Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 20:49


antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post08 maja 2015, 18:50

Ostatnio musiałem mieć malowany dach i lakiernik oczywiście demontował mi płatwę. Odebrałem samochód i mam pytanie do tych co ją rozbierali (wcześniej jej nigdy nie dotykałem więc nie mam porównania) - czy to normalne, że chwytając ją mogę ją lekko podnieść ponad dach np. 2mm z przodu i z tyłu tak że uszczelka odchodzi od dachu (na boki się trzyma) czy po prostu ona jest niedokręcona? Czy to jest jedyna uszczelka która zabezpiecza od dostania się wody czy jest tam coś jeszcze innego? Dzięki za odpowiedź.
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post08 maja 2015, 20:20

Nic innego nie ma. Nie powinna odchodzić.
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post08 maja 2015, 20:34

Ten lakietnik twierdzi że ma "na stanie" też golfa6 i w nim sprawdzał i też tak jest - czy inni użytkownicy mogą to sprawdzić u siebie?
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post08 maja 2015, 20:41

Antena nie powinna się ruszać. Powinna przylegać do dachu
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post08 maja 2015, 20:43

Ona przylega ale jak ją chwycisz za czubek od góry i pociagniesz to jesteś w stanie ją podnieść o te 1-2 mm od dachu przy jej początku lub końcu bo czuć że śruba montażowa jest w jej środku.
Dlatego prosiłbym aby Ci co mają tą antenę to spróbowali tego zabiegu bo teorię to ja znam, ale w naszych samochodach czasami mocno ona odbiega od praktyki;)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 07:57

Nie może się podnosić, no chyba że chcesz żeby woda Ci ciekla z dachu :-)
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 16:29

Masz dwie możliwości niedokręcona antena lub zerwany gwint z powodu nadmiernego dokręcenia,lepiej jak najszybciej się tym zająć bo po ulewnym deszczu lub po myciu samochodu na podsufitce porobią się plamy po zaciekach.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:18 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 17:07

Dokreciłem ile się dało i dalej jak ją się ją pociągnie to można ją podnieść tak że ta guma dookoła się podniesia z którejś strony tak na 1mm. Czy ktoś z Was mógłby to sprawdzić u siebie - może tam jest jeszcze uszczelka pod tą śrubą. Na razie mam sciagnieta tą listwę z tyłu i obserwuję tą śrubę. Lałem wodę i na razie nic się nie dzieje. Potrzebuję opinię kogoś kto to sprawdzi u siebie a nie przedstawia mi teorię bo jak ona powinna wyglądać to ja wiem. Aby było ciekawiej to wczoraj zadzwonił mi lakiernik i stwierdził że ma teraz inna szóstkę i w niej jest niby to samo.


Dodane

Przed chwilą zrobiłem ostateczny test i "podniosłem" płetwe tak aby się podniosła o ten 1mm ponad dach i wylalem z wiadra ok 10 litrów wody po czym dotykalem tej śruby mocujacej papierem takim z bibuły aby lepiej wyczaic nawet kroplę wody i nic suchutko. Czyli wygląda na to że jednak koleś miał rację że tak ma być - widocznie tam musi być jeszcze jakaś uszczelka na samej śrubie bo jeśli by nie było to miałbym teraz kilka ładnych litrów wody w podsufitce;)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 17:35

To jest wkrecane, tak? Spróbuj to podnieść tak jak mówisz i zrobić obrót pełny... Może to pomoże?
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 17:38

Raczej się nie da bo ja nie wiem czy czasem ten otwór w dachu lub ta śruba w połowie swojej długości nie jest kwadratowa. Liczyłem że może ktoś z Was już to przerabiał lub odkrecał i może mi to wytłumaczyć a nie że ja będę beta testerem w budowie tej anteny. Wygląda na to że chyba tak ma być bo na razie suchutko a probowalem ja nawet unosić co raczej w realu nie będzie miało miejsca.
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 18:26

Podejrzewam że u Ciebie wszystko jest dobrze po prostu ciągniesz za antenę i unosi się śruba razem z blachą wybrzuszając się ztąd ta przerwa w koło maskownicy (uszczelki)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:18 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: antena gps (płetwa) - sposób montażu ?

Post09 maja 2015, 18:48

leonarest pisze:Podejrzewam że u Ciebie wszystko jest dobrze po prostu ciągniesz za antenę i unosi się śruba razem z blachą wybrzuszając się ztąd ta przerwa w koło maskownicy (uszczelki)

Pewnie tak jest ale też jest wniosek taki że ta uszczelka dookoła anteny widocznie nie jest jedyną bo inaczej miałbym już mokrą podsufitkę ;)

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości