Dzisiaj jest 29 mar 2024, 14:31


Piszczą podczas jazdy

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Klocki, tarcze, bębny, szczęki, cylindry, linki, płyn hamulcowy, ABS, ESP, czujnik zużycia klocków.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wojtekrat1

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 maja 2017, 11:52
  • Online: 1h 12m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 cr 110
  • Lokalizacja: dolnośląskie

Piszczą podczas jazdy

Post03 cze 2017, 18:14

Hej, może ktoś podpowie co może być przyczyną piszczenia kół podczas jazdy? Szczególnie na zakrętach. Po delikatnym naciśnięciu hamulca piszczenie ustaje po czym pojawia się znowu.
Pozdrawiam,
Wojtek
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Piszczą podczas jazdy

Post03 cze 2017, 19:09

Nazwa tematu "Piszczą podczas jazdy" mocno mnie zaintrygowała i zastanawiałem się czy piszczą ci dzieci, a może młode dziewczyny które z tobą podróżują :lol:
Treść trochę rozczarowuje bo to tylko koła :D
Tak poważnie to chodzi ci o opony czy to jakieś ocieranie? Może to łożysko, piszczy przy skręcie w obie strony? Opony to może nie masz zbieżności albo za szybko jeździsz? :D
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Piszczą podczas jazdy

Post04 cze 2017, 08:38

lukasik69 pisze:Nazwa tematu "Piszczą podczas jazdy" mocno mnie zaintrygowała i zastanawiałem się czy piszczą ci dzieci, a może młode dziewczyny które z tobą podróżują :lol:
Treść trochę rozczarowuje bo to tylko koła :D

+ 1 :lol: :lol: :lol:
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Piszczą podczas jazdy

Post04 cze 2017, 15:26

kolego to łozysko albo co jest bardziej prawdopodobne klocek ociera lekko o tarcze
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Piszczą podczas jazdy

Post04 cze 2017, 21:44

wlado78 pisze:kolego to łozysko albo co jest bardziej prawdopodobne klocek ociera lekko o tarcze


Klocek jak ociera to wystarczy , że kolega podniesie auto i zakręci kołem to powinno być słychać . Łożysko jak piszczy to początkowa faza później już huczy ale w początkowej fazie trudno poznać które to koło.

wojtekrat1 pisze:Po delikatnym naciśnięciu hamulca piszczenie ustaje


Ciągle mam nadziej, że to dziewczyny piszczą bo im się miniówki do góry podnoszą, jak zwalniasz to przestają :lol:
Offline

invalidName

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 08 gru 2016, 11:47
  • Online: 2m 53s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Piszczą podczas jazdy

Post21 gru 2017, 09:47

Ja bym obstawiał za zaciętymi klockami hamulcowymi. Najprawdopodobniej nie odbijają klocki hamulcowe i przez to piszczą podczas jazdy.

Wróć do Układ hamulcowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość