudowę reflektora.
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana żarówki świateł postojowych w Bi-xenon

Post23 lip 2016, 10:29

jejciu pisze:Pamiętasz czy wszystkie śruby? Jest tam ich chyba 4, z tym że tylko 2 jakby trzymały bezpośrednio obudowę reflektora.


Do postojówki nie trzeba odkręcać śrub.

Do mijania trzeba (z tego co pamiętam) zdjąć te 2 zaznaczone na czerwono. Nie pamiętam czy trzeba jeszcze ściągać te zaznaczone na żółto

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/NS~0BilL7dzIBp4zKBwTEwzRufmYFr

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość