Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:23


MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Post08 gru 2020, 13:07

Cześć, w moim golfie MK6 1.6TDI 2012r modelowy, zawieszenie seryjnie obniżone, walcze z problemem stuków w zawieszeniu. Zacznijmy od początku, w zawieszeniu pojawiły się delikatne stuki przy przejeżdzaniu po niewielkich nierównościach tak jak np, ubytki w nawierzchni, progi zwalniające czy zjazd z drogi na posesje przejeżdzając chodnik i jego krawężnik. Okazało się że amortyzator cieknie więc postanowione wymiana wszystkich 4 sztuk. Wymieniono dodatkowo z przodu mocowania amortyzatorów oraz łożyska, oraz łączniki stabilizatorów, Tył otrzymał również nowe mocowania i łączniki. Amortyzatory KYB, łączniki oraz mocowania Lemforder. Niestety auto nadal stuka, odwiedziłem stacje kontroli pojazdów według diagnosty auto sztywne zero luzów, następnie dwóch różnych mechaników, żaden z nich nie potrafi wskazać problemu, odpowiedz wszystko sztywne brak luzów. ASO również rozkłada ręce nie wiedząc co poradzić na ten problem, odpowiedz ich że również wszystko sztywne. Przyszła zima stuki nadal są takie same jednak dodatkowo doszły odgłosy skrzypienia, ale z tym poradze mam nadzieje sobie przez smarowanie gum stabilizatora. Wracając do stuków czy ktoś przerabiał temat i podpowie gdzie szukać?
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Post08 gru 2020, 13:29

Sprawdź dokładnie gumy na wachaczu, miałem tak że mi delikatnie stukało. Auto przeszło przegląd i nic. Dopiero wymiana gum na wachaczu pomogła.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Post08 gru 2020, 13:30

Tomczyk pisze:Sprawdź dokładnie gumy na wachaczu, miałem tak że mi delikatnie stukało. Auto przeszło przegląd i nic. Dopiero wymiana gum na wachaczu pomogła.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka



Miałem podejrzenie tylnich gum wahacza, tak zwane silent bloki, niestety po zdemontowaniu okazały się sztywne
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 21m 50s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Post08 gru 2020, 13:32

Maciek pisze:
Tomczyk pisze:Sprawdź dokładnie gumy na wachaczu, miałem tak że mi delikatnie stukało. Auto przeszło przegląd i nic. Dopiero wymiana gum na wachaczu pomogła.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka



Miałem podejrzenie tylnich gum wahacza, tak zwane silent bloki, niestety po zdemontowaniu okazały się sztywne
Ja nawet tylne wymieniłem, a okazało się że ta mała przednia była uszkodzona.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: MK6 stuki w zawieszeniu brak pomysłów.

Post08 gru 2020, 13:43

Tomczyk pisze:
Maciek pisze:
Tomczyk pisze:Sprawdź dokładnie gumy na wachaczu, miałem tak że mi delikatnie stukało. Auto przeszło przegląd i nic. Dopiero wymiana gum na wachaczu pomogła.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka



Miałem podejrzenie tylnich gum wahacza, tak zwane silent bloki, niestety po zdemontowaniu okazały się sztywne
Ja nawet tylne wymieniłem, a okazało się że ta mała przednia była uszkodzona.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka



Czy mówisz o tulei o numerze 1K0407182

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość