Dzisiaj jest 06 maja 2024, 04:31


[All] Skrzypiące zawieszenie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

imcpan

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 10:16
  • Online: 41m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: Czestochowa

Skrzypiące zawieszenie

Post07 maja 2012, 10:41

Witam,
Sprawa jest następująca, a objawiła się podczas przekładki kół na letnie. Przy wymianie kół w warsztacie, podczas podnoszenia auta na podnośniku, a potem przy opuszczaniu, zauważyłem niepokojące zjawisko, którego nie było jesienią, a mianowicie tylne zawieszenie, szczególnie jego lewa strona przeraźliwie trzeszczało. Miałem wrażenie, jakby auto nie było roczne a co najmniej miało ze 30 lat. Wydaje mi się, że w rocznym aucie takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.
Ponadto podczas jazdy, szczególnie na zakrętach, mam wrażenie, że skrzypi fotel kierowcy, ale nie jestem pewien czy to fotel, czy właśnie to zawieszenie.

Zauważyliście u siebie podobne objawy?
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 maja 2012, 11:09

Zawieszenie skrzypi, ale to głównie przednie. Mnie zaczęło skrzypieć po tej zimie, a raczej pod koniec zimy. Przy przebiegu ok 22tys km. Jak jest ciepło to jest cisza, ale jak jest chłodno to dosyć wyraźnie skrzypi, szczególnie podczas jazdy po nierównej drodze i na śpiących policjantach.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 maja 2012, 11:47

Zerknij do tego tematu [All] Skrzypiące zawieszenie może u Ciebie też skrzypią zamki.
My TSI
Offline

imcpan

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 10:16
  • Online: 41m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: Czestochowa

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 maja 2012, 11:53

To nie zamki ani przednie zawieszenie. Jak pisałem, to było na postoju, podczas podnoszenia i opuszczania auta na podnośniku. Dźwięk był z tylnego zawieszenia taki, jakby sprężyny miały za sobą miliony kilometrów i potwornie trzeszczały podczas rozciągania i ściskania. Było to tak głośne trzeszczenie, że chyba słyszeli to "kilka kilometrów dalej" w ASO.
Nawet 9-letnia Fabia, którą jeździłem wcześniej tak nie trzeszczała.

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości