Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 09:18


Montaż Xenon Basic

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kieryczek83

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 22 sie 2019, 09:07
  • Online: 3h 8m 6s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.6 TDI CXXB
  • Lokalizacja: podkarpackie

Montaż Xenon Basic

Post04 gru 2019, 21:30

Witam,
Czy orientuje się ktoś czy żeby zamontować Xenon Basic mając zwykłe reflektory potrzebne są dodatkowe adaptery czy wtyczki pasują i kwestia kodowania zostaje, czy sprawa ma się tak samo jak przy Xenon+led?
Pzdr
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż Xenon Basic

Post05 gru 2019, 12:22

Kwestia jest kodowania, wtyczek (adapterów), nowego BCM i CAN gateway jeśli masz biedne wersje. Same adaptery to za mało, potrzeba dodatkowych kabli do gatewaya ponieważ lampy muszą się z nim komunikować w sprawie poziomowania. Ogólnie od h*** roboty :)
Jeszcze spryskiwacze :)
Przy xenon + led roboty tyle samo tylko kabelków trochę mniej bo te lampy mają już CAN


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

kieryczek83

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 22 sie 2019, 09:07
  • Online: 3h 8m 6s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: 1.6 TDI CXXB
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Montaż Xenon Basic

Post05 gru 2019, 12:27

Dzięki za odpowiedź. Czy macie jakiś poradnik krok po kroku? Może być z zagranicznego forum.
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Re: Montaż Xenon Basic

Post22 gru 2019, 23:37

A może ma ktoś poradnik jak podłączyć samo poziomowanie ? Xenon mam. Zmieniałem całą wiązke komory silnika więc kostkę do modułu świateł też mam. Ale nie widziałem żebym miał gdzieś wyjście żeby podpiąć czujnik poziomowania ;/ Pewnie będzie brakować jakiś kabli wewnątrz samochodu. Może ma ktoś dokładny schemat podłączenia czujnika poziomowania-modułu świateł-gateway-bcm ??
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż Xenon Basic

Post23 gru 2019, 07:00

Trzeba zacząć od tego że czujnik ten podłączasz do modułu afs który jest w okolicach kolumny kierowniczej, gatewaya I bcma a Nie bezpośrednio do lamp. Dlatego nie znalazłeś wtyczki. Jakie masz ksenony, Basic czy jakieś wyższe. Jest różnica bo do Basic jest zupełnie inna wiązka a do wyższych inna. Poznasz to po tym czy do lamp dochodzi ci CAN, takie 2 skręcone kabelki. Planujesz montaż spryskiwaczy lamp?
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 1s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Montaż Xenon Basic

Post23 gru 2019, 07:30

kolego flo, orientujesz się może jak ma wygląda kwestia wymiany lamp xenon basic czyli światła dzienne w żarówce ze statycznym doświetlaniem zakrętów na lampy xenon z LED dziennymi i dynamicznym doświetlaniem zakrętów?
Dużo jest z tym roboty?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż Xenon Basic

Post24 gru 2019, 15:59

Roboty jest sporo. Trzeba wymienić moduł afs bo do skretnych świateł jest inny. Jeśli masz niski gateway to również będzie do wymiany. Do tego musisz puścić trochę kabli z bcm, gateway i afs prosto do lamp i trochę przerobić połączenia już istniejące pomiędzy tymi modułami. Ogólnie chodzi o to że w lampach skretnych jest can, stąd tyle różnic. Chciałem to zrobić u siebie i z racji ogromu pracy odpuściłem.
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Re: Montaż Xenon Basic

Post28 gru 2019, 18:07

flo pisze:Trzeba zacząć od tego że czujnik ten podłączasz do modułu afs który jest w okolicach kolumny kierowniczej, gatewaya I bcma a Nie bezpośrednio do lamp. Dlatego nie znalazłeś wtyczki. Jakie masz ksenony, Basic czy jakieś wyższe. Jest różnica bo do Basic jest zupełnie inna wiązka a do wyższych inna. Poznasz to po tym czy do lamp dochodzi ci CAN, takie 2 skręcone kabelki. Planujesz montaż spryskiwaczy lamp?



Moduł świateł to miałem na myśli AFS kostki mam takie jak w załączonych fotkach. Xenon chyba basic. Bez leda. Bixenon pozycja/dzienne, doświetlanie, kierunki :) Jedna z tych kostek właśnie wydaje mi się że jest do tego AFS a druga do PDC. Tylko brak kabelków do czujnika poziomowania ;/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaż Xenon Basic

Post29 gru 2019, 14:05

Kabelki do czujnika poziomowania to piny 10, 11, 23 oraz 7 od kostki modułu afs. Jeden z nich, konkretnie 23 ma mostek pomiędzy tym pinem a lewą lampą. Kabelki od afs nie biegną bezpośrednio do czujnika tylko poprzez połączenie TIUL pod tapicerka przy nogach kierowcy

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości