Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:15


Ogranicznik prędkości w aucie z USA

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Matiusek

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 wrz 2019, 20:17
  • Online: 9h 17m 38s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TSI 230KM
  • Lokalizacja: Poznań

Ogranicznik prędkości w aucie z USA

Post14 kwie 2020, 19:35

Cześć,
mam takie pytanie do Was.
Kupiłem golfa GTI (przedlift 2017) który był sprowadzony z USA, ma on ewidentnie ogranicznik na 200kmh, bo nie ważne jakbym jechał odcina mi moc przy 197 i tak później do 200kmh max się da doturlać, nie ważne czy jadę pod górkę czy z górki..

Wiecie czy da się to zdjąć przez OBD/VCDS czy trzeba głębiej grzebać?
Offline

furiousgti

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 sie 2019, 09:13
  • Online: 5h 17m 58s
  • Auto: VW GTI MK6
  • Silnik: 2.0 TSI CBFA
  • Lokalizacja: Łomża

Re: Ogranicznik prędkości w aucie z USA

Post15 kwie 2020, 06:29

Mam u siebie to samo, w moim przypadku będzie to robił tuner razem z programem i modyfikacjami mechanicznymi.
Z tego co szukałem to wiem, że nie da się po prostu w VCDS odblokować wartości ograniczenia prędkości.. Trzeba to zmienić w programie auta.
Offline

Matiusek

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 22 wrz 2019, 20:17
  • Online: 9h 17m 38s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: 2.0 TSI 230KM
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Ogranicznik prędkości w aucie z USA

Post15 kwie 2020, 22:26

furiousgti pisze:Mam u siebie to samo, w moim przypadku będzie to robił tuner razem z programem i modyfikacjami mechanicznymi.
Z tego co szukałem to wiem, że nie da się po prostu w VCDS odblokować wartości ograniczenia prędkości.. Trzeba to zmienić w programie auta.

Byłem u majstra i przez VCDS niby nic nie znalazł. A przez OBD może wiesz gdzie szukać?

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości