Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 03:37


Trip komputer nie działa

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

gest71

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:51
  • Online: 7h 50m 5s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: dwr

Trip komputer nie działa

Post16 kwie 2022, 18:03

Siema Panowie,

Mam taki mały problem jak wiecie w golfie 7 jest tryb nauki jazdy gdzie są wyświetlane różne dane. Natomiast od pewnego czasu te dane nie wyświetlają mi się w czasie jazdy tylko na postoju.
Czy zna ktoś jakąś procedurę która przywróci te odczyty np vcdsem?? :D
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2022, 13:18 przez gest71, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 47m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Tryb nauki jazdy po chipie

Post18 kwie 2022, 07:53

Tryb nauki jazdy koduje w się w module 5F. Konkretnie w adaptacjach. Dziwne, aby program silnika jakoś ingerował w to kiedy ten tryb jest dostępny. Sprawdź czy "Car Menu Operation - menu display driving school over threshold high" jest ustawiony na "active".
Offline

gest71

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:51
  • Online: 7h 50m 5s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: 1.4 tsi
  • Lokalizacja: dwr

Re: Tryb nauki jazdy po chipie

Post20 kwie 2022, 15:50

Zrobiłem tak jak mi poradziłeś adaptacja była nieaktywna więc jak aktywowałem po czym się przejechałem i efekt jaki taki sam, zreszta zobacz sam na filmiku, jeśli masz jakieś pomysły będę wdzięczny ;)

https://youtu.be/vLuN3IH9R2g

Ok po paru tygodniach walki z problemem okazała sie wylaczona adaptacja

ENG122227-ENG117538-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_board_computer_over_threshold_high

Dzięki wielkie pab567 za pomoc :D :D

Temat można zamknąć

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość