Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:25


Serwis olejowy

Moderator: flo

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: Serwis olejowy

Post24 lis 2022, 10:53




Cześć, korzystałeś z tego pakietu? Chciałem dopytać o zasadę działania tego. Bo nigdy wcześniej nie korzystałem z podobnych pakietów serwisowych.
Właśnie zbliżam się do wymiany oleju, jeśli zakupie teraz ten pakiet to mogę np. za kilka dni jechać na wymiane tego wszystkiego czy muszę odczekać rok i dopiero? I powiedzmy jak wymienią mi olej w skrzyni automatycznej DSG to nastęonie po roku znowu wymienią mi ten sam olej? W sensie że właśnie 2 razy?
Pytania może troche głupie ale nie jestem do końca pewny jak działają te pakiety serwisowe.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 9m 51s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis olejowy

Post24 lis 2022, 16:22

W regulamienie maja taki zapis: Rozpoczęcie świadczenia usług serwisowych
Z usług serwisowych możesz korzystać po upływie trzech dni od zawarcia umowy.

Jest tez zapis: Nie realizujemy zaległych czynności serwisowych, które wynikają z harmonogramu obsługi producenta.
Takze jezeli juz masz informacje ze masz zrobic przeglad to moga tego nie uwzglednic.

W takich pakietach wymieniaja tylko wtedy gdy pojawi Ci sie info o wymianie w samochodzie ewentualnie bedzie to wynikalo z innych zapisow w ksiazkach serwisowych. Nie ma tutaj wymian na zadanie.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Serwis olejowy

Post24 lis 2022, 18:37

Jak kupilem rok temu online, to byl zapis, ze mozna skorzystac po 14 dniach od zawarcia umowy... zapewne ze wzgledu na 14-dniowy okres mozliwosci odstapienia przy umowach poza lokalem... ale okres pakietu niestety dokladnie 24 miesiace od ZAKUPU, czyli faktycznie 24 m-ce minus 14 dni (ale mozna bylo tez kupic stacjonarnie w ASO i wtedy chyba szybciej można korzystać).
Pakiet przeglądów obejmuje:
a) obowiązkowe przeglądy okresowe samochodu w okresie zmiennym wykonywane wg wskaźnika okresów międzyobsługowych wraz z materiałami eksploatacyjnymi wymienionymi w pkt. b) we wskazanych przez Firmę Autoryzowanych Stacjach Obsługi danej marki – zgodnie z instrukcją obsługi samochodu objętego umową,
b) materiały eksploatacyjne: olej zgodny ze specyfikacją danej marki, filtr oleju, filtr przeciwpyłkowy, filtr paliwa, filtr powietrza, podkładka korka miski olejowej (lub korek miski olejowej z podkładką), płyn hamulcowy, świece zapłonowe, olej skrzyni biegów automatycznej zgodny ze specyfikacją danej skrzyni wraz z filtrem oleju, olej sprzęgła Haldex, olej przekładni kątowej.

Czynnosci (na przykładzie mojego) wykonywane sa wg:
- "trybu zmiennego" wyswietlanego w infotainmencie: olej silnikowy wg tego co sie wyswietla (max co 2 lata/30kkm, ale algorytmy auta w zależności od warunków eksploatacji potrafią skrócić okres), przeglądy co 1 rok (pierwszy po 2 latach)/30kkm
oraz
- wg procedur serwisowych VW: np. plyn hamulcowy co 2 lata (pierwszy po 3 latach), swiece zaplonowe co 4 lata/60kkm, filtr powietrza silnika co 6 lat/90kkm, filtr p-pyłkowy co 2 lata/60kkm. Nie wiem czy VW przewiduje okresową wymianę płynu chłodzącego.

W mojej skrzyni DSG DQ200 z suchymi sprzeglami procedury VW w ogole nie przewiduja wymiany oleju (choc sa tam nawet 2 plyny) wiec mimo, że opis samego Pakietu wyszczególnia wymianę oleju DSG to akurat w moim aucie nie jest to przewidziane, natomiast w skrzyniach z mokrymi sprzeglami np. DQ250, DQ380 przewidziana jest okresowa wymiana oleju (nie pamiętam co ile). Czy kolega sie akurat zalapie, to zalezy czy ma "mokre DSG" i ile lat/przebiegu ma auto i czy akurat własnie w tym okresie procedury VW przewiduja wymiane oleju DSG. Trzeba sprawdzić co ile VW przewidział tą wymianę.
Czy sie oplaca, to indywidualne... w moim przypadku daty przegladow do okresu obowiazywania Pakietu dobrze sie skladaja oraz czynnosci serwisowe i wymiany poszczegolnych materialow mi kalkuluja sie korzystnie, rok temu w listopadzie na Black Week kupiłem Pakiet za 999zł a już w grudniu za przegląd rozszerzony (coroczny + z wymianą oleju) na zleceniu widniała kwota 1100zł a to przecież nie koniec obowiązywania 2 letniego Pakietu :)
Nie wiem czy VW Financial Services (sprzedawca Pakietu) rozlicza się z ASO po niższych stawkach niż normalnie ASO z samym klientem, ale to ich sprawa, mi ASO bezpośrednio policzyłoby normalnie, no może z jakimś symbolicznym rabatem, więc ja jestem na plus.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Serwis olejowy

Post30 lis 2022, 08:13

Dziś ostatni dzień oferty, gdyby ktoś chciał... Pakiet dla Golfa 7 to 1499zł... rok temu było 999zł, ale obecnie chyba już w ogóle nic nie będzie tańsze.

Offline

kamolinka1

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 mar 2024, 19:09
  • Online: 3h 32m 32s

Re: Serwis olejowy

Post03 mar 2024, 22:45

śruba spustu oleju, śruby osłony (co to, gdzie kupić, firma, cena) a i czy wycieraczki gamy economy vw warto przyoszczędzić?
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 52m 53s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Serwis olejowy

Post08 mar 2024, 11:18

Śruba febi, wycieraczki Bosch Aerotwin robią mega robotę a założę się że kosztują 1/4 VW economy
Poprzednia

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość