Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 03:52


[1.4 TSI 122KM] Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post20 kwie 2015, 17:32

Witam!
Mam problem z felgami fabrycznymi. Po zimie zauważyłem dziwne naloty na felgach (zdjęcia). Nie dało się tego domyć, więc książka serwisowa do ręki i wio do ASO. Okazało się, że jest to utleniające się aluminium pod warstwą lakieru. Serwisant napisał do importera, a ten odpisał, że może "pójść" mi na rękę i pokryć 70% kosztu zakupu nowych felg, co wg ich wyliczeń daje cenę końcową dla mnie ok 2200 zł. Samochód mam od grudnia 2012r, więc jest wg serwisu po gwarancji mechanicznej (4 miesiące), tylko to nie jest usterka mechaniczna, ale źle zabezpieczona powierzchnia przed malowaniem. Nie mam opinii rzeczoznawcy, nie chcę się jeszcze pchać do sądu i ponosić niepotrzebnych kosztów, więc zwracam się do tych, którzy już mieli styczność z podobnymi sprawami:
1. Jakie to są koszty (rzeczoznawca, sprawa sądowa)?
2. Czy może lepiej negocjować z serwisem większy upust - jak to umotywować?
3. Czy cena nowej felgi to 1750 zł?
4. Czy gwarancja na zabezpieczenie antykorozyjne nie powinna obejmować również felg?
5. Ostatnie pytanie, a w zasadzie kwestia nie dająca mi spokoju - skoro zaproponowali WYMIANĘ felg tzn, że stare pewnie będą chcieli zatrzymać, co totalnie w moim rozumieniu podnosi koszt poniesiony przeze mnie, zgadza się?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post21 kwie 2015, 05:31

Witam

Chyba robią z Ciebie wała kolego.
Felga aluminiowa Aspen 16" to bez żadnej łaski cena za sztukę 869PLN co daje razem około 3500.
Jeśli Ci od tej ceny odliczą 70% można wziąć :)
A tak na poważnie, to nie wiem czy coś wygrasz kolego. Gwarancja się skończyła, oni wykonali gest a felgi rozliczają Ci jako część więc jej cena wyjściowa może być taka jak piszesz.
Współczuję, idzie się wkurzyć gdy przy tak młodym autku wychodzi taki bubel :(
A nie myślałeś kolego nad oddaniem do malowania? Koszt nie będzie duży, a Ty zaoszczędzisz sobie wielu nerwów.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post21 kwie 2015, 08:03

Dzięki za odpowiedź. A ile przykładowo może kosztować malowanie takiej felgi?
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post21 kwie 2015, 08:48

Spokojnie da się zregenerowac felgę za ok 100zł sztuka.

Czyli piaskowanie i malowanie.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post21 kwie 2015, 08:51

Tylko że mało kto odmaluje w ten sam sposób, to jest pod klarem, przy regeneracjach zazwyczaj malują srebrnym kolorem a nie klarem.
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post28 kwie 2015, 22:41

Koledzy doradźcie, bo jestem już po dosłownie 4 wizycie u "lakierników" i zawsze coś nie tak. Dokładnie to chodzi mi o to, że dzwonię do "Pana Mietka", umawiam się, jadę na oględziny i wracam z niczym, bo gość okazuje się specjalistą od pędzla, a nie fachowcem. Potrzebuję namiar na prawdziwego fachurę z Sosnowca, Dąbrowy, Będzina lub okolic (niedalekich).
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post29 kwie 2015, 05:39

Jedz do serwisu, niech składają dissa. Te felgi mają taką "wade" i raczej nie dyskutują z wymianą. 3 lata masz na lakier, a na felgach tez on jest :)
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post29 kwie 2015, 20:04

A możesz rozwinąć "składanie dissa", bo nie bardzo wiem o co chodzi. Mam odmówić ich propozycji tak, czy pisać jakieś odwołanie? Co konkretnie mam powiedzieć gościowi z serwisu?
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Utlenianie aluminium na fabrycznej feldze

Post30 kwie 2015, 07:01

Żeby zwrócili się do importera.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości