Dzisiaj jest 03 maja 2024, 17:16


[1,6 TDI 105KM] Słabe cisnienie paliwa

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

DxSury

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 20 lip 2015, 16:46
  • Online: 13h 25m 15s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77KW
  • Lokalizacja: ZORY

Słabe cisnienie paliwa

Post10 cze 2016, 11:01

Witam wszystkich
Mam problem z ciśnieniem paliwa
Pojechałem do mechanika i powiedział ze trzeba wymienić pompę paliwa wstępną, tak więc zrobiłem i mechanik wymienił mi pompę okazało się ze po przejechaniu ok 2000km. problem powrócił. następna diagnoza mechanika :
pompa wstępna daje prawidłowe ciśnienie tak więc będzie to pompa wysokiego ciśnienia wysłali pompe do tak zwanych pompierzy i stwierdzili ze daje ciśnienie ale nie wystarczające tak więc podmiana pompy wysokiego ciśnienia na nową i teoretycznie ta pompa się sprawuje dobrze ale mechanik powiedział że pompa podawania paliwa to jakaś chińszczyzna i wolał by wymienić ją na orginalną . tak więc zakupiłem pompe w iparts z valeo gdzie opis ma ok 5 bar ale w iparts stwierdzają że to jakiś błąd i patrząc po numerze nadwozia to ta pompa pasuje jak ulał. Zakupiłem , zamieniłem sam i wszystko dobrze funkcjonuje do momentu przyśpieszania na 4,5 biegu powyżej 2500obr. Pojawia się spiralka swiec a po podłączeniu vcds 15,7 opis błędu słabe ciśnienie paliwa. Wróciłem do chińszczyzny i jest ok. natomiast za 14 dni się dowiem czy pompa valeo jest wadliwa. kupie sobie barometr to przy okazji pomierze sobie to wszystko. Ale wciąż mam w glowie pytanie czy ta pompa chinczyk nie daje większego ciśnienia przez co jest maskowana prawdziwa awaria np. wtrysków za dużo idzie na przelew i przez co valeo pompa nie daje rady pompować paliwa przez co dochodzi do błędu. Panowie jak można sprawdzić wtryski piazo elektryczne vcds15,7 czy dawkuje prawidłowo i w ogole może ktoś podrzuci pomocną dłon w tym problemie. :pub: [-o<
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Słabe cisnienie paliwa

Post10 cze 2016, 13:36

Ja pier......, mistrz pisania na jednym oddechu hahahahahahah

Zrob test przelewowy, sprawdz dawkowanie w kompie i bedziesz wiedzial czy to cos z wtryskami. Nie wiem jak w 1.6, ale w 2.0 jest jeszcze trzecia pompa (bak-wstepna, komora silnika-wspomagajaca, utrzymuje cisnienie 5 bar, komora silnika-pompa wysokiego cisnienia).

Moga Ci lac wtryski, moze byc zajechana pompa paliwa (jedna z 3 albo wszystkie), mozesz miec uszkoczony czujnik cisnienia na listwie CR, albo zawor na listwie CR. Wiecej usterak nie ma :P

Zacznij od sprawdzenia czy jakis madry mechanik nie zamienil Ci przewodow paliwowych na filtrze paliwa (powrot z zasilaniem). U mnie tak ktorys zrobil....i przez 1.5roku nikt nie umial auta naprawic (mialem takie same objawy jak Ty).
Offline
Awatar użytkownika

DxSury

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 20 lip 2015, 16:46
  • Online: 13h 25m 15s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77KW
  • Lokalizacja: ZORY

Re: Słabe cisnienie paliwa

Post13 cze 2016, 09:51

A masz fotkę jak prawidłowo powinny być podłączone przewody paliwowe? Najlepiej z krótkim opisem =D>

-- 13 cze 2016, 11:15 --

Pompa wymieniona na nową mam na myśli CR pompe , wstępna tez jak powyżej , został juz chyba wtryski i czujnik na listwę . Z tego co mi mechanik mówił to nie da się sprawdzić ulanych wtryskow piazoelektrycznych bez demontażu ich. Chyba ze wiecie jak taka diagnozę można zrobić vcds15 , 7 .
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Słabe cisnienie paliwa

Post13 cze 2016, 12:19

niestety nie mam foty.

Zostal Ci jeszcze zawor na listwie CR, Nie jestem specjalista, ale wiem ze mozna sprawdzic dawkowanie, ale jak ma sie to pozniej do rzeczywistosci to nie wiem.
Offline
Awatar użytkownika

DxSury

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 20 lip 2015, 16:46
  • Online: 13h 25m 15s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 77KW
  • Lokalizacja: ZORY

Re: Słabe cisnienie paliwa

Post13 cze 2016, 18:46

Kurde dzięki. :pub:
Myślę ze może ktoś udostępni fotkę jak powinien być podłączony filtr paliwa do pompy CR a z opisem to już w ogóle wypas. Mimo tez uważam ze to chyba czujnik no ale mam jeszcze nie całe 2 tygodnie do weryfikacji pompy wstępnej z valeo która reklamowałem. Pozdro :lokej: :pub:

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości