Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 03:39


Sprezyny sportowe a gwarancja

Moderator: flo

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

showtime

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 09 sty 2013, 11:38
  • Lokalizacja: Kraków
  • Online: 14h 32m 39s
  • Auto: VW Caddy
  • Silnik: 1.6 TDI

Sprezyny sportowe a gwarancja

Post19 wrz 2015, 19:34

Hej
Czekam wlasnie na zamowionego MK7 Varianta R i postanowilem zamowic od razu do niego nizsze sprezyny z H&R-a -25 mm, poniewaz chce odebrac auto z salonu juz na obnizonym zawieszeniu. Zastanawiam sie tylko jak podejdzie do tego ASO - czy montując sprezyny u nich mogą mi cofnąć gwarancje na zawieszenie? Mieliscie podobne przypadki? Nie lubie jezdzic kozą, poza tym na lato wlatuje 19" i nie widzi mi sie "japa" miedzy felgą a nadkolem ;)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Sprezyny sportowe a gwarancja

Post19 wrz 2015, 20:07

Na 99% zabiorą Ci gwarancję na zawieszenie i plastiki w aucie. Chyba że masz dobre znajomości w ASO i się dogadasz. Ewentualnie ja jak wsadzilem sprężyny to nawet nie zauważyli i nikt nic nie mówił.
Offline

MlodyB7

Sympatyk

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 cze 2013, 14:16
  • Online: 2d 9h 17m 13s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: B7 Slonsk

Re: Sprezyny sportowe a gwarancja

Post13 lis 2015, 13:21

Sprezyny HR siada Ci nizej.Eibach siada w granicach 25mm HR kolo 30 mm.Ja przy pierwszej wizycie w ASO po wymianie sprezyn na Eibach zostalem poinformowany ,ze nic z zawieszenie w ramach gwarancji nie naprawia.Do tego wcineli mi bubla ,ze mam lozyska do wymiany i jeszcze jakies inne czesci na 2 tys zloty.Zalozy tez nie chcieli ,bo by musieli reczyc za reszta usterek po wymianie.Opcje sa 2.Albo wymieniasz i nie masz gwarancji ,albo zostajesz przy tym co masz badz sportowe zawieszenie ORI z VW
Offline

Iwo

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 01 paź 2012, 00:45
  • Online: 5d 19h 26m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF mk6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Wuwuej

Re: Sprezyny sportowe a gwarancja

Post14 lis 2015, 10:28

Gadać to oni sobie mogą, przy wymianie sprężyn czy to Eibach czy HR masz TUV i tracisz tylko gwarancję na same sprężyny. Ja wymieniłem u siebie poinformowałem w ASO, że mają TUV i powiedzieli, że ok.
Offline

EmilMk6Variant

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 lis 2021, 17:55
  • Online: 3h 20m 31s
  • Auto: Vw Golf 6 variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Sprezyny sportowe a gwarancja

Post06 maja 2023, 14:02

Witam mam Golfa 6 kombi I założyłem Felgi z oponami 215/35 18R i chce założyć sprężyny sportowe tylko nie wiem bo mam albo 6cm z przodu i tył 3 cm albo 5 cm przód i tył 3 cm i nie wiem które bo chce żeby tak ładnie wyglądało
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 32m 26s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Sprezyny sportowe a gwarancja

Post11 maja 2023, 10:51

EmilMk6Variant pisze:Witam mam Golfa 6 kombi I założyłem Felgi z oponami 215/35 18R i chce założyć sprężyny sportowe tylko nie wiem bo mam albo 6cm z przodu i tył 3 cm albo 5 cm przód i tył 3 cm i nie wiem które bo chce żeby tak ładnie wyglądało

Wyszukać odpowiednie dla twojego silnika i rodzaju nadwozia. Eibach prawie dla każdego silnika oraz skrzyni (manual/DSG) ma inne modele sprężyn po to aby obie osie tak samo poszły w dół.

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości