Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:15


Wymiana kierownicy

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Wymiana kierownicy

Post13 lip 2019, 21:18

Witam, pytanie dla wyjadaczy :) Wymieniam kierownicę w golfie i mam zamiar kupić kierownicę o nr 5G0419091DJ z obsługą ACC którego oczywiście nie mam ale w przyszłości planuje dołożyć. Czy jest możliwość że ta kierownica będzie działać z innymi funkcjami jak np zwykły tempomat czy będzie sypała błędami i muszę kupić bez przycisków od ACC ? Niby proste pytanie ale mam upatrzoną kierownicę i chciałbym już się po nią wybrać. Gatewaya kupiłem w wersji high więc nie powinno być problemów. Poza tymi dwoma rzeczami co jeszcze kupić do tej misji ? Dziękuję za pomoc
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy

Post14 lip 2019, 15:20

Co do kierownicy to ja nie wiem czy z przyciskiem od radaru i jak go nie masz fizyczne w aucie to czy będzie OK, jeżeli masz teraz też multifunkcję tylko z przyciskiem "CNL" to można podmienić w kierownicach same przyciski na czas jak nie masz radaru czyli założyć do docelowej kierownice stare przyciski, a po dołożeniu radaru podmienić na nowo.

Co do samego montażu radaru to proszę bardzo:

http://mqb.pl/montaz-radaru-aktywnego-tempomatu-acc/

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Wymiana kierownicy

Post14 lip 2019, 18:43

Nie posiadam niestety wielofunkcyjnej kierownicy. mam zwykłą skórzaną i nie wiem może rzeczywiście dokupię przyciski bez acc a jak będę zakładał to dokupię nowe. Myślałem że przy kodowaniu jak nie mam multifunkcji to da się wyłączyć te przyciski w sterowniku jak by ich nie było.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana kierownicy

Post14 lip 2019, 20:31

Moim zdaniem, po zamontowaniu kierownicy z przyciskiem do ACC i nie zamontowanym radarem w aucie, będzie działać jak ten z CNL albo będzie po prostu nie aktywny.
Z manualna który podałem wcześniej wynika że trzeba przycisk zakodować:
Cytuje:

."09 – Gateway
– Dodajemy 13 – Auto Dist. Reg w liście instalacyjnej
– W kanałach adaptacyjnych szukamy kierownicy i zmieniamy sterowanie na ACC"

Takie jest moje zdanie ale nich ktoś bieglejszy się jeszcze wypowie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Wymiana kierownicy

Post15 lip 2019, 10:16

adas2336 pisze:Czy jest możliwość że ta kierownica będzie działać z innymi funkcjami jak np zwykły tempomat czy będzie sypała błędami i muszę kupić bez przycisków od ACC ?

adas2336 pisze:Nie posiadam niestety wielofunkcyjnej kierownicy.

Czyli obecnie tempomat (zwykły) masz sterowany z manetki?
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Wymiana kierownicy

Post15 lip 2019, 14:05

amargro pisze:
adas2336 pisze:Czy jest możliwość że ta kierownica będzie działać z innymi funkcjami jak np zwykły tempomat czy będzie sypała błędami i muszę kupić bez przycisków od ACC ?

adas2336 pisze:Nie posiadam niestety wielofunkcyjnej kierownicy.

Czyli obecnie tempomat (zwykły) masz sterowany z manetki?



tak, posiadam manetkę do tempomatu i ogranicznika prędkości.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Wymiana kierownicy

Post16 lip 2019, 10:48

Zupełnie nie wiem jak będzie z przeniesieniem sterowania tempomatem z manetki na przyciski multifunkcyjne w kierownicy.
Ja miałem przez chwilę pomysł dołożenia ACC zamiast posiadanego zwykłego tempomatu i na pewno trzeba było wymienić lewy panel przycisków - i przez analogię - obawiam się, że w sytuacji jaką Ty planujesz gdy pierwotnie nie będziesz miał pozostałych elementów ACC (radaru, wiązki), to przyciski dedykowane do ACC mogą też nie współpracować ze zwykłym tempomatem (ale możesz ewent. wtedy dokupić sam panel przycisków do zwykłego tempomatu).
Jeśli zamierzasz dołożyć ACC, to jeśli z radarem MRR, który wymaga shakowania licencji aktywacji SWaP (jak ja - myślałem o radarze w znaczku VW - jak w wersji po FL), to sprawdź kto i za ile to ogarnie... chyba że zrobisz z radarem LRR nie wymagającym hakowania jak w linku, który podał kolega wyżej.

Tu jest retrofit z radarem jak w mk7 FL... tylko zwróć uwagę, że atrapa po FL nie ma takich zaczepów, które wchodzą w otwory w zderzaku przedliftowym:
https://www.drive2.ru/l/531455543429038822/
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Wymiana kierownicy

Post16 lip 2019, 10:58

Właśnie też myślałem o nowym radarze z fl jednak nikogo nie znalazłem do chęci zabawy z tym wiec pozostaje zderzak i belkę załatwić ale po kolei kupuje zabawki i się wszystko uzbiera. Też myślę czy nie lepiej przycisków kupić a potem dokupie z ACC ale jeszcze popytam w vagsystem i wagen co oni by poradzili. Dziękuję za informację wszystkim :)
Offline
Awatar użytkownika

piotrekp

Aktywny

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 21 lip 2015, 23:02
  • Online: 13d 4h 49m 37s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 180KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Wymiana kierownicy

Post16 lip 2019, 15:16

Po zamontowaniu kierownicy od ACC w aucie bez ACC(ze zwykłym tempomatem) nie działa tempomat i wywala błąd ABS.


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości