Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:25


Dsg pisk przy zmianie biegu

Moderator: flo

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Dsg pisk przy zmianie biegu

Post11 lis 2018, 17:02

Witam mam pytanie czy ktoś miał taki objaw przy trochę szybszej zmianie biegów np z 2-3 skrzynia dsg wydaje taki delikatny pisk dokładnie taki sam jak by opony piszczały ale esp nie zapala się wiec może jakoś skrzynia wydaje taki dźwięk ? Szarpania nie ma żadnego biegi zmienia płynnie tylko raz na tydzień słyszę taki pisk
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Dsg pisk przy zmianie biegu

Post18 lis 2018, 18:57

Trochę poprawka dzieje się to tylko przy zmianie z 3 na 4 bieg i gaz mniej więcej do połowy i pojawia się ten cichy pisk na żadnych innych biegach tego nie ma
Offline

kreol

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 sty 2019, 19:08
  • Online: 12m 10s
  • Auto: VW Passat B8
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Dsg pisk przy zmianie biegu

Post16 sty 2019, 19:12

Mam chyba to samo. Z tego co udało mi się doczytać na innych forach to jest to raczej usterka sprzęgła lub samej skrzyni i niestety podlega naprawie...zapewnie nie taniej :(.
Offline

Author

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 23 mar 2015, 09:50
  • Online: 2d 1h 29m 12s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi 140 km
  • Lokalizacja: Pyskowice

Re: Dsg pisk przy zmianie biegu

Post08 lut 2019, 20:40

Byłem z tym w aso trzymali 2 dni robili jazdy próbne i powiedzieli ze nic niepokojącego nie widza a nie chcą naciągać na koszta niepotrzebne , mija 2 miesiąc dźwięk jest raz nie ale więcej na pewno nie

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość