Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 08:44


[1,6 TDI 105PS] Problem z biegiem wstecznym

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wiciu_88

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 wrz 2020, 08:47
  • Online: 3h 5m 15s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6TDI

Problem z biegiem wstecznym

Post15 gru 2020, 07:17

Witam temat tyczy się golfa 1.6TDI manual 2016r.

Pół roku temu go kupiłem i mam sporadyczne problemy z wrzucaniem biegu wstecznego.
Ogólnie od czasu do czasu się haczy, zauważyłem że gdy przytrzymam sprzęgło 2-3 sekundy przed wrzucaniem biegu to haczy się zdecydowanie rzadziej.

Najbardziej wkurza mnie jednak to że gdy rano wsiadam do auta, odpalam silnik, chce wrzucić wsteczny i lewarek zatrzymuje się jakby w połowie drogi. Nie mogę go docisnąć nawet siłą a gdy puszcze sprzęgło to jest "dentysta".
Mam swoje "rozwiązanie problemu" że zaczynam puszczać sprzęgło jednocześnie dociskając delikatnie bieg i on sam wskakuje.
Jednak nie okłamujmy się że nie o to chodzi. W bosch serwis rozkładają ręce że za bardzo problemu nie widzą i regulują linki co za dużo jakby nie daje. (może źle to robią nie wiem) Temat jest bardzo sporadyczny (nie raz raz na tydzień, nie raz codziennie rano) Ogólnie zauważyłem że głównie zaraz po odpaleniu auta i tylko z biegiem wstecznym. Reszta jest ok.

Nie wiem czy oddawać do serwisu VW, czy mi pomogą czy też rozłożą ręce?
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post15 gru 2020, 10:17

Jak mam problem z wstecznym od nowości - z reguły zawsze wbijam na 2 razy - też masz skrzynie 5 biegową?
Offline

wiciu_88

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 wrz 2020, 08:47
  • Online: 3h 5m 15s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6TDI

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post15 gru 2020, 10:25

Tak skrzynia 5biegowa. Wkurza mnie to, czytałem sporo wątków w których aso reklamującym klientom wmawiały że to normalne.
hans5 reklamowałeś?? Jeżeli tak to co Aso Ci mówiło??

Niby jest to kwestia przyzwyczajenia, ale z drugiej strony patrząc w starym seicento mi lepiej biegi wchodziły niż tutaj ten wsteczny. Ktoś ze znajomych lub rodziny pojedzie moim autem bo wiadomo nie raz trzeba pożyczyć i się zdziwi.
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post15 gru 2020, 10:44

Nie pamiętam ale chyba po gwarancji zaczęło sie gorzej wbijać. Co gorsza nieraz też 1 muszę wbijać na dwa razy oraz czasem przy 3 słychac zgrzyt. Ogólnie ta skrzynia jest do d....
Offline

wiciu_88

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 07 wrz 2020, 08:47
  • Online: 3h 5m 15s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6TDI

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post15 gru 2020, 13:31

Pytanie czy warto oddawać to do ASO, wiadomo odpłatnie?? (czy coś pomogą czy wyrzucę pieniądze w błoto)
Czy olać temat przyjmując że "ten typ tak ma"
Offline
Awatar użytkownika

DKdamian

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 12 lut 2019, 19:54
  • Online: 3d 37m 33s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post16 gru 2020, 23:13

Ja mam podobnie w swoim golfie 7, 1.8 tsi 5 stopniowa skrzynia biegów. Też mnie to wkurza, zazwyczaj jak się to pojawia to wrzucam wsteczny na dwa razy
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Problem z biegiem wstecznym

Post17 gru 2020, 07:39

1,8 i skrzynia 5 biegowa ??? :o :o

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości