Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:37


trzeszczy pedał sprzęgłą

Moderator: flo

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

elmenel

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 lis 2015, 11:38
  • Online: 5h 55m 26s
  • Auto: G7
  • Silnik: TSI
  • Lokalizacja: Slask

trzeszczy pedał sprzęgłą

Post20 mar 2019, 18:24

Witam
Po zimie pedał sprzęgła zaczął mi dziwnie trzeszczeć, dzwięk przypomina ocieranie gumy o gumę, pryskałem smarem uniwersalnym w ruchome części pedału ale to nic nie pomogło. Zastanawiam się czy to nie trzeszczy pompa sprzęgła i czy nie wymaga ona wymiany, czy miał ktoś styczność z czymś takim ??
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: trzeszczy pedał sprzęgłą

Post20 mar 2019, 20:03

Miałem też ten objaw i powiem ci że chciałem tam nałożyć białego smaru ale z braku czasu zwlekałem z tym a po jakimś czasie samo ustało skrzypienie nawet o tym zapomniałem jedyne co mi przyszło na myśl to ten objaw występował u mnie latem jak było ciepło albo jak w kabinie nagrzałem być może ma wpływ powietrza suchego na tarcie tego plastiku ja bym tego raczej nie smarował piasek i kurz może tylko pogorszyć o ile sobie przypominam to tworzywo to coś jakby tłusty plastik i sam w sobie jest śliski.
Offline

elmenel

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 lis 2015, 11:38
  • Online: 5h 55m 26s
  • Auto: G7
  • Silnik: TSI
  • Lokalizacja: Slask

Re: trzeszczy pedał sprzęgłą

Post22 mar 2019, 18:16

u mnie na odwrót, zaczęło trzeszczeć jak był mróz. Teraz jest cieplej a trzeszczy dalej.
Offline

beatles777

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 sty 2019, 13:41
  • Online: 2h 20m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: trzeszczy pedał sprzęgłą

Post28 mar 2019, 16:21

Też miałem ten objaw trzeszczenia.Popsikałem czymś na wzór WD40 i z pół roku mam spokój.
Offline

elmenel

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 lis 2015, 11:38
  • Online: 5h 55m 26s
  • Auto: G7
  • Silnik: TSI
  • Lokalizacja: Slask

Re: trzeszczy pedał sprzęgłą

Post29 mar 2019, 16:58

a gdzie dokładnie psikałeś ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość