Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 14:03


Dołożenie czujnika płynu spryskiwaczy ?

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mayek

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 20 sie 2019, 09:09
  • Online: 15h 23m 28s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Szczecin

Dołożenie czujnika płynu spryskiwaczy ?

Post19 sie 2020, 12:18

Witam
Czy ktoś już dodawał do Golfa 7 czujnik poziomu płynu od spryskiwacza?
U mnie takiego nie ma i zastanawiam się nad nim. W internetach nie znalazłem by ktoś dokładał.
Najbardziej mnie interesuje przejście z kabiny do komory silnika i jak z dostępem do zbiorniczka ?
Pozdrawiam
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dołożenie czujnika płynu spryskiwaczy ?

Post19 sie 2020, 14:22

Czy na pewno tego czujnika nie ma w MK 7 ????
Ja u siebie nie miałem jeszcze sytuacji żeby skończył mi się płyn, a więc nie wiem.
Kurcze demontowałem przedni zderzak i nie zwróciłem na to uwagi, czy jest czujnik w zbiorniczku czy nie.
Nie wiem jak w MK 7 ale w MK 6 czy 5 wystarczyło przeciągnąć jeden kabel do kostki licznika i zakodować czujnik w liczniku, czy tak się da w MK 7 i gdzie się wpiąć tego nie wiem (czytaj który pin licznika), trzeba by zobaczyć rozpiskę kostki licznika i czy sam licznik ma do zakodowania ten czujnik.

Co do przeciągnięcia kabelka z komory silnika do wnętrza auta to było już na forum, za akumulatorem jest specjalna membrana do tego.


Na szybko sprawdziłem i raczej czujnik powinien być w każdym zbiorniczku 3 litrowym jak i w 5 litrowym chociaż ten 5 litrowy występuje w kilku numerach.
Sprawdzałem dla rocznika 2015 (numery mogą się zmieniać w młodszych rocznikach).

- zbiorniczek 5 litrowy (5G0955453M, 5G0955453H, 5G0955453AE):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


- zbiorniczek 3 litrowy (5G0955453J):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

mayek

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 20 sie 2019, 09:09
  • Online: 15h 23m 28s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Dołożenie czujnika płynu spryskiwaczy ?

Post19 sie 2020, 15:01

O widzisz nie wiedziałem że to w 7 tak rozwiązali z czujnikiem w zbiorniczku. Ja mam 3 litrowy. Jeżeli chodzi o kabel trzeba podłączyć do BCM nie licznika i zakodować. Dużo mi pomogłeś . Pozdrawiam
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dołożenie czujnika płynu spryskiwaczy ?

Post19 sie 2020, 15:28

Spoko.
Sprawdziłem u siebie w BCM-e i jak widać Bajt 14 bit 2 - Washer Fluid Level Sensor Installed (Zainstalowany czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy).
Można sobie VCDS-em sprawić czy w BCM-e mamy zaznaczone, jak tak to czujnik powinien być. ;)

Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości