Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 16:43


Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 08:27

Witam

W golfie 7,5 po wymianie żarówek w podsufitce na led bez canbus będzie błąd spalonej żarówki ?
Widziałem oem lampki z led różnią się tylko żarówką czy to zupełnie inna lampka ?
Zastanawiam się czy warto wymieniać całe lampki czy same żarówki...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 10:08

Po pierwsze w Golf 7,5 nie masz w żadnej lampce żarówek bo tam już wszystko oryginalnie jest na Led-ach, a wiec nie wiem po co wsadzać tam żarówki Led bez canbus-a.
Jeżeli chodzi o przednią ramkę górną z podświetlaniem to tam w wersji mk7,5 jest taka wpinana płytka już z Led-em i chyba nie przełożysz tego do takiej samej ramki z modelu mk7.0 (czytaj ramka z żarówkami) do tego maskownica plastikowa, która robi za szybkę jest inna, w przedlifcie jest tzw. mleczna, a w polifcie przezroczysta (czytaj czysta).
Ja u siebie wymieniałem całą tą ramkę z podświetleniem na wersje mk7,5 żeby mieć Led-y
Trzeba tylko wiedzieć że w tej ramce oryginalne Ledy z modelu mk7.5 dają punktowe oświetlanie, które nie którym może nie pasować jak są przyzwyczajeni do mocnego rozproszonego świtała Led.
VW zastosował tak ponieważ z oświetlaniem Footwell light (oświetlanie na nogi) oraz z oświetleniem Ambiente wnętrza daje to bardzo fajny efekt i nie jest ciemno w środku auta.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 12h 53s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 13:25

W mk.7,5 są 2 lampki z żarówkami : w schowku w kokpicie i w bagażniku.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 14:13

No ok, ale chodziło bardziej o lampki podsufitowe, które jednak nie są identyczne jak w modelu MK7.0 ;)

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 14:18

[quote="Tomasz_W-wa"]Po pierwsze w Golf 7,5 nie masz w żadnej lampce żarówek bo tam już wszystko oryginalnie jest na Led-ach, a wiec nie wiem po co wsadzać tam żarówki Led bez canbus-a.


Problem polega wlasnie na tym , ze mam w podsufitce nad lusterkiem i nad tylna kanapa chyba żarowki. Wygladaja na żarowki, świeca slabo a do tego na żółto dlatego wątpie , ze to led. Mam 7,5 2018 rok lampy led przod i tyl, rejestracja led a środek nie sprawdzilem ale na 90% żarowka. Do tego lampka ma mleczne szybki a nie czyste jak piszesz.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 16:54

Proszę bardzo, lampka przedliftowa vs. poliftowa

Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 18:07

Mam auto po lifcie a lampka jak z lewej bez led. Juz dopytalem w aso i występują obie w wersji poliftowej.

Fajnie świeci ta orginalna z ledami? Duzo swiatła ?
Ceny kompletnej lampki uzywanej nie wiele wyższe niz ledów z osram więc temat do przemyślenia.
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 16s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 18:12

Tak szczerze mówiąc to oryginalny led w 7.5 świeci żałośnie słabo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza led Golf 7,5

Post05 kwie 2022, 20:16

Tak jak wcześniej pisałem, one świecą punktowo na środek fotela i tam mają dawać światło (dla wsiadającego), inne zestawy oświetlania jak Footwell light (oświetlanie na nogi) oraz z oświetleniem Ambiente ma wspomagać i współgrać z sobą.
Jeżeli ktoś ma tylko te lampki i nie ma np. oświetlenia Ambiente + Footwell light może być zawiedzony bo dają one mało światła na całe wnętrze auta.
Jeżeli ktoś miał starsze auta ze stajni VW i wymieniał żarówki na Ledy zamienniki (tak to napiszę) to te mu na pewno nie przypadną do gustu :lol:

Dla mnie górne oświetlanie Led + Ambiente + Footwell light jest spoko, tylko że ja nie lubię bardzo świecących Led-ów jak to miało miejsce w Golf 6 czy Golf 5.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość