Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:38


Błąd żarówki "Check number plate lighting"

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Błąd żarówki "Check number plate lighting"

Post12 wrz 2013, 19:21

Witam !

Podzielę się z Wami moja radosną twórczością a mianowicie nabyłem sobie ledy do "środka" wozu i do tablicy rejestracyjnej oto one

http://fotoo.pl/show.php?img=610775_dsc-0136.jpg.html

wszystko działa poprawnie nie wyskakuje błąd i wszystkie ledy świecą... ale mam problem z tablicą rejestracyjną chodzi o to że komputer pokazuje błąd :
"Check number plate lighting"
Co oznacza że albo jest żarówka przepalona albo jej nie ma. Tak sobie myślę że czytałem tutaj na forum że może to być nie dostatecznie dociśnięty kabel lub coś w tym rodzaju !? Oczywiście programowanie odpada bo nie potrzeba.
Panowie jakieś sugestię !?

pozdrawiam

P.S. szanowni forumowicze ponieważ moderatorzy zwał jak zwał zabrali mi wszystkie prawa jakie mogli nie będę dawał pochwał za podpowiedzi lub cenne rady ..... od takie to FORUM (żeby nie powiedzieć z CENZURĄ)
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Błąd żarówki !?

Post12 wrz 2013, 20:00

ile taki komplet kosztuje?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Błąd żarówki !?

Post12 wrz 2013, 20:14

mariuszdlu pisze:... ale mam problem z tablicą rejestracyjną chodzi o to że komputer pokazuje błąd :
"Check number plate lighting"
Co oznacza że albo jest żarówka przepalona albo jej nie ma. Tak sobie myślę że czytałem tutaj na forum że może to być nie dostatecznie dociśnięty kabel lub coś w tym rodzaju !? Oczywiście programowanie odpada bo nie potrzeba.
Panowie jakieś sugestię !?



BCM sprawdza pobór prądu przez żarówki oświetlenia tablicy. Musisz albo zmienić BCM na nowszą wersję (np. 86R, 87R) z obsługą oświetlenia LED tablicy albo wpiąć równolegle w obwód oświetlenia tylnej tablicy rezystory. Temat poruszany na forum.

UserRetired

Re: Błąd żarówki !?

Post12 wrz 2013, 20:32

jarekbarcaaa pisze:ile taki komplet kosztuje?


150 złociszy.....
tutaj masz filmik jak to wygląda oczywiście efekt naoczny jest zupełnie inny (lepszy) niż na filmie

http://www.youtube.com/watch?v=wMaHLx6k ... e=youtu.be

P.S. standardowe terkotanie na luzie dziś wyjątkowo głośno nie wiedzieć czemu....
nagrywane to było SG II więc i jakość jest gówniana.

Arek_VI pisze:
mariuszdlu pisze:... ale mam problem z tablicą rejestracyjną chodzi o to że komputer pokazuje błąd :
"Check number plate lighting"
Co oznacza że albo jest żarówka przepalona albo jej nie ma. Tak sobie myślę że czytałem tutaj na forum że może to być nie dostatecznie dociśnięty kabel lub coś w tym rodzaju !? Oczywiście programowanie odpada bo nie potrzeba.
Panowie jakieś sugestię !?



BCM sprawdza pobór prądu przez żarówki oświetlenia tablicy. Musisz albo zmienić BCM na nowszą wersję (np. 86R, 87R) z obsługą oświetlenia LED tablicy albo wpiąć równolegle w obwód oświetlenia tylnej tablicy rezystory. Temat poruszany na forum.


no zgadzam się tylko że w środku są te same diody z tymi samymi rezystorami i błędu nie pokazuje no chyba że inne są do tablicy rejestracyjnej ?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Błąd żarówki !?

Post12 wrz 2013, 20:54

mariuszdlu pisze:
no zgadzam się tylko że w środku są te same diody z tymi samymi rezystorami i błędu nie pokazuje no chyba że inne są do tablicy rejestracyjnej ?



Diody w środku samochodu a oświetlenie tablicy nie mają nic wspólnego. To inne obwody i inne procedury diagnozy.
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: Błąd żarówki "Check number plate lighting"

Post24 cze 2014, 23:25

Chciałem trochę odgrzać temat, czy może mi ktoś pomóc, czy jest jakaś opcja aby nie występował błąd spalonej żarówki oświetlenia rej. Poniżej mój BCM, mam wyłączony Bajt 23 bit 6 (wyłączenie zimnej diagnozy LED dla tablicy rej.), mam oryginalne lampki VW LED i dalej mam błąd. Jest jakiś inny sposób kodowania tych lampek?

Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet: AKP\1K0-937-08x-09.clb
Oznaczenie elementu SW: 5K0 937 087 H HW: 5K0 937 087 H
Komponent: BCM PQ35 H 011 0035
Weryfikacja: BE011001
Kodowanie: 00180E3ED82DE3C0400800806400AB24037D0088733D8D2064C048000040
Kod serwisu: WSC 00930 259 98269
VCID: 3A55EB7DB5EF9BCE953-806F
Offline

vortex90

Aktywny

  • Posty: 144
  • Rejestracja: 03 cze 2014, 20:28
  • Online: 6d 6h 5m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105
  • Lokalizacja: dol

Re: Błąd żarówki "Check number plate lighting"

Post12 sie 2014, 01:27

Gdzie można kupić taki zestawik ?

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość