Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:51


[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Wibracje na postoju - wolne obroty

Post28 paź 2015, 20:27

Witam wszystkich na forum,

Od początku sierpnia jestem właścicielem Golfa Mk7 1.4 TSI 140 hp DSG, właśnie przekroczyłem 4000km przebiegu. Samochód kupiłem nowy w salonie. Jakieś 4 tygodnie temu jak spadły temperatury a wraz z nimi zmniejszyło się zapotrzebowanie na używanie klimatyzacji zauważyłem w moim samochodzie dziwną przypadłość.

Kiedy obroty silnika spadają do poziomu 700 rpm, np. kiedy zatrzymuje się na światłach, stoję w korku itp. samochód wpada w dziwne wibracje, drgania wyczuwalne na siedzeniu kierowcy, kierownicy itp.. Drgania czuć też jak się usiądzie na fotelu pasażera (może mniejsze ale da się wyczuć). Uczucie takie jakby silnik miał za niskie obroty i chciał zgasnąć albo jak w starym dieselu. Nie ma znaczenia czy skrzynia ustawiona jest w pozycji P, N czy R, D/S i trzymam nogę na hamulcu.

Wibracje pojawiają się kiedy silnik jest odciążony i obroty spadną właśnie do 700rpm. Pojawiają się w zasadzie od razu kiedy podczas chłodzenia wnętrza wyłączę klimatyzację. Są wyczuwalne również kiedy klimatyzacja jest włączona ale z uwagi na średnie temperatury na zewnątrz np. jak dziś 11C nie chłodzi zbyt mocno (climatronic ustawiony np. na 20C i taka temperatura osiągnięta wewnątrz samochodu), właśnie wtedy poziom rpm spada do 700 podczas postoju. Kiedy było ciepło (15C+) i klima chodziła mocniej obroty miałem w granicach 800rpm i drgania nie występowały.

Na początku myślałem, że to kultura pracy 1.4 ale te drgania są zbyt irytujące, żeby były normalne. Jeździłem Mk7 1.2 i innym 1.4 w takiej samej konfiguracji jak mój samochód i nie odczuwałem takich wibracji.
Jak jest w waszych autach?

Byłem z tym problemem w ASO gdzie kupowałem auto i usłyszałem, że "nic nie możemy zrobić", "tttm" i "przecież jest start/stop".

Dziś zawiozłem samochód do innego ASO, w kompie nie pojawiają się żadne błędy. Sprawdzone zostały wtryski i czy nie wypada zapłon, nie stwierdzono problemów z tymi elementami. Jutro kolejne próby rozwiązania zagadki.

Aha, dodam jeszcze, że tankuję tylko na stacjach Shell/Statoil/BP, próbowałem 95, próbowałem 98 i objawy są takie same. Obroty nie falują, przynajmniej nie widać tego na obrotomierzu.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 08:38

W aso niech się zwrócą do importera z pytaniem, a ci do niemiec.
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 09:21

Tak podobno zrobili. Tylko zastanawiam się ile czasu importer będzie odpowiadał. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii? Bo jak będzie trwało dwa tygodnie, tak jak jest teraz z oczekiwaniem na części z Poznania to nie ma sensu żeby samochód tam stał.
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 10:00

Zerknij sobie na ten temat -> mk6-problemy-usterki/poszarpywanie-wstrzasy-na-wolnych-obrotach-t92.html, może coś się nasunie po jego lekturze.

Może coś nie tak z rozrządem :o - mimo że u Ciebie nie ma już łańcucha - ale raczej traktowałbym to jako straszenie niż faktyczna usterka rozrządu.
Ewentualnie zmiana olej jeżeli masz ten fabryczny - chodź wątpię aby był tak złej jakości aby powodował wibracje.
Ja bym najbardziej obstawiał jakąś zmianę w sofcie silnika - skoro podniesienie obrotów rozwiązuje problem z wibracjami. Może jest jakiś nowszy soft dla Twojego silnika.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 12:32

Czasami odpowiadają po godzinie czasami na drugi dzień, a czasem po 3 dniach. To zależy :) ale dłużej niż kilka dni na pewno nie.
Offline

grudzi

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 maja 2014, 11:12
  • Online: 1d 15h 30m 14s
  • Auto: VW GOLF Variant 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 12:34

Witam, u mnie mam lekkie drgania od nowego. Cały czas się nad tym zastanawiam i nawet uznałem, że to normalne. Niezależnie od warunków na biegu jałowym czuć lekkie szarpnięcia co parę sekund. Skrzynie mam manual. Nic nie zmieniła wymiana oleju bądź włączanie i wyłączanie różnych urządzeń/świateł. Lekkie szarpnięcia są zawsze, ale chyba tylko kierowca je wyczuwa.
Chyba wskoczę do ASO.
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 paź 2015, 14:43

Dzięki za informację. Czytałem Twój temat Kakaruto przed założeniem tego wątku. Pytałem o soft ale wg obu ASO w moim samochodzie jest najnowsze oprogramowanie jakie mają dostępne. U mnie drgania są też trochę inne niż te o których pisałeś (i o których teraz wspomina Grudzi), bo nie są to cykliczne drgania, pojawiające się co kilka sekund tylko wibracje występują bez przerwy. Jak zatrzymam się na światłach i obroty spadną do poziomy 700 rpm to drga przez cały cykl świateł, czyli ile bym nie stał to tak długo by drgało. Jak dodam gazu, obroty wzrosną i spadną najpierw do 800 to wtedy drgań nie ma, dopiero jak z 800 zlecą między kreski na obrotomierzu czyli do 700 to zaczyna drgać.

Dziś dostałem ponowne info z ASO, że silnik jest sprawny, chodzi równo, nie ma problemów z wtryskami ani wypadaniem zapłonów. Ale przyznali, że drgania są faktycznie wyczuwalne i coś musi być nie tak. Aktualnie stawiają na poduszkę silnika (nie wiem czy po konsultacji z Poznaniem), została zamówiona. Wieczorem odbiorę samochód i dopytam, czy to ich decyzja o wymianie poduszki czy informacja przyszła z Poznania. Zobaczymy ile będę czekał na poduszkę (na amor DCC, który padł po 3 tygodniach użytkowania i ma 20% czekam już 5 tydzień, wcześniej byłem zapewniany, że stuki z tyłu to normalne dźwięki wielowahaczowego zawieszenia, ale to już temat na inną historię ;) ), mam nadzieję, że drgania ustąpią po jej wymianie. Plus taki, że faktycznie coś się dzieje, a nie zostałem odesłany z kwitkiem.
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post09 lis 2015, 20:43

Niestety, poduszka wymieniona, wibracje bez zmian.
Sprawdzona kompresja silnika i wszystko ok. Jutro kolejny odcinek.
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 12:03

mikypl pisze:Niestety, poduszka wymieniona, wibracje bez zmian.

Hmm..., robi się nieciekawie.
Też obstawiałem poduszkę, choć 4k na liczniku wskazywałoby na wadliwy egzemplarz tejże, niż na normalne zużycie.
Oby kolejne kroki serwisu nie ograniczały się tylko do działań typu: "Co by tu jeszcze wymienić ?".
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 12:38

Wojtass pisze:Hmm..., robi się nieciekawie.
Też obstawiałem poduszkę, choć 4k na liczniku wskazywałoby na wadliwy egzemplarz tejże, niż na normalne zużycie.
Oby kolejne kroki serwisu nie ograniczały się tylko do działań typu: "Co by tu jeszcze wymienić ?".


No niestety :( Choć dla mnie to mogą wymienić wszystko co chcą łącznie z silnikiem i skrzynią. Samochód jest na gwarancji, ma 3 miesiące... Jedyny problem jest taki, że jak oni się bawią to ja nie mam czym jeździć. Poza tym w ASO, w którym go kupowałem mają identyczne demo 1.4TSI 140hp DSG ten sam rocznik i tam nie ma żadnych drgań (sprawdziłem to dokładnie, bo dali mi samochód na kilka godzin, żebym sobie pojeździł).

Aha, wczoraj odebrałem samochód, niby coś jeszcze poprawili w poduszkach i faktycznie przez 5 minut było ok, ale jak dłużej posiedziałem w samochodzie, rozgrzałem go i pojeździłem po parkingu to wibracje wróciły. Trochę inna częstotliwość drgań (mniej regularne) ale taka sama siła. Importer odpowiedział tylko, że nie miał wcześniej zgłoszeń z tego typu problemem i żeby serwis sam kombinował. Wiem, że chłopaki się starali i robili wszystko co się dało, gdyby nie święto i to, że jestem umówiony na wymianę amora, który padł przy przebiegu 1000km to bym zostawił samochód na dalsza walkę z usterką.

Jutro wracam do pierwszego ASO, w którym kupiłem samochód bo po 7 tygodniach doczekałem się na amortyzator i będę z nimi negocjował dalsze kroki, bo tak naprawdę to oni powinni się bawić z tymi wibracjami, oni sprzedali mi samochód z taką usterką.

PS: myślicie, że olej może mieć wpływ na takie wibracje? Mam silnik zalany standardowo tym LongLifem.
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 17:19

O gdzie ci padł ten amorek z tyłu ? i jakie objawy miałeś?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 17:23

mikypl pisze:PS: myślicie, że olej może mieć wpływ na takie wibracje? Mam silnik zalany standardowo tym LongLifem.

Wątpię
My TSI
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 19:17

swietlik pisze:O gdzie ci padł ten amorek z tyłu ? i jakie objawy miałeś?


Prawy tylny. Głuche stuki na nierównościach, jakby ktoś walił w tylna półkę. Po 3 wizytach w aso i trzech stwierdzeniach, że to normalna praca zawieszenia pojechałem na pierwszą spotkaną stację diagnostyczną i w teście amorów wyszło, że amortyzator ma 20% sprawności (pozostałe trzy ok. 75-77%). Dopiero jak przyjechałem z papierkiem to ASO wrzuciło samochód na test i przyznali, że padł amor (prawdopodobnie stuki przez luz poprzeczny).
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post11 lis 2015, 20:06

No to dziwne bo niby tak pracuję zawieszenie sportowe i złożę się że wszystkim tak puka bo wiem z doświadczenia mi też, a jak czytałem na forum to serwis twierdzi że tak pracuję zawieszenie sportowe ciekawe co by powiedzieli w stacji diagnostycznej wydaję mi się że to samo co tobie,to by dopiero była afera,wydaję mi się że musimy wszyscy to sprawdzić,tu masz linka do tego i sugeruję by to tam dokładnie opisać by wszyscy wiedzieli co mają z tym problem i co mają zrobić.

mk7-problemy-usterki/stuki-w-zawieszeniu-t1050.html.
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post17 lis 2015, 10:35

Status na dziś:
W tamtym tygodniu byłem w ASO na wymianie amortyzatora i w związku z opisywanymi wibracjami. Amortyzator wymienili i stuki na nierównościach zniknęły w jakiś 70%, coś tam jeszcze czasem stuknie ale jest lepiej. Jeśli chodzi o wibracje to nie wiem czy coś w ogóle sprawdzali, mam wrażenie, że nie ale po konsultacji z ASO, w którym byłem wcześniej zamówili drugą poduszkę silnika. Pierwsza wymieniona to była ta przy skrzyni biegów. Teraz mają wymieniać jakąś tylną poduszkę. Jeśli nie pomoże to już będą leciały pisma w związku z rękojmią, pisma do centrali w DE, importera itd.
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post09 gru 2015, 00:30

Aktualizacja: W pn zrobiłem test ze świecami, bo była sugestia, że one mogą wprawiać silnik w drgania (tak podobno bywało w MK6), niestety nic to nie dało. [...CIACH...] Mam też sygnał z ASO, że poduszka a dokładniej jakaś podpora wahliwa, którą chcą wymienić dojechała (czekałem tylko 4 tygodnie..., na amortyzator czekałem 7 tygodni więc jakiś progres jest ;) ) i w najbliższych dniach będzie wymiana. Nie nastawiam się, że to coś pomoże ale zobaczymy... ;) A na zegarze przybyło kolejne 1kkm i już przebiłem 5,5k. Szkoda, że z tego jakieś 3,5k z wibracjami :( Ogólnie podziwiam siebie za cierpliwość, ale ona też ma swoje granice...
Ostatnio zmieniony 09 gru 2015, 08:14 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Regulamin forum pkt. 2.11
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline

mikypl

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 28 paź 2015, 19:01
  • Online: 14h 14m 40s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140hp
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post10 gru 2015, 15:02

Status na dziś: Podpora wahliwa wymieniona. Efektów brak, czyt. wibruje dalej ;)
Było: Mitsu MSS, Volvo S40T5AWD, Nissan X-Trail, MK7 1.2
Jest: Czarny mat MK7 1.4
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post10 gru 2015, 15:17

Serdecznie współczuje i czekam na dalszą relację z postępu prac
My TSI
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post10 gru 2015, 21:05

Tak, jak pisałem poprzednio, cienko to widzę. Brak trafnej diagnozy skutkuje wymianą części w "ciemno".
Trzymam kciuki za pozytywny finał sprawy.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post14 gru 2015, 08:24

Miky, a ty auto odstawiasz w Piasecznie do aso? Czerwony golf?
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post17 paź 2016, 17:54

Czy udało się zdiagnozować przyczynę tych wibracji?
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post21 paź 2016, 19:02

Witam dzisiaj byłem w ASO z taką samą usterką drgań przy 700 obrotów, u mnie jest tak że tylko po dłuższym postoju np, doby gdy jest całkiem zimny po odpaleniu obroty po około 30sek. zaczyna szarpać jakby chciał zgasnąć a przy dodaniu gazu jest potem wszytko ok cały czas do następnego dłuższego postoju i tak od roku i lato i zima drugi raz to zgłaszałem i nic kazali mi to nagrać bo tego nie stwierdzili pech chciał że rano w ASO odpalił normalnie.
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post22 paź 2016, 20:49

A to pech... Mam nadzieję, że dokumentacja video przekona serwis o konieczności podjęcia działań... i że będą one skuteczne :)
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post23 sty 2017, 17:35

Sorry, za odgrzebanie tematu, ale czy komuś udało się wyeliminować tą usterkę?
Sam się z nią zmagam, poza tym miałem okazję niedawno jechać nowym Leonem z silnikiem 150KM i spotkałem się z tym samym tematem...
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post27 sty 2017, 19:11

Ja mam coś takiego podobnego ale nie ciągle, po postoju w garażu np. kilka dni odpalam ruszam na wstecznym gdy puszczam sprzęgło obroty zaczynają spadać i zaczyna szarpać jak by miał zgasnąć (za wolne są obroty w tym czasie tak widać na obrotomierzu ) po dodaniu gazu jest ok dały dzień i po odpalaniu jest też ok.W ASO VW mnie zbyli bo stwierdzili że nic się nie dzieję.FACHOWCY :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości