Dzisiaj jest 09 maja 2024, 03:53


[1,6 TDI 105KM] Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Foosu

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 20:39
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 Km
  • Lokalizacja: Katowice

Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post31 maja 2013, 18:39

Witam serdecznie mam pytanko czy spotkał się ktoś w skrzyni DSG że przy ruszaniu delikatnym na małych obrotach słychać wyrażne charczenie i delikatne szarpnięcie samochodu przy zmianie biegu z 1 na 2 i 2 na 3 , zastanawiam się czy to nie coś od skrzyni dodam jeszce iż szarpnięcie występuje najczęsciej gdy jest lekko pod górke i tylko wtedy gdy delikatnie ruszam samochodem ... pozdrawiam
Offline

Assti

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 maja 2013, 19:19
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI DSG 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post31 maja 2013, 19:25

Witam
Miałam to samo, zgłosiłam w serwisie i nie znaleźli przyczyny. Teraz jestem po przeglądzie gwarancyjnym i okazało się że musieli wymienić sprzęgła w skrzyni. Przebieg zaledwie 28000km. Po wymianie sprzęgieł charczenie pojawia się nadal ale nie ma już szarpnięć.
Radzę udać się do serwisu, mi powiedzieli że sprzęgła te miały wadę fabryczną. Rocznik 2011. Tylko że ja mam skrzynię DSG, nie wiem jaką Ty.

Pozdrawiam
Offline

Foosu

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 20:39
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 Km
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post31 maja 2013, 19:55

Ja tez mam skrzynie DSG, szarpniecia nie występują cały czas natomiast charczenia słychać tylko wtedy gdy auto jest opalanie po dłuższej przerwie, komputer pokazywał Ci jakiś błąd? Nie orientujesz się jaki był by koszt tych sprzegiel, bo niestety ja juz nie mam auta na gwarancji:(
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Offline

Assti

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 31 maja 2013, 19:19
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI DSG 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post01 cze 2013, 09:52

Cały problem był w tym że żadnych komunikatów komuter nie pokazywał. Na szczęscie w serwisie pamiętali że juz raz zgłaszałam podobne problemy i tym razem podczas przeglądu poważniej podeszli to sprawy.
Koszt sprzęgieł to 3700 pln + 1500 robocizna.

Ponieważ to wada konstrukcyjna sprzegieł to niech partycypują w kosztach.A jeżeli już zgłaszałbyś to wcześniej to nawet możesz ubiegać się o całkowite pokrycie kosztów. To wina serwisu że nie wykrył usterki o której wiec cały VW Polska. Mają przecież pismo techniczne i jeżeli ktoś zgłasza takie objawy to z marszu wymieniają sprzegła.
Offline

Foosu

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 20:39
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 Km
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post01 cze 2013, 15:41

Dziś pojeździlem trochę samochodem i stwierdziłem że te szarpniecia występują wtedy gdy skrzynia nie zdąży zredukować biegu na pierwszy i ruszam delikatnie z biegu numer dwa i to pod delikatne wzniesienie wtedy do 1,5 tys obrotów samochodem delikatnie szarpnie ale jak się wkręci na obroty to przestaje, to taki sam objaw jak w manualu rusza się z drugiego biegu. Charczenia występuje generalnie na każdym biegu jeśli jest na niskich obrotach tak max 1, 5 tyś. , niewiele czy czasem czegoś nie przenosi, może wydech może cos innego, w Poniedziałek jadę do fachowca od automatycznych skrzyń, nie wiem czy w ASO cos załatwię jak auto zostało przywiezione z Niemiec od Pierwszego właściciela i w Maju skończyło 3 latka, podadza mi z numeru VIN historię samochodu jeśli to ja teraz jestem jego właścicielem? zobaczył bym czy cos było robione ze sprzęgła mi, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc ;)
Offline

Foosu

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 20:39
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105 Km
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post05 cze 2013, 19:20

wiec tak, byłem w ASO w Katowicach i opisałem problem, problem od pewnego czasu zrobił się dość poważny bo juz szarpie ewidentnie na jedynce i dwójce. Najpierw zostałem umówiony na diagnozę jeżeli stwierdza ze to sprzęgła to wtedy będziemy pisać pisma o pokrycie części kosztów wymiany, najmniej podobno 50 procent powinni mi przyznać na cześć i robocizne. Zastanawiam się ile kosztuje sprzęgło w ASO z tego co dobrze usłyszałem to ok 2 000 zł, na allegro nówka oryginał 1750 zł, i co z dwumasem czy przez sprzęgło nie uszkodził się dwumasem? koszt dwumasu na allegro tez cos ponad 1700 zł a ile w ASO nie mam pojęcia. pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 48m 36s
  • Pochwały: 2

Re: Dziwne charczenie na wolnych obrotach....

Post06 cze 2013, 07:48

Foosu, tak mi się widzi że Twój problem jest identyczny z problemem Kozo i TomRS, który zresztą Kozo Ci już wskazywał.
Poczytaj i jeżeli będzie to inna usterka, napisz do mnie lub moderatorów z prośbą otwarcia tematu - tymczasem zamykam. Jeżeli będzie to ta sama usterka, też napisz - zmienimy prefix na ALL

A tu jeszcze raz link do bliźniaczego tematu -> [1.4 TSI 160KM] [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość