Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:42


Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mario789

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 08 maja 2020, 21:50
  • Online: 13h 26m 28s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 tsi CZCA
  • Lokalizacja: Łódź

Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Post12 maja 2020, 22:59

Witam,

Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość przekładki świateł tylnych do golfa mk7 z golfa mk7.5? Czy wystarczy tylko zakupić nowe lampy z mk7.5 i zamontować w systemie p&p?

A jeśli nie da się tego zrobić na zasadzie przekładki z 7.5 do 7 to czy można zmienić zwykle na diodowe takie jak są np w gti?
Na Allegro znalazłem takie lampy, myślicie ze będą ok?

https://allegro.pl/oferta/lampy-tyl-vw- ... e=facebook
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Post13 maja 2020, 06:21

Oczywiście, że się da, obie modyfikacje są wykonalne. Jedną z nich mam u siebie. Mam przedliftowe lampy ledowe. W obu przypadkach aby mieć pełną funkcjonalność potrzebne są przeróbki.
Plug and play działają tylko przedliftowe, ale wtedy nie masz kierunków w klapie i w zewnętrznej lampie świeci nie cały kierunek (2 diodki są wspólne z czerwonym światłem).
W przypadku lamp poliftowych, przeróbek jest więcej. W przedliftach masz możliwość zrobienie po taniości i tak jak fabryka. Mam u siebie zrobione jak z fabryki i taką insrukcję (fabryczną VW) posiadam. Mogę ci ją udostępnić. W przypadku tej przeróbki będzie masa dodatkowego kodowania, jeśli masz vcds to jest sporo roboty. Jeśli obdeleven, to 2 klikniecia. Daj znać
Offline

Mario789

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 08 maja 2020, 21:50
  • Online: 13h 26m 28s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 tsi CZCA
  • Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Post13 maja 2020, 09:37

Hey,

Pytałem w celu informacyjnym, bo zlecę to komuś lecz chciałem się zorientować czy takie czary mary są mega skomplikowane. Ogólnie chce kupić obd i chciałbym mieć opcje jak z fabryki. Nie musza być ledowe takie jak są już w mk7.5 mogą być diodowe bo te moje mnie strasznie wkurzają.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Post13 maja 2020, 11:39

no to mi pod blokiem na parkingu zajęło to jakieś 4-5 godzin, robiłem jak w fabryce z przerwą na 2 browarki. Potem całe szczęście obdeleven więc 2 kliknięcia i zakodowane.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

Mario789

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 08 maja 2020, 21:50
  • Online: 13h 26m 28s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 tsi CZCA
  • Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana tylnych świateł na diodowe/led

Post14 maja 2020, 09:08

Super dziękuje za info :)

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości