Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 13:40


Radio i jego podświetlenie świruje

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Raro1989

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 lut 2019, 22:35
  • Online: 1h 5m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 bluemotion 105km
  • Lokalizacja: Opolskie

Radio i jego podświetlenie świruje

Post03 lut 2019, 22:52

Witam wszystkich, potrzebuje porady w nastepujacej kwestii: dzisiaj po uruchomieniu silnika zauwazylem ze przyciski wokol wyswietlacza radia (wersja z nawigacja) nie sa podswietlone. Ponadto radio zachowuje sie jakby nie bylo polaczone z reszta komputera, gra normalnie, pokretlem scisza sis, zmieniaja sie stacje ale nie reaguje na sterowanie z manetki przy kierownicy, nie widac go tez w menu na desce rozdzielczej. Oprocz tego przy wlaczeniu czujnikow parkowania na ekranie nawigacji nie pojawia sie symbol samochodu. Nie wiem czy zobrazowalem to w zrozumialy sposob ale mozs ktos mial cos podobnego? Nie wyciagalem akumulatora, zajechalem do pracy i bylo wszystko ok a po kilku godzinach takie jaja...
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 06:48

... aku odłacz na chwile, jesli nie pomoże sprawdż połaczenie CAN
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 07:07

mi się w zimie różne jaja dzieją z composition media mib2, czasami znikają loga stacji, raz mi zgubił część ustawień, czasem nie da się zrobić nic oprocz twardego resetu...ale to tylko zimą, rzadko ale jednak
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 478
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 57m 37s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 09:04

flo pisze:mi się w zimie różne jaja dzieją z composition media mib2, czasami znikają loga stacji, raz mi zgubił część ustawień, czasem nie da się zrobić nic oprocz twardego resetu...ale to tylko zimą, rzadko ale jednak

A jaką masz wersję oprogramowania jednostki? Produkcji Technisat np. 0245 albo Delphi 0624 ? Może warto by zacząć od aktualizacji - już jakiś czas temu mieli w ASO odpowiednio 0252 oraz 0629. Chyba że to usterka hardwarowa... no ale wtedy to jeśli na auto na gwarancji to cisnąć o wymianę, bo samo się nie naprawi.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 09:56

oprogramowanie mam 627, szczerze to mi to nie przeszkadza, zdarzyło się to kilka razy, a auto już po gwarancji. Jakbym gdzieś dorwał aktualizację 629 to bym sobie zrobił, ale nie ma tego w necie...
Offline

Raro1989

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 lut 2019, 22:35
  • Online: 1h 5m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 bluemotion 105km
  • Lokalizacja: Opolskie

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 10:28

flo pisze:mi się w zimie różne jaja dzieją z composition media mib2, czasami znikają loga stacji, raz mi zgubił część ustawień, czasem nie da się zrobić nic oprocz twardego resetu...ale to tylko zimą, rzadko ale jednak


Twardy reset poprzez odlaczenie aku czy jest jakis inny sposob?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 11:35

długo trzymasz pokrętło od włączania, ok 10 sekund. Aż tak, żebym aku musiał odpinać to nie miałem.
Offline

Raro1989

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 lut 2019, 22:35
  • Online: 1h 5m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 bluemotion 105km
  • Lokalizacja: Opolskie

Re: Radio i jego podświetlenie świruje

Post04 lut 2019, 16:36

Przytrzymanie pokretla od wlaczenia nie pomoglo ale odlaczenie aku juz tak, wszystko wrocilo do normy, kwestia tylko czy nie bedzie sie powtarzac...

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 2 gości