Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:56


Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

recon19J20

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 sie 2021, 13:49
  • Online: 55m 29s
  • Lokalizacja: Białystok

Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Post20 wrz 2021, 06:31

Witam, przed miesiącem nabyłem golfa VI w wersji 1.4 TSI 122km. Mój mechanik po jeździe stwierdził że przydałoby się wymienić olej w skrzyni biegów. Wiem że należy wymieniać olej w skrzyni automatycznej, w manualnej kiedyś coś słyszałem żeby ktoś wymieniał, ale z tego co wyczytałem w sieci to raczej tego się nie robi. Ale może przy silniku TSI należy takie operacje przeprowadzać, nie znam się. Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś robił takie operacje, bądź może ktoś mi podpowie czy faktycznie takie operacje wykonuje się przy skrzyniach manualnych ? Auto ma ok 126 tysięcy przebiegu.

Przepraszam dopiero zwróciłem uwagę że napisałem temat w GOLF VII, proszę jakiegoś moderatora o przerzucenie tematu do golf VI
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Post20 wrz 2021, 07:21

Mój mechanik też mówił że w manualu się nie wymienia
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Post20 wrz 2021, 08:14

Bzdury, tak samo jak ASO twierdzi że filtra paliwa się nie wymienia.. Przypominam że łańcuch też miał być na całe życie auta ;) Wszystko nastawione na to aby auta przetrwały max 10 lat.

Do skrzyni możesz lać 75W80 dowolnej marki, byle spełniał normy VW. Niektórzy świrują że najlepiej wyłącznie oryginalny VW, ale to już pozostaje do twojej oceny, jeśli masz taki budżet to możesz wziąć ori. Ja w swojej wymieniłem przy ok. 170kkm wlewając Addinol, silnik mam ten sam
Offline

ksaoo

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 wrz 2021, 08:09
  • Online: 2d 9h 49m 37s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CLRB
  • Lokalizacja: WA_WA

Re: Wymiana oleju w skrzyni manualnej

Post22 wrz 2021, 09:13

Ja przy przebiegu 80kkm w manualu w golf 7 TDI olej w skrzyni wymieniłem razem z 5letnim rozrządem.
Planuje tym autem jeździć dłużej i bezawaryjnie. Koszt znikomy a głowa spokojna.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości