Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:14


Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

radocha

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 gru 2017, 15:31
  • Online: 1h 5m 20s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: małopolski

Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post27 gru 2017, 15:52

Wczoraj pojawiła mi się pomarańczowa kontrolka od DPF i komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Obrazek

Przejechałem ok 50-60km z obrotami od 2-2,5tys. obrotów. po zapaleniu się tej kontrolki i nie znikła.
Po podpięciu VCDS 15.7 błędów brak i takie oto parametry:


Obrazek


Obrazek


Co jest powodem pojawienia się tej kontrolki?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post27 gru 2017, 16:59

Włącz serwisowa regenerację filtra DPF i zobacz jakie będą po tym efekty
Offline
Awatar użytkownika

dezmond

Aktywny

  • Posty: 119
  • Rejestracja: 06 maja 2015, 00:46
  • Online: 12d 22h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: CBBB 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Bielsko

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post27 gru 2017, 19:56

w 266 to jest różnica ciśnień ? trochę wysoka chyba...
Offline

radocha

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 gru 2017, 15:31
  • Online: 1h 5m 20s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: małopolski

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post27 gru 2017, 20:16

Chińczyk VCDS 15.7 nie uruchomił serwisowego wypalania dpf. Podjechałem do kolegi mechanika i próbował to zrobić VCDS 17.3 w j. polskim i też nie poszło. Próbował Delphi DS150e, wszystkie warunki temperatur komp pokazywał mu na spełnione i też nie uruchomiło wypalania.

Przejechałem dzisiaj ok 20km z 3tys. obrotów i kontrolka dalej świeci. Nie mam już pomysłów, po za tym, żeby ewentualnie kupić czujnik różnicy ciśnień i podmienić. Tylko czy on nie powinien wyrzucić jakiegoś błędu jak jest uwalony?
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post27 gru 2017, 20:56

radocha pisze:Chińczyk VCDS 15.7 nie uruchomił serwisowego wypalania dpf. Podjechałem do kolegi mechanika i próbował to zrobić VCDS 17.3 w j. polskim i też nie poszło. Próbował Delphi DS150e, wszystkie warunki temperatur komp pokazywał mu na spełnione i też nie uruchomiło wypalania.

Przejechałem dzisiaj ok 20km z 3tys. obrotów i kontrolka dalej świeci. Nie mam już pomysłów, po za tym, żeby ewentualnie kupić czujnik różnicy ciśnień i podmienić. Tylko czy on nie powinien wyrzucić jakiegoś błędu jak jest uwalony?

Masz przejechane prawie 1000km od ostatniego wypalania,gdzie wypala sie srednio co 600-700.
Co ciekawe,jak u mnie padl czujnik róznicy cisnien,to wypalalo normalnie,tylko zapalalo cie co jakis czas "check engine" i komunikat "engine fault"
No i w vcds bylo,ze uszkodzony ten czujnik.
Offline

radocha

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 gru 2017, 15:31
  • Online: 1h 5m 20s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: małopolski

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post28 gru 2017, 13:49

Po nowym roku podjadę do elektromechanika i zobaczymy co on powie. Nie chcę odkładać tego problemu na dłużej, żeby nie zapchał się DPF.
Offline

radocha

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 gru 2017, 15:31
  • Online: 1h 5m 20s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: małopolski

Re: Komunikat: Filtr cząstek stałych: Instrukcja obsługi!

Post28 gru 2017, 20:30

Zrobiłem małego testa przy 3.5tys. obrotów pod małą górkę na 4 biegu pokazuje mi już +/- różnicę ciśnień ok 400 hPa. Wraz z wzrostem obrotów ciśnienie jeszcze rosło w górę. Czy to może oznaczać zapchanie filtra? Kolega mi tłumaczył, że powinienem mieć ok. +/- 300 hPa.

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość