Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:02


Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post16 lut 2019, 20:57

Witam wszystkich forumowiczów.Mam taki oto problem .
Zakupiłem z chińskiego sklepu tylne lampy ledowe , które niby miały być pług and play .
Lampy są w wersji 7.5 pasujące do wersji 7 przed liftingiem . Niestety pojawia się problem spalonej żarówki , ewidentnie widać iż przyczyną jest to że lampa zapala się z pewnym opóźnieniem i w tym czasie zapala się diagnoza .Ogolnie działają
Dobrze , może stop mógł mocniej świecić .
Stad moje pytanie , jak zakodować by było Oki .Pozdrawiam Rafał 😀
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post17 lut 2019, 09:37

Ta żarówka której błąd się wyświetla kodujesz na led w adaptacjach i tyle. Jak powiesz która ci wali błędem - które światło to napisze które to kanały
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post17 lut 2019, 10:01

Problem jest z tylnymi światłami mijania postojowymi , na kierunkach i stopie jest ok
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post17 lut 2019, 10:05

Jak miałeś zwykłe i zmieniłeś na led to nie powinno wywalać błędu , sam zmieniałem ze zwykłych na led tyle że przedliftowe i nic nie trzeba było kodować
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post17 lut 2019, 10:28

Miałem zwykle przed liftowe , kupiłem led wyglądające jak mk7.5 i niestety pojawia się błąd spalonej żarówki od razu po włączeniu na postojowych mijania , wiec albo miałem wcześniej coś inaczej ustawione i dlatego jest problem albo te lampy tak maja , byłbym wdzięczny jak ktoś by pomógł z kodowaniem , zagraniczne fora nie za bardzo pomogły tylko było gorzej
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post18 lut 2019, 07:09

No to jeśli miałeś zwykłe lampy przed liftowe to kanały od pozycji z tyłu to:
leuchte20br LA71 (lewa zewnętrzna) musisz zmienić lasstyp z 13 Bremsleuchten na 34 LED Bremsleuchten
leuchte23sl HLC10 (lewa wewnętrzna) zmianiasz 9 allgemeine Glühlampe 27W na 34 LED Bremsleuchten
leuchte21BR RC8 (prawa zewnętrzna) musisz zmienić lasstyp z 13 Bremsleuchten na 34 LED Bremsleuchten
leuchte24SL HRA65 (prawa wewnetrzna) zmianiasz 9 allgemeine Glühlampe 27W na 34 LED Bremsleuchten

Takie zmiany się robi jak zmieniasz zwykłe na ledy (oczywiście zmienia się o wiele więcej, ale u ciebie nie działa tylko to), u siebie tak mam, nie wiem jak te chińskie na to zaregują jak one mają tam podłączenia do tych kanałów - może po chińskiemu jeszcze jest coś innego, sprawdź i pisz, coś będizemy myśleć, mam dużo materiałów do takich przeróbek. W prawdzie wszystko na oryginały oem ale może coś się uda.
Ewentualnie jeszcze ustawienie "allegemeine led" jest takim uniwersalnym jak się zmienia zwykłą żarówkę na ledową i można z powodzeniem użyć takiego ustawienia
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post18 lut 2019, 09:53

Dzięki za info sprawdzę i dam znać :P

-- 18 lut 2019, 10:19 --

Dzięki za info sprawdzę i dam znać :P
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post18 lut 2019, 18:40

No i jestem po sprawdzeniu , niestety bez zmian , nie pomogło , ewidentnie coś opóźnia załączenie tylnych lamp tylko pozycyjne bo stop i kierunki zapalają się od razu. Zrobiłem nawet doświadczenie i zasiliłem lampy zewnętrznym zasilaczem od paska ledowego , i pali od razu . Czyli w samochodzie jest włączona jakaś funkcja która spowalnia załączenie tych lamp na 3 sekundy , i tyle wystarcza że wyskoczy błąd spalonej żarówki . Zwykle lampy palą od razu ledy dlatego pewnie że maja małe obciążenie zapalają po czasie . Za jakieś sugestie co spowalnia załączenie będę mega wdzięczny mnie to już powoli przerasta
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post20 lut 2019, 20:39

flo pisze:No to jeśli miałeś zwykłe lampy przed liftowe to kanały od pozycji z tyłu to:
leuchte20br LA71 (lewa zewnętrzna) musisz zmienić lasstyp z 13 Bremsleuchten na 34 LED Bremsleuchten
leuchte23sl HLC10 (lewa wewnętrzna) zmianiasz 9 allgemeine Glühlampe 27W na 34 LED Bremsleuchten
leuchte21BR RC8 (prawa zewnętrzna) musisz zmienić lasstyp z 13 Bremsleuchten na 34 LED Bremsleuchten
leuchte24SL HRA65 (prawa wewnetrzna) zmianiasz 9 allgemeine Glühlampe 27W na 34 LED Bremsleuchten

Takie zmiany się robi jak zmieniasz zwykłe na ledy (oczywiście zmienia się o wiele więcej, ale u ciebie nie działa tylko to), u siebie tak mam, nie wiem jak te chińskie na to zaregują jak one mają tam podłączenia do tych kanałów - może po chińskiemu jeszcze jest coś innego, sprawdź i pisz, coś będizemy myśleć, mam dużo materiałów do takich przeróbek. W prawdzie wszystko na oryginały oem ale może coś się uda.
Ewentualnie jeszcze ustawienie "allegemeine led" jest takim uniwersalnym jak się zmienia zwykłą żarówkę na ledową i można z powodzeniem użyć takiego ustawienia


Jak zmieniasz zwykłe na ledowe nie trzeba nic kodować sam zmieniałem rok temu i wszytko działa jak należy
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post21 lut 2019, 06:06

a oryginalne te lampy włożyłeś czy jakieś chińskie, bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, sam też zakładałem oryginały z gti, ciągnąłem 3 kable z bcm i było kodowania co nie miara żeby wszystko działało jak w oryginale (chociaż w obdeleven załatwiłem to jednym kliknięciem, ale w vcds jest dłuuuga lista zmian), nie bawiłem się w żadne przejściówki tylko tak jak z fabryki. Jak masz nic nie zakodowane to powinno wywalać błędy spalonej żarówki, chyba że masz powpinane jakieś rezystory.
Na bank jeśli jakimś cudem ci to działa to masz choinke, co jakiś czas lampy migają (komp robi test), na zwykłej żarówce tego nie widać, na ledzie widać. Oraz w przypadku uszkodzenia któregoś ze świateł nie będziesz o tym wiedział bo jest w domyśle ustawiony inny typ światła. O tym miganiu wiem bo w dzienne u siebie wsadziłem leda i też nie trzeba było kodować, ale jak podjeżdżałem do samochodów na światłach to w odbiciu widziałem jak co jakiś czas miga, gdy zmieniłem kodowanie na led, miganie ustało. Również gdy nie zmienisz kodowania to skracasz żywotność diod, ponieważ diody steruje się inaczej niż zwykłe żarówki, poczytaj sobie na ten temat w internecie
Offline

Rafik76

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 20:20
  • Online: 3h 38m 36s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post21 lut 2019, 08:54

Lampy są bez kodowania i działają dobrze , tylko tak jak pisałem wcześniej , zapalają się z pewnym opóźnieniem , co powoduje błąd spalonej żarówki . Interesuje mnie co opóźnia załączanie tych lamp (tylko mijania) na starcie .
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post21 lut 2019, 16:19

flo pisze:a oryginalne te lampy włożyłeś czy jakieś chińskie, bo jakoś mi się nie chce wierzyć w to, sam też zakładałem oryginały z gti, ciągnąłem 3 kable z bcm i było kodowania co nie miara żeby wszystko działało jak w oryginale (chociaż w obdeleven załatwiłem to jednym kliknięciem, ale w vcds jest dłuuuga lista zmian), nie bawiłem się w żadne przejściówki tylko tak jak z fabryki. Jak masz nic nie zakodowane to powinno wywalać błędy spalonej żarówki, chyba że masz powpinane jakieś rezystory.
Na bank jeśli jakimś cudem ci to działa to masz choinke, co jakiś czas lampy migają (komp robi test), na zwykłej żarówce tego nie widać, na ledzie widać. Oraz w przypadku uszkodzenia któregoś ze świateł nie będziesz o tym wiedział bo jest w domyśle ustawiony inny typ światła. O tym miganiu wiem bo w dzienne u siebie wsadziłem leda i też nie trzeba było kodować, ale jak podjeżdżałem do samochodów na światłach to w odbiciu widziałem jak co jakiś czas miga, gdy zmieniłem kodowanie na led, miganie ustało. Również gdy nie zmienisz kodowania to skracasz żywotność diod, ponieważ diody steruje się inaczej niż zwykłe żarówki, poczytaj sobie na ten temat w internecie


Nic mi nie miga i mam oryginały a nie żadne zamienniki , nie ma żadnych rezystorów , jedynie co trzeba zrobić to przeciągnąć 2 przewody z klapy do błotnika i tyle i wszystko działa jak należy , przejściówek nie trzeba bo wtyczki takie same są tyle że mowię tu o lampach z przedlifta i zmieniałem na ledy też z przedlifta
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post22 lut 2019, 10:59

miga miga uwierz,
odpal auto - nie musisz włączać nawet świateł, popatrz się przez chwilę w te światła, jest dyskoteka, w trakcie zapłonu albo tuż po nim będziesz miał pierwszą okazję, w potem co kilka minut błyski, no chyba że ty masz wyjątkowe szczęście i trafił ci się jedyny w swoim rodzaju bcm zakodowany na dwa typy świateł na raz...
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post22 lut 2019, 17:46

No nie miga bo sprawdzałem nie mam żadnej dyskoteki

-- 22 lut 2019, 18:58 --

flo pisze:miga miga uwierz,
odpal auto - nie musisz włączać nawet świateł, popatrz się przez chwilę w te światła, jest dyskoteka, w trakcie zapłonu albo tuż po nim będziesz miał pierwszą okazję, w potem co kilka minut błyski, no chyba że ty masz wyjątkowe szczęście i trafił ci się jedyny w swoim rodzaju bcm zakodowany na dwa typy świateł na raz...


Żeby była jasność , mowię o tych lampach , nie trzeba nic kodować nie ma dyskoteki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post22 lut 2019, 21:33

Ale powinno swiecic tak (elementy w klapie tez):

Obrazek
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana i Kodowanie tylnych lamp led

Post22 lut 2019, 22:25

to tylko zdjęcie podglądowe , u mnie świeci wszystko ;) zresztą na moin zdjęciu jest tylko stop wciśnięty a u Ciebie postojówki właczone

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość