Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 08:57


Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 00:42

Witam. Czy ktoś się orientuję ile w serwisie kosztuje zdjęcie ochrony komponentu ?? i czy ma to wgl sens skoro oni zakodują go wg vinu, no a zmieniam np po to bo dołożyłem lampy bixenonowe oraz przeciwmgielne. A może ktoś potrafi to zrobić ?? Pozdrawiam
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 09:42

Nie za bardzo rozumiem...
Doposażyłeś auto w lampy xenonowe. Twoj BCM obsluguje xenony czy nie?
Jesli tak to zakoduj go odpowiednio i po klopocie. Jesli nie to jeden demontujesz a drugi dokladasz i kodujesz odpowiednio w to co masz w aucie.
To wszystko co musisz zrobic
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 10:35

Mylisz się, nowy BCM (z innego auta) nie zadziała w innym samochodzie z uwagi na ochronę komponentu. Uda ci się wszystko zakodować można jechać autem ale prawie nic nie będzie działać, między innymi oświetlenie wnętrza no i będzie krzyczeć błędami na desce. Trzeba zdjąć ochronę komponentu, w aso przypisują twoj vin do nowego BCM (pod warunkiem, że w ich bazie nie figuruje jako BCM z auta po szkodzie całkowitej lub po kradzieży - trzeba mieć sprawdzone źródło). Magicy natomiast potrafią albo przypisać twój vin albo całkiem go wywalić, wtedy możesz sobie z tym BCM iść do każdego auta i działa.
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 11:12

Czyli lepiej szukać magika ;) Albo tylko zdjąć tą ochronę a kodować gdzie indziej. Wie ktoś ile w ASO kosztuje zdjęcie ochrony ??

W starym BCM brakuje pinów do świateł drogowych. (mijania świecą, drogowe już nie) Na nowym BCM działa bixenon ale nie działają światła pozycyjne, kierunki z tyłu i właśnie oświetlenie wnętrza. Co do błędów na desce ty wywala tylko: klocki hamulcowe i właśnie światła pozycyjne (myślę że jeśli byłby dobrze zakodowane to zniknie z deski) W przyszłym tygodniu jestem umówiony u jednego Pana który będzie próbował to zakodować.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 16:12

flo pisze:Mylisz się, nowy BCM (z innego auta) nie zadziała w innym samochodzie z uwagi na ochronę komponentu.
#-o :-k
Czyli skończyły się stare dobre czasy podmianek głównych modułów w 5 min pod blokiem :despair:
Dzięki za info :pub:
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 16:24

A-R-T-U-R pisze:
flo pisze:Mylisz się, nowy BCM (z innego auta) nie zadziała w innym samochodzie z uwagi na ochronę komponentu.
#-o :-k
Czyli skończyły się stare dobre czasy podmianek głównych modułów w 5 min pod blokiem :despair:
Dzięki za info :pub:



W sumie tak nie do końca :D bo działa jak go podłącze i w sumie kodować się da. W przyszłym tygodniu będę wiedział dokładniej to napisze :)
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 18:11

W sumie jest to dziwne co mówisz...skąd brałeś bcm? Wygląda mi na to że już ma zdjęta ochronę na amen skoro mówisz że żadnych błędów nie ma. Vcds też nic nie pokazuje? Jeśli tak to tylko się cieszyć. Najłatwiej to sprawdzić po tym czy działa ci oświetlenie wnętrza, jeśli tak to ochrony nie ma i miałeś farta bo sprzedający się przygotował i zdjął ochronę zawczasu
Offline

leszekskc

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 27 lut 2019, 16:36
  • Online: 17h 14m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 2.0 150km

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post06 mar 2019, 18:58

Zamawialem na ebay z usa. Nie działa oświetlenie wnętrza. No i vcds pokazuje ochronę podzespołu ale udało się np włączyć spryskiwacze xenonu. Koleś co próbował nie miał wtedy czasu się bawić z kodowaniem więc nie wiele się udało... No zobaczę w przyszłym tygodniu. Wtedy będzie pewność czy da się to zakodować ;)
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post07 mar 2019, 06:03

no, czyli ochrona jest, ale tak jak mówiłem wcześniej, kodować się da, tylko nie wszystko będzie działać,
Offline
Awatar użytkownika

jokik

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 19 lut 2017, 10:51
  • Lokalizacja: GB
  • Online: 18h 31m 30s
  • Auto: Vw golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: SD

Re: Zmiana BCM- zdjęcie ochrony komponentu.

Post05 lip 2019, 21:17

Może późno, ale ja wymieniałem BCM jak i Gatway, zdjeli mi CP za 250 od sztuki, + kodowanie kluczy na nowo gratis, ale uwaga! szukaj serwisu który od razu wie o co Ci chodzi, bo ja w 3 byłem i robili oczy jak powiedziałem, że zmieniam Bcm i gatway (głupie gadki były, a po co tak ingerujesz, tak się tego nie da, to trzeba instalacje sprawdzić) aż trafiłem na serwis gdzie od razu wiedział o co mi chodzi :) 3h i po robocie.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości