Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 14:22


Opony całoroczne

Moderator: flo

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Opony całoroczne

Post23 lis 2022, 23:19

To spróbuj Goodyear Vector 4Seasons. Bridgestone wymięka.

Systemy infotainment w grupie VAG
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Opony całoroczne

Post24 lis 2022, 09:33

Pawle, czytam Twoje kilka wpisów co do używanych przez Ciebie opon całorocznych i muszę przyznać, że zasiałeś we mnie wątpliwości... bo użytkując teraz CrossClimate planowałem kupić znów nowszą generację tego samego modelu... ale interesująco brzmi pochwała Goodyearów, a jest już ich 3 generacja.
CrossClimate są z trzech powyższych wg parametrów najcichsze i to mnie kusi.
Mam wrażenie, że CrossClimate wraz z wiekiem pogorszyły się przyczepność i to nie tylko zimą, jak macie z konkurencyjnymi?
A jak Goodyeary na śniegu - hamowanie, przyspieszanie?
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Opony całoroczne

Post24 lis 2022, 10:18

No właśnie 3 generacja Goodyearów jest 1dB głośniejsza niż 2 - dlatego jak kupowałem na Mazdę to się uparłem na 2 (przez pewien czas miałem wybór 2 czy 3 generacja). Świetnie spisuje się na każdej nawierzchni. W większości testów nie wypada spoza pierwszej trójki.

Chciałem je tez założyć na konia ale niestety nie robią w rozmiarze 275/40R19 :( więc koń dostanie Continentale.

Jak masz chwilę czasu to możemy się spotkać, pogoda sprzyja testom, to sam sprawdzisz.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Opony całoroczne

Post24 lis 2022, 14:40

flo pisze:https://youtu.be/gHph1mDtCbQ
Przed podjęciem decyzji jakie, polecam obejrzeć, pan się zna na rzeczy.


W powyższym wygrał Goodyear, ale jak CrossClimate pojawił się w wersji 2, to już on wygrał, poprawili m.in. właściwości na śniegu w stosunku do poprzedniej wersji +:
https://www.youtube.com/watch?v=A3WssIxusLU

I znów kusi Michelin :-k
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Opony całoroczne

Post24 lis 2022, 15:06

Często jest tak, że w rozmiarze X lepiej wypada opono A zaś w rozmiarze Y lepsza w testach jest opona B więc na to też zwracaj uwagę.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Opony całoroczne

Post24 lis 2022, 18:09

Wiem, i z mądrym to warto porozmawiać, zwlasza jak sam na wlasnej skorze testuje te najciekawsze modele opon i z praktyki ma porownanie.
Testy to zawsze tylko jakas tam pomoc, metodologia bywa rozna, rozmiar tak jak napisales tez widywalem, ze potrafi znacznie zmienic liderow... a w tym tescie tez nie wiem czy opony i ewent. ktore byly XL, nie wiem tez czy wszystkie byly z tymi samymi indeksami nosnosci i predkosci, a to wplywa na zachowanie opon, idac dalej miejsce produkcji opony, czy egzemplarze byly wziete losowo z polki czy wyselekcjonowane itd., itp.
Dla uzytkownika tez moga byc wazniejsze pewne parametry opony a mniej wazne inne, dlatego wtedy warto patrzec na wyniki w poszczegolnych kategoriach a nie koniecznie tylko na wynik sumaryczny.
Szkoda, ze nie robi sie testow po np. roku, dwoch czy trzech uzytkowania, gdy guma ulegnie starzeniu, ale wiem ze to nierealne.
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Opony całoroczne

Post25 lis 2022, 10:33

CrossClimate'y pierwszej generacji używałem na Fabii 3 od jesieni 2015 przez ponad 4 lata. Było nieźle ale różnica do przyzwoitych zimówek wyraźnie wyczuwalna. yeti kupiłem na Nokianach Seasonproof - super się trzymały ale hałasowały niemiłosiernie. Znajomy gumiarz polecił mi Goodyeary Vector 4 Seasons G2 i to był strząl w dziesiątkę, miałem je na Yeti a teraz mam na CX-30. Z kolei na Mustangu mam Bridgestone'y Weater Control A005 i jest bardzo duży spadek przyczepności wraz ze zuzywaniem się opony - dlatego będe zmianiał na Continental AllSeasonContact
Poprzednia

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość