Dzisiaj jest 19 lis 2018, 23:25

Wymiana bi-xenon basic na top

Moderator: Muti

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

Piwi

Nowicjusz

• Online: 2h 29m 16s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Wymiana bi-xenon basic na top

Post07 cze 2018, 08:15

Witam,
Noszę się z zamiarem zmiany moich xenonów (basic) na wersję top (z LED i doświetlaniem zakrętów). Lampy już kupiłem, teraz próbuję się dowiedzieć co jeszcze będę potrzebował aby zmienić lampki. Jeśli chodzi o kodowanie to z tym poradzę sobie sam. Zależy mi na tym aby działało wszystko jak fabtrycznie wraz z dynamicznym doświetlaniem zakrętów, nic więcej mi nie potrzeba. Proszę o info jeśli ktoś już robił taką modyfikację bądź wie jak to zrobić. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam Piotrek
Awatar użytkownika

flo

Sympatyk

• Online: 1d 16h 31m 15s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post07 cze 2018, 20:22

Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Awatar użytkownika

tberent

Mieszkaniec

• Online: 33d 14h 43m 3s
  • Pochwały: 24
  • Ostrzeżenia: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD

Post08 cze 2018, 13:47

flo pisze:Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Nie jestem znawcą mk7 ani mk7.5 ale czy czasem nie trzeba błotników zmieniać ?
Gdzieś czytałem i nie wiem czy z 7 na 7.5 czy właśnie z basic na top..... hmmm

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

piotrekp

Sympatyk

• Online: 9d 16h 26m 39s
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 180KM

Post08 cze 2018, 14:36

tberent pisze:
flo pisze:Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Nie jestem znawcą mk7 ani mk7.5 ale czy czasem nie trzeba błotników zmieniać ?
Gdzieś czytałem i nie wiem czy z 7 na 7.5 czy właśnie z basic na top..... hmmm

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Przy zmianie przednich swiatel na 7.5 trzeba zmienic tez zderzak i blotniki, przy mk7 nie ma potrzeby. Czyli dokladnie tak jak piszesz :)

Piwi

Nowicjusz

Post08 cze 2018, 15:11

A nie trzeba też kombinowac z wiazką?
Znalazłem coś takiego, wg opisu potrzebne do modyfikacji z basic na top:

http://www.carsystems.pl/xenon-hid-head ... d1234.html
Awatar użytkownika

flo

Sympatyk

Post12 cze 2018, 09:53

Faktycznie, potrzebny jest jeszcze adapter lub można samemu dorobić i puścić kabelki. Potrzeba dociągnąć kabelki od lamp do nowego sterownika skrętnych świateł, oraz zasilić dodatkowe światełko postojowe (do BCM). Ponieważ w bixenon top oprócz U-ringów jako dzienne jest jeszcze taka dioda kropka pełniąca funkcję postojówki (jest ona w miejscu dziennej w bi-xenon basic). Mam nadzieje że zrozumiale to wytłumaczyłem.

Piwi

Nowicjusz

Post12 cze 2018, 14:01

flo pisze:Faktycznie, potrzebny jest jeszcze adapter lub można samemu dorobić i puścić kabelki. Potrzeba dociągnąć kabelki od lamp do nowego sterownika skrętnych świateł, oraz zasilić dodatkowe światełko postojowe (do BCM). Ponieważ w bixenon top oprócz U-ringów jako dzienne jest jeszcze taka dioda kropka pełniąca funkcję postojówki (jest ona w miejscu dziennej w bi-xenon basic). Mam nadzieje że zrozumiale to wytłumaczyłem.

Wiesz może gdzie się znajduje moduł poziomowania? I do jakich pinów (i jakiego socketu) w BCMie pociągnąć ten kabelek?
Awatar użytkownika

flo

Sympatyk

Post12 cze 2018, 20:30

Moduł poziomowania/skrętu znajduje się obok bramki can nad nogami kierowcy. A światła pozycyjne idą do socketu b odpowiednio lewa do B10, prawa do B21

Wróć do Oświetlenie