Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 06:41


[1,6 TDI 105PS] "Podwieszajáca sie" pompa wody

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

"Podwieszajáca sie" pompa wody

Post22 lip 2019, 18:41

Spotkal sie ktos,albo cos slyszal o zacinajácej sie glównej pompie wody w Mk7?
Dzisiaj zaczálem jechac,jak codzien zresztá,temperatura zaczela normalnie rosnác,minela 90stopni,doszlo do chyba 120-tu i tak bylo przez chwile,a potem spadlo do 90-ciu i juz bylo dobrze.Wiem,ze w Mk7 ta glowna pompa jest sterowana elektrycznie,zeby zimny silnik sie szybciej nagrzewal.Gdzies czytalem,ze to czasem szwankuje.Znaczy,pompe czy jakis zawór odláczy jak jest zimny silnik,a potem na cieplym ona nie chce zaskoczyc.
Teraz já odláczylem na stale i powinna sie krecic caly czas.Zobaczymy co bedzie.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post23 lip 2019, 14:52

U mnie w aucie pompa była zmieniana przez serwis na gwarancji już po 3 latach przy przebiegu 95.000 km i to sama pompa bez pasków itp.
Nie wiem dokładnie co było bo auto miał jeszcze pierwszy właściciel a wiem że była wymieniania bo auto było do końca serwisowane w ASO VW i mam całą historię.
Raczej termostat odpada bo by auto się nie nagrzewało.

Koszt nowej pompy nie mały bo sam teraz robiłem komplety rozrząd i pompę też wymieniałem.
Za nową pompę w ASO VW z zniżkami zapłaciłem 368 zł (normalna cena to aż 566 zł).

A jak ktoś chciałby wiedzieć gdzie się znajduje ona w aucie to proszę bardzo:

Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post24 lip 2019, 21:32

Z tymi pompami,to chyba niewypał troche. Półtora roku temu,jak kupiłem Mk7 sprawdzałem ceny kompletnego rozrządu na stronie z której czasem biore czesci. Dostępna była tylko ta "elektryczna" pompa,a cena za caly zestaw byla kosmiczna. Teraz widze,ze są juz zestawy ze zwykłymi pompami i to wcale nie "no name",tylko firmy jak hepu,gates czy skf. No i cena juz normalna.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post24 lip 2019, 22:25

Kolego co to znaczy ze zwykłymi pompami, na pasek ????
No i niby jak byś taką pompę miał zamontować w miejsce tej elektrycznej.
Kolego do silnika CLHA jest przeznaczona tylko pompa wody elektryczna i taką tylko się da zamontować.
Następnym razem jak będziesz patrzył taki zestaw rozrządu z pompą wody na pasek to sprawdzaj do jakich silników jest przeznaczony, ale po kodach silnika, a nie tylko pojemności.

Może nie na temat ale dodam.
Komplety zestaw rozrządu do 1.6 TDI (CLHA):

04L-121-011-EX - Pompa wody
04L-109-119-D - Pasek Z=145
04L-109-243-G - Rolka napinająca
03L-109-244-G - Rolka prowadząca
03L-109-244-D - Rolka prowadząca

N 107 625 01 - Śruba dwustronna M10XM8X73
038-109-454-A - nakrętka 6-kątowa kołnierzowa M8
N-104-447-02 - Śruba dwustronna M8X55
N-106-092-01 - nakrętka 6-kątowa kołnierzowa M8
N-106-756-02 - Śruba M835
N-910-488-04 - Śruba M8X20 (3 szt.) do pompy wody
04L-260-849-C - Pasek wielorowkowy

- G-013-A8J-M1 - koncentrat płyn chłodniczy 1,5 L (2 szt.)
- LVW-010-000-A5 - woda destylowana 5 L


Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post25 lip 2019, 20:26

A masz tam kolego napisane że zestaw pasuje konkretnie do silnika CLHA -> NIE
Silników 1.6 TDI jest kilka odmian i pewnie w niektórych jest przewidziana pompa na pasek, ale jak pisałem wcześniej konkretnie do silnika CLHA nie założysz pompy na pasek bo niby jak miała by być napędzana jeżeli pasek (zęby) przechodzi wyżyj i poniżej i nie ma styczności z pompą.

Ale jak chcesz kupić taki zestaw to śmiało, ciekawe co powie Ci Twój mechanik przy wymianie :lol:
Zrobisz jak uważasz :roll:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 22:52 przez Tomasz_W-wa, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post25 lip 2019, 20:39

Hmm,nie bardzo teraz wiem o czym ty mówisz.
A ta pompa na obrazku co go na poczátku wkleiles,to niby jak jest napedzana?
No paskiem przeciez.Tylko jej nie widac,bo jest schowana za ta tym czarnym plastikiem.A pasek po niej chodzi tá "gladká" stroná,a nie "zebami".
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: "Podwieszajáca sie" pompa wody

Post25 lip 2019, 22:44

Tak masz rację, patrzyłem forum przez tel i myślałem że w zestawie jest pompa na pasek zębaty (czytaj napędzana paskiem od strony zębów).
Zmyliło mnie bo na nie których stronach oferowane są zestawy rozrządu z pompą na pasek zębaty :oops:
Teraz zobaczyłem z kompa i widzę że pompa jest identyczna jak u mnie tylko bez zaworu magnetycznego (04L-907-284) 8-)
Co do ceny to z wysyłką np. do PL to też nie jakaś rewelacja, no i pompa HEPU do której ja osobiście nie jestem przekonany (chodzi o firmę), wyjdzie podobnie (może minimalnie wyższa cena) jak za oryginalny zestaw po zniżkach, a co oryginał to oryginał.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości