Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 23:54


[MK7] Oświetlenie ambiente w tylnych drzwiach

Moderator: flo

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

[MK7] Oświetlenie ambiente w tylnych drzwiach

Post16 paź 2020, 11:22

Fabrycznie nie było, ale wielu by chciało. Kupiłem ostatnio komplet boczków i staram się przed montażem dorobić oświetlenie w tylnych.

Założenia
  • Kolor zgodny z oświetleniem z przodu.
  • Sterowanie razem z oświetleniem z przodu.
  • Wygląd OEM.
  • Nie mam zamiaru wstawiać RGB.

Oświetlenie za uchwytem (w trakcie realizacji)
  • Zdjąć osłonę uchwytu i wywiercić dwa otwory 4.2mm: jeden do umiejscowienia diody, drugi do przeciągnięcia przewodów.
  • Do pierwszej próby użyłem LEDa ze świateł dzienny z Audi Q7 w formie SMD. Barwa odpowiednia, jasność za duża (trzeba przyciemnić rezystorami).
  • Film na YouTube
Obrazek Obrazek Obrazek

Oświetlenie nad klamką (planowanie)
  • Trzeba wyciągnąć dekor z drzwi, wyciąć otwór w obudowie klamki, wstawić tam prostokąt z plexy i dołożyć LEDa.

Oświetlenie listwy dekoru (planowanie)
  • Trzeba wyciągnąć dekor z drzwi, wyciąć chromowany pasek, zrobić szczelinę na dodatkowy element, wstawić linijkę z plexy i dołożyć LEDa.
  • Fabrycznie z przodu świecący pasek ma około 1.3mm.

Podłączenie
  • Aby zachować pełną funkcjonalność nie mam zamiaru wpinać się w podświetlenie przycisków. Wole przeprowadzić kilka przewodów do przednich drzwi i wpiąć się tam równolegle z oświetleniem przednich drzwi.
  • Przypuszczalnie muszę poprowadzić jedynie dwa przewody (sterownie obwodu ambiente i sterownie obwody klamki), masę mogę brać lokalnie w tylnych drzwiach z obudowy.

Kodowanie
  • Standardowe kodowanie dla przednich drzwi. Jak będę zakładał do auta, to opisze wszystkie kanały adaptacji w modułach 42, 52, 5F, 09.

Inne
  • Jeżeli moduł drzwi obsługuje te same funkcje co w Audi A3 8V, to można jeszcze wrzucić obwód dekoru głośnika niskotonowego.
  • Przy okazji mam zamiar zrobić oświetlenie ostrzegawcze pod drzwiami oraz oświetlenie kieszeni w drzwiach.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2020, 14:38 przez mr-fix, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: [MK7] Oświetlenie ambiente w tylnych drzwiach

Post18 paź 2020, 07:04

Hej,

z tyłu da się cokolwiek kodować w drzwiach? myślałem, że jedynie przednie lewe i prawe są kodowalne. Zamontowałem oświetlenie ostrzegawcze przednich drzwi i dodatkowo je zakodowałem. Znalazłem filmik na YT jak się wpiąć z tyłu, ale to jest na zasadzie jak opisywali koledzy na forum, że do mikrostyku otwartych drzwi i z silniczka szyb.

Jeśli jest szansa zakodować oświetlenie ostrzegawcze z tyłu to chętnie się dowiem gdzie wpiąć i jak zakodować.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK7] Oświetlenie ambiente w tylnych drzwiach

Post18 paź 2020, 09:12

Shreq pisze:Hej,

z tyłu da się cokolwiek kodować w drzwiach? myślałem, że jedynie przednie lewe i prawe są kodowalne. Zamontowałem oświetlenie ostrzegawcze przednich drzwi i dodatkowo je zakodowałem. Znalazłem filmik na YT jak się wpiąć z tyłu, ale to jest na zasadzie jak opisywali koledzy na forum, że do mikrostyku otwartych drzwi i z silniczka szyb.

Jeśli jest szansa zakodować oświetlenie ostrzegawcze z tyłu to chętnie się dowiem gdzie wpiąć i jak zakodować.

Z tego co wiem, to nie ma z tyłu niczego. Mam zamiar ciągnąć przewody do przednich drzwi, żeby tyłem sterował przedni moduł.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK7] Oświetlenie ambiente w tylnych drzwiach

Post17 lis 2020, 14:38

Filmik z przeróbki tylnych boczków pod oświetlenie za uchwytem:

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości