Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 00:56


Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post26 lis 2018, 14:21

Witajcie, ostatnio zauważyłem że drzwi od pasażera po zamknięciu odstają mi o jakiś milimetr. Nie jest to dużo ale jest widoczne. Nie wygląda aby była to wina zawiasów. Raczej wygląda mi to na to, jakby ktoś mocno szarpał klamką i jakby blachę lekko odgiął, lub też może coś w środku tych drzwi się "poluzowało". Bo przy dociskaniu drzwi wygląda na to, jakby był tam jakiś lekki luz (np. szyba jakby się ruszała w stosunku do blachy - nie ma czegoś takiego w drugich drzwiach po drugiej stronie).
Stąd moje pytanie czy wewnątrz tych drzwi jest jakiś element blacharski, który mógł się poluzować, odkręcić? Czy jest w tej sytuacji sens tam zaglądać? Chodzi w szczególnosci o okolice klamki.
Czy raczej zająć się dopasowaniem poprzez regulację zawiasów?
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 19s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post26 lis 2018, 15:56

jejciu pisze:Witajcie, ostatnio zauważyłem że drzwi od pasażera po zamknięciu odstają mi o jakiś milimetr. Nie jest to dużo ale jest widoczne. Nie wygląda aby była to wina zawiasów. Raczej wygląda mi to na to, jakby ktoś mocno szarpał klamką i jakby blachę lekko odgiął, lub też może coś w środku tych drzwi się "poluzowało". Bo przy dociskaniu drzwi wygląda na to, jakby był tam jakiś lekki luz (np. szyba jakby się ruszała w stosunku do blachy - nie ma czegoś takiego w drugich drzwiach po drugiej stronie).
Stąd moje pytanie czy wewnątrz tych drzwi jest jakiś element blacharski, który mógł się poluzować, odkręcić? Czy jest w tej sytuacji sens tam zaglądać? Chodzi w szczególnosci o okolice klamki.
Czy raczej zająć się dopasowaniem poprzez regulację zawiasów?
Pozdrawiam

W drzwiach nie ma nic takiego co by mogło się poluzować o czym napisałeś. Do regulacji drzwi służy ucho ( rygiel ) na które wchodzi zamek. Poluzuj je i przesuń w odpowiednią stronę i dokręć a drzwi powinny się dopasować do płaszczyzny nadwozia. Szyba ma jakiś tam lekki luz na prowadnicach i będzie się lekko ruszała szczególnie jak jest opuszczona. Nie wiem jakie by musiało być szarpnięcie klamki aby odkształcić całe drzwi, to nie jest raczej możliwe. Stawiam na regulację rygla bo też nie sądzę aby same poluzowały się zawiasy i przestawiły. No chyba że o czymś nie wiemy np. wcześniejszy "dzwon"
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Re: Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post26 lis 2018, 18:36

BRUNO55 pisze: Do regulacji drzwi służy ucho ( rygiel ) na które wchodzi zamek. Poluzuj je i przesuń w odpowiednią stronę i dokręć a drzwi powinny się dopasować do płaszczyzny nadwozia.


Dzięki za poradę! Ale mógłbyś mnie jeszcze oświecić gdzie dokładniej jest ów rygiel-ucho?
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 19s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post27 lis 2018, 12:32

jejciu pisze:
BRUNO55 pisze: Do regulacji drzwi służy ucho ( rygiel ) na które wchodzi zamek. Poluzuj je i przesuń w odpowiednią stronę i dokręć a drzwi powinny się dopasować do płaszczyzny nadwozia.


Dzięki za poradę! Ale mógłbyś mnie jeszcze oświecić gdzie dokładniej jest ów rygiel-ucho?

Rygiel zamka to takie ucho przykręcone do nadwozia https://allegro.pl/rygiel-zamka-drzwi-p ... 82216.html na który zachodzi zamek i się rygluje.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

dejwid1979

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 paź 2016, 12:39
  • Online: 28d 9h 12m 54s
  • Auto: vw Golf6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Berlin

Re: Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post29 lis 2018, 22:04

Nie wiem czy pomoge, ale podpowiem ze bynajmniej w kombi ,( nie wiem jak w sedanie ) na drzwiach jest tak jakby blaszana oslona (czesc lakierowana ) ktora jest mocowana na sruby od wewnetrznej strony i moze tam ktoras z tych srub Ci sie poluzowla przez co blacha moze odstawac
Offline

jejciu

Sympatyk

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 15 lip 2016, 07:32
  • Online: 1d 4h 22m 44s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 86KM CBZA

Re: Budowa przednich drzwi - czy są tam ruchome elementy?

Post29 lis 2018, 22:07

Czyli trzeba zdjąć tapicerkę wewnętrzną aby się do tego dostać?
A do czego służą chyba 3 śruby, które są przy klamce ale od tego ucha - rygla?

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości