Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 01:44


[MK6] Niezbędne wymiany części

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Smali

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 07 maja 2014, 21:25
  • Online: 2d 17h 41m 30s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Niezbędne wymiany części

Post22 lip 2014, 20:35

Witam

Niedawno kupiłem golfa 1.4 TSI rok prod. 2008. (przebieg 96k), obecnie 99500. Mam pytanie. Udzielilibyście mi wskazówek, co przy jakim przebiegu nadaje się do wymiany? Mam tu na myśli rozrząd, świece itp.
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Niezbędne wymiany części

Post22 lip 2014, 21:04

Zalezy czy masz historie serwisowa auta.. a jesli masz czy jest prawdziwa.. podjedz do ASO z dowodem rej. niech Ci sprawdza.. pakiet startowy to zazwyczaj wymiana olejow... filtrow..innych plynow.. kontrola ukladu hamulcowego - klocki i tarcze.. rozrzad masz na lancuchu.. niestety zdarza sie ze zawodzi trzeba sie przysluchiwac i kontrolowac... Opony jaki masz stan bieżnika sprawdz.. mozesz sprawdzic zbierznosc.. poza tym sluchaj i obserwuj autko.. poznaj je a bedziesz wiedzial co w trawie piszczy ;-)
Offline

Smali

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 07 maja 2014, 21:25
  • Online: 2d 17h 41m 30s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Niezbędne wymiany części

Post23 lip 2014, 10:49

Znam historię auta, przed zakupem sprawdzany w ASO Modlińska. Miał 13 wizyt w serwisie, ale same pierdoły, jakieś akcje serwisowe sterownika nawiewu, lusterko wymieniane, uszczelnienie szyby tylnej, plus przeglądy regularnie podczas gwarancji.
no i teraz nie wiem co by trzeba było niezbędnego wymienić. Mówili mi że łączniki z tyłu i klocki z przodu sa do wymiany. Ale takie rzeczy jak świece?
Rozrząd? itp.
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Niezbędne wymiany części

Post23 lip 2014, 11:11

Świece chyba co 60tys są do wymiany, więc mogły być wymienione, przejrzyj książkę z przeglądami, tam jest wypisane co i co ile zalecają wymieniać.
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Niezbędne wymiany części

Post23 lip 2014, 12:18

Skoro był serwisowany to zobacz w książce co było wymieniane. I kiedy następny serwis przypada.
Rozrządu na łańcuchu nie wymienia się albo wymienia dużo rzadziej niż te z paskami. Wszystko masz w instrukcji/książce przeglądów. Można poczytać do poduszki. Ten w TSI miał znaną powszechnie wadę konstrukcyjną więc trzeba się "przysłuchać się" jak pracuje..
Jeśli się nie znasz daj na przegląd do ASO albo zaufanego mechanika co by inny Cię nie naciągnął na wymianę niepotrzebnych rzeczy..

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości