Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:31


Golf 7 - co się podoba, a co nie

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post01 lut 2014, 14:16

Witam zaczynam ten temat byście opisali swoje doświadczenia z golfa 7 pozytywne i negatywne,tylko proszę o szczerość.
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: golf 7 co się podoba a co nie.

Post06 lut 2014, 21:57

swietlik pisze:Witam zaczynam ten temat byście opisali swoje doświadczenia z golfa 7 pozytywne i negatywne,tylko proszę o szczerość.



Brak podświetleń listwy i boczków z tyłu :)
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: golf 7 co się podoba a co nie.

Post07 lut 2014, 08:12

tomekb29 pisze:
swietlik pisze:Witam zaczynam ten temat byście opisali swoje doświadczenia z golfa 7 pozytywne i negatywne,tylko proszę o szczerość.



Brak podświetleń listwy i boczków z tyłu :)


O to prawda,myślałem że jest.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post04 maja 2014, 19:25

Witam po prawie 4 tyś kilometrów mogę stwierdzić jakie minusy na golf 7.
1-plastki piano są bardzo ładne ale jak w nie zaświeci słońce to razi po oczach jak by to było lusterko.
2-straszne delikatny lakier nadwozia.
3-skrzynia biegów nie precyzyjna,moje zdanie zbyt blisko biegi są siebie i trzeba celować dokładni by wbić biegi dokładnie,oczywiście porównanie z innymi markami samochodów.
4-parujące lampy przy wyjedzie z myjnia na mróz.
5-Słabiej są wykonane drzwi od środka tylne(brak podświetlenia,materiały gorszej jakości niż w przodzie),coś tam czasami stuka przy oknach,wydaje mi się że to te plastik co są w dolnej części okien,jest to nic głośnego ale jednak.
6-Silnik głośniej odpala gdy jest zimny po dłuższym postoju,jest to kilku sekundowe ale jednak.
7-Czasami coś głośniej pracuję w silniku jakby coś tam się kręciło ale nierówno jak silnik.
8-Po nocy gdy ruszam do tyłu by wyjechać z garażu skręcając lekko w lewo coś piszczy przy kołach ale potem jest ok aż do następnego dnia.
9-Stuki tylnego zawieszenia na niektórych nierównościach,ale w moim przypadku jest to bardzo mało występujące.

Tak poza tym to jest reszta ok jak na razie,moje osobiste zdanie to za taką kasę powinno być wszystko dopracowane.
Offline
Awatar użytkownika

Pablo1979

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 20 paź 2013, 21:09
  • Online: 2d 11h 42m 22s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 122KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post15 maja 2014, 21:02

1. Na minus daje na pewno - wbijanie tylnego biegu , wchodzi on czasami nie do końca tzn. wciskam sprzęgło i wbijam bieg, ale nie wskakuję tak jak powinien, trzymając go wbitego (nie do końca) ruszam delikatnie mimo wszystko i lewarek wskakuje wtedy tak jak powinien, ale to sporadycznie mi się zdarza. Może ktoś miał podobny problem, jeśli tak niech pisze.
2. Drugi minus to na pewno zawieszenie , bardzo denerwujące zważywszy , że jest to jednak marka VW i powinna miec takie rzeczy dopracowane zwłaszcza, że z tylu jest standardowa belka (tak przynajmniej mi się wydaje).
3. Co do lakieru to rzeczywiście w moim przypadku czarna perła bardzo delikatny i podatny na ryski, ale był to mój świadomy wybór taki mi się podobał.

Więcej minusów na razie nie zauważyłem , jestem bardzo zadowolony z auta tak więc pewnie będzie w przyszłości golf 8 jak się tylko pojawi , wszystko zależy oczywiście jak będzie się sprawowała 7 :lol:
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post15 maja 2014, 22:08

Pablo1979 pisze:1. Na minus daje na pewno - wbijanie tylnego biegu , wchodzi on czasami nie do końca tzn. wciskam sprzęgło i wbijam bieg, ale nie wskakuję tak jak powinien, trzymając go wbitego (nie do końca) ruszam delikatnie mimo wszystko i lewarek wskakuje wtedy tak jak powinien, ale to sporadycznie mi się zdarza. Może ktoś miał podobny problem, jeśli tak niech pisze.
2. Drugi minus to na pewno zawieszenie , bardzo denerwujące zważywszy , że jest to jednak marka VW i powinna miec takie rzeczy dopracowane zwłaszcza, że z tylu jest standardowa belka (tak przynajmniej mi się wydaje).
3. Co do lakieru to rzeczywiście w moim przypadku czarna perła bardzo delikatny i podatny na ryski, ale był to mój świadomy wybór taki mi się podobał.

Więcej minusów na razie nie zauważyłem , jestem bardzo zadowolony z auta tak więc pewnie będzie w przyszłości golf 8 jak się tylko pojawi , wszystko zależy oczywiście jak będzie się sprawowała 7 :lol:

O to samo mam z tym wstecznym a jeśli chodzi o golfa 8 to na razie nie wiem czy bym kupił bo tyle kasy i tyle minusów mam po 4tyś km.To prawda że jest super samochodem ale czasami mam wraże jak by go robili w chinach i tyle,a się boje co będzie po 50tyś km
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post11 cze 2014, 10:42

Witam

Generalnie po 7k autko sprawuje się super. Wokół komina jak i na troche dłuższe dystanse jest super.
Jedna rzecz denerwuje mnie w nim, a mianowicie nieprecyzyjna skrzynia biegów. Zdarza sie czasami, że nie wskoczy jedynka na światłach. Niby lewarek sie przesunie, ale nie dokońca. Najbardziej jest to widoczne przy działaniu systemu Start-Stop. Ponowne wciśnięcie sprzęgła i bieg sie zapina bez problemu. Nie zdarza sie to jakoś często, ale potrafi w najmniej spodziewanym momencie.
Co do kupna jeszcze raz, to jak najbardziej ale z pakietem w którym sa automatyczne wycieraczki i włączanie świateł.
Po prostu człowiek przyzwyczaja sie do dobrego.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post22 lip 2014, 10:52

Dopiero kilka tysięcy km za mną, ale już coś mogę szkrobnąć...
(od początku swojej przygody z samochodami miałem tylko i wyłącznie Golfy, więc będę porównywał MK7 do starszych braci)

Podoba się:
- skrzynia DSG (do tej pory miałem z nią styczność tylko w diesel-ach i choć też bardzo mi się podobała, to tutaj jestem z niej jeszcze bardziej zadowolony),
- funkcja auto-hold (w połączeniu ze skrzynią DSG) - dopóki nie kupiłem tego auta w ogóle nie miałem pojęcia o istnieniu takiego dobrodziejstwa;
- rewelacyjne bi-ksenony z dynamicznym doświetlaniem zakrętów (w poprzednikach miałem zawsze tylko H7 i mimo, że żarówki zawsze premium, to przepaść jest niesamowita);
- rozbudowany komputer pokładowy i możliwość ustawiania za jego pomocą różnych funkcji samochodu (duży skok technologiczny w porównaniu z poprzednikami, ale same grafiki, menu itd. miejscami bardzo niewiele różniące się od tych w MK6 i to już mi się średnio podoba, bo mogli coś bardziej na czasie ukulać);
- LED-owe podświetlenie wnętrza (tylko dlaczego słoneczka, schowek i bagażnik mają żarówkowe lapmki, a tylne listwy w drzwiach nie świecą? [-( );
- prowadzenie (mam ten niby sportowy zawias);
- dynamika (jak na 1.4 i aże 140 koników jest dużo lepiej niż przypuszczałem);

Nie podoba się:
- dwustopniowe otwieranie drzwi (nie wiem co komu przeszkadzało coś co było normą od zarania dziejów, czyli trzystopniowy sposób otwierania wrót);
- start-stop - powinno się go dać (bez większych kombinacji, np. z poziomu ustawień samochodu w kompie pokładowym) wyłączyć na stałe, jeżeli nie mamy zamiaru z niego korzystać!
- stuki w tylnym zawiasie;
- kierownica - raz, że za cienki wieniec (na dodatek w GTI, GTD, a nawet w R jest dokładnie taki sam :banghead: ), dwa, że lekko przeładowana przyciskami. Zarówno wieniec, jego wyprofilowanie, jaki i klawiszologia dużo lepsze w MK6!
- oszczędność na materiałach - m.in. brak osłon pod silnikiem, nie pomalowana do porządku komora silnika, plastiki miejscami jakby z papieru, uszczelki drzwi też z jakiejś lewej gumy (wyglądają już gorzej niż w moim byłym dwunastoletnim Golfie), wykładziny chyba z jakiegoś chińskiego "włosia" (dużo bardziej chwytają brud niż nawet jasne w MK4 i dużo ciężej jest się go z nich pozbyć), blachy też jakby papierowe (niestety jedna nieroztropna niewiasta otwierając wielkie drzwi swojej A1-ki dupnęła w tylne drzwi mojej siódemki. Efekt - wielki odprysk na krawędzi i pofalowana blacha. Pomijając fakt braku listew ochronnych moim zdaniem taki obraz zniszczeń przy takim zajściu to nieporozumienie :banghead: )
Podsumowując ten myślnik: ja rozumiem chęć obniżania masy auta, ale nie kosztem jakości i solidności :nono:
- miejscami skandaliczna wręcz jakość wykonania - nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu (choć wygląda na to, że nie, bo na zdjęciach z ogłoszeń też podobne rzeczy widziałem), ale silikon, czy też biały klej widoczny po odsunięciu maskownicy cup-holderów z przodu to gruba przesada :despair:
- coming/leaving home - bezsensowne zapalanie ksenonów (oczywiście od razu wyłączone);
- głośno trzaskający centralny zamek.

To tyle na ten moment :tongue:
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, 08:56 przez navwiedzony, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post22 lip 2014, 15:59

Pablo1979 pisze:1. Na minus daje na pewno - wbijanie tylnego biegu , wchodzi on czasami nie do końca tzn. wciskam sprzęgło i wbijam bieg, ale nie wskakuję tak jak powinien, trzymając go wbitego (nie do końca) ruszam delikatnie mimo wszystko i lewarek wskakuje wtedy tak jak powinien, ale to sporadycznie mi się zdarza. Może ktoś miał podobny problem, jeśli tak niech pisze.
2. Drugi minus to na pewno zawieszenie , bardzo denerwujące zważywszy , że jest to jednak marka VW i powinna miec takie rzeczy dopracowane zwłaszcza, że z tylu jest standardowa belka (tak przynajmniej mi się wydaje).
3. Co do lakieru to rzeczywiście w moim przypadku czarna perła bardzo delikatny i podatny na ryski, ale był to mój świadomy wybór taki mi się podobał.

Więcej minusów na razie nie zauważyłem , jestem bardzo zadowolony z auta tak więc pewnie będzie w przyszłości golf 8 jak się tylko pojawi , wszystko zależy oczywiście jak będzie się sprawowała 7 :lol:


Potwierdzam z tym wstecznym biegiem mam czasami to samo nieprecyzyjnie wskakuję i nie wchodzi czasami ,trzeba wtedy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i wbić bieg,a z jedynka czasami jest to samo, czyli to wina producenta. :banghead:

-- 22 lip 2014, 17:06 --

swietlik pisze:
Pablo1979 pisze:1. Na minus daje na pewno - wbijanie tylnego biegu , wchodzi on czasami nie do końca tzn. wciskam sprzęgło i wbijam bieg, ale nie wskakuję tak jak powinien, trzymając go wbitego (nie do końca) ruszam delikatnie mimo wszystko i lewarek wskakuje wtedy tak jak powinien, ale to sporadycznie mi się zdarza. Może ktoś miał podobny problem, jeśli tak niech pisze.
2. Drugi minus to na pewno zawieszenie , bardzo denerwujące zważywszy , że jest to jednak marka VW i powinna miec takie rzeczy dopracowane zwłaszcza, że z tylu jest standardowa belka (tak przynajmniej mi się wydaje).
3. Co do lakieru to rzeczywiście w moim przypadku czarna perła bardzo delikatny i podatny na ryski, ale był to mój świadomy wybór taki mi się podobał.

Więcej minusów na razie nie zauważyłem , jestem bardzo zadowolony z auta tak więc pewnie będzie w przyszłości golf 8 jak się tylko pojawi , wszystko zależy oczywiście jak będzie się sprawowała 7 :lol:


Potwierdzam z tym wstecznym biegiem mam czasami to samo nieprecyzyjnie wskakuję i nie wchodzi czasami ,trzeba wtedy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i wbić bieg,a z jedynka czasami jest to samo, czyli to wina producenta. :banghead:


Oj coś mi się wydaję że to chyba mój pierwszy i ostatni vw w życiu, niejednego miałem nowego opla oraz inne marki samochodów i wszystko było ok, zresztą wystarczy poczytać forum golfa mk6 ile mają usterek aż się boje co będzie potem z mk7.
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post15 wrz 2014, 08:54

Przejechane kolejne kilometry i niestety czas dodać nowe minusy...
Zatem nie podoba mi się jeszcze to, że
- gniazdo zapalniczki ma prąd tylko gdy zapłon jest włączony (moim zdaniem debilne rozwiązanie),
- jakiś łoś wymyślił sobie szczeliny między szybami bocznymi a uszczelkami ("extra" miejsce, w którym gromadzą się wszelkiego rodzaju ustrojstwa, np. te lecące z drzew) :evil:
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
- trzaski, brzęczenia i inne tego typu zachowania pojawiają się już przy przebiegu 9 tyś km :dupa:

Na teraz tyle. Nowych plusów niestety nie stwierdzono.

Edit.:
nowe fotki cholernych szczelin, tym razem z inną zawartością :banghead:
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Obrazek Uploaded with fotem.pl
Offline

Porter

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 13:08
  • Online: 10d 19h 52m 14s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 PS
  • Lokalizacja: Polska

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post22 paź 2014, 11:29

Offline

michal8844

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 kwie 2014, 21:02
  • Online: 1h 21m 40s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: EL

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post26 lis 2014, 13:09

To i ja dodam coś od siebie. Oprócz stuków z tylego zawieszenia doszły w moim golfiku problemy z przednimi kierunkowskazami. Po prostu generalnie nigdy nie wiem czy po właczeniu kierunku ten będzie miał ochotę zadziałać. Po wyłączeniu silnika i uruchomieniu ponownie wszystko wraca do normy. I tak do następnego razu. Czasami dwa razy dziennie a czasem raz w tygodniu. Byłem już z tym oczywiście w serwisie ale panowie rozkładają ręce i mówią, że samochód jest sprawny.
Ogólnie gdyby nie te denerwujące usterki to z samochodu jestem zadowolony. 2.0 TDI 150 KM daje dużą przyjemność z jazdy. Średnie zużycie paliwa wychodzi u mnie ok. 5,8 l w różnych warunkach, 70 % miasto.
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Golf 7 - co się podoba, a co nie

Post01 sty 2016, 18:06

Golf 7 1.6 tdi 105 km bluemotion DSG Variant (wersja UK).

Na zdecydowany plus:

- kabina w srodku ma wiecej miejsca niz w 6-tej generacji

- genialna skrzynia DSG. Nie bylo momentu aby zle dobrala bieg a jazda przez pierwsze dwa dni byla "mocno" nieekonomiczna (dosc chaotyczna)..
Spalanie w trybie mieszanym przy komplecie pasazerow - 5,5 l. Dynamika przyzwoita jak na pojemnosc / moc silnika.

- funkcja auto hold. Nie docenilbym, gdybym nie sprawdzil w praktyce. Mega przydatna.

- system start/stop. Dziala sprawnie i pewnie oszczedza paliwo w korkach. Mozna go wylaczyc. Nie dziala w razie gdy trzymamy noge lekko na hamulcu. Dziala intuicyjnie i mozna z niego korzystac lub nie - fajne rozwiazanie.

- intuicyjna obsluga radia i bluetootha. Bez problemow z polaczeniem telefonu i odbioru polaczen.

In minus:

- plastiki w wersji Trendline (srebrne) sprawiaja wrazenie tandetnych. To samo sie tyczy materialow na boczkach oraz foteli (w porownaniu z G6 comfortline).

- kierownica.. NIestety zbyt waski wieniec - zbyt duzo przyciskow. Sterowanie nie jest intuicyjne i przez to mialem wrazenie, ze nie wyczczuwam zachowania auta poprawnie. Multifunkcja z G6 jest o niebo lepsza i w razie zakupu G7 bede myslal o "downgradzie" kolka.

- sterowanie elektrycznymi szybami. G6 mial bardzo wygodnie ustawione przyciski "pod katem" w strone kierowcy.
Golf 7 ma je niemalze "schowane" za uchwytem do zamykania drzwi. Nie jest to wygodne.

- drzwi otwierajace sie "na dwa". Krok w tyl dla VW.

- swiatla (standardowe). Nie podoba mi sie ich wyglad (podobnie jak standardowych lamp w Octavii 3) oraz zakres w jakim swieca. Z tego co pamietam ksenony w doposazeniu maja niska cene i tu zdecydowanie bym celowal w model G7wyposazony w takowe.

- tylko 4 glosniki (wiem - to zalezy od wersji wyposazenia) - bez porownania z dzwiekiem z RCD 310 z 8 - ma glosnikami.

- brak funkcji obnizania lusterka wstecznego przy cofaniu i czujnikow parkowania z przodu i z tylu

* dwa ostatnie punkty to moje refleksje na temat doposazenia przyszlego G7 w chwili zakupu.

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości