Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 14:58


Automatyzacja połączenia internetowego

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 11h 22m 13s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 06:10

Witam
chciałem poprosić o radę nt poprawy automatycznego łączenia się telefonu z samochodem (mk7) aby uzyskać połączenie internetowe. Chodzi mi o metodę "ekonomiczną" bez dokładania dodatkowych gadżetów/kosztów.
Na chwilę obecną działa to u mnie tak, że poprzez apkę Autoroid w telefonie w godzinach jazdy do i z pracy w Galaxy włącza się BT ale router wifi w telefonie muszę włączyć ręcznie (czasem zapominam to zrobić) bo za pomocą Autoroida nie udało mi się uzyskać automatycznego włączania/wyłączania routera pomimo że takowe opcje tam istnieją.
A zatem pytanie brzmi:
jak uzyskać większą automatyzację sytuacji: wchodzę do samochodu i włącza się BT (potrzebne w zestawie głośnomówiącym) + router wifi? Jeśli ktoś zna sposób to prosiłbym o prosty "łopatologiczny" opis ;)
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 06:50

Carspot ready
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 57m 16s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 09:46

Podłączę się do pytania. Czy jest jakaś apka która potrafi aktywować Hotspot wifi w telefonie w określonych godzinach, nie użwając przy tym BT? Bluetooth nie jest mi do niczego potrzebny i nie chcę go włączać, już wolę sam aktywować ten hotspot za każdym razem jak idę do auta niż mieć BT włączony non stop, a na tej zasadzie niestety działa większość takich apek - używają połączenia BT jako triggera i włączają hotspota kiedy radio w aucie połączy się przez BT z telefonem. Mi chodzi o konkretne dni/godziny w których hotspot sam by się włączał i wyłączał
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 10:11

Wifi timer
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 57m 16s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 11:09

hans5 pisze:Wifi timer

Znajduję tylko apki wyłącznie do włączania i wyłączania wifi, a nie hotspota 😕 Byłbym wdzięczny za konkretny link albo screena z Google Play
Offline
Awatar użytkownika

laren0

Aktywny

  • Posty: 148
  • Rejestracja: 05 lis 2013, 19:06
  • Online: 21d 14h 57m 12s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CFFB

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 12:05

Polecam aplikacje
MacroDroid
U mnie dla testów zrobiłem regułe i w telefonie włączył sie router wifi o określonej godzinie, wyzwalaczy może być oczywiście więcej i można dawać wyjątki.

Co do działającego non stop BT też miałem obiekcje ale to tak naprawdę nie pobiera dużo energi z baterii.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 57m 16s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Automatyzacja połączenia internetowego

Post20 kwie 2021, 18:50

laren0 pisze:Polecam aplikacje
MacroDroid
U mnie dla testów zrobiłem regułe i w telefonie włączył sie router wifi o określonej godzinie, wyzwalaczy może być oczywiście więcej i można dawać wyjątki.

Co do działającego non stop BT też miałem obiekcje ale to tak naprawdę nie pobiera dużo energi z baterii.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Fajna apka, dzięki :) Szkoda że do włączania danych komórkowych makrem potrzeba roota, ale i tak ma dużo przydatnych opcji 👍

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość