Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 10:56


Zmiana klapy na gti

Tuning optyczny - czyli wewnętrzne i zewnętrzne zmiany wizualne naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wewnętrzne i zewnętrzne modyfikacje wizualne w celu uzyskania bardziej sportowego lub ładniejszego wyglądu tj. zmiany atrapy, zderzaków, lotek, foteli, kierownicy, podsufitki itp. elementów wpływających na zmianę wyglądu.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

bartek961

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 22 lis 2020, 18:11
  • Online: 5h 39m 27s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Wrocław

Zmiana klapy na gti

Post22 lis 2020, 18:25

A wiec tak jak w temacie ostatnio po głowie chodzi mi zmiana tylniej klapy na wersje gti z dużą lotka moja stara klapa co by tu powiedzieć same usterki i zastanawiam się właśnie nad kupnem używanej klapy z gti i montaż w moim seryjnym golfie tylko nie mam pojęcia czy są np różnice w obaklowaniu itp A także interesuję mnie lotka z jakiego materialu została wykonana trapi mnie czesty problem z trzecim światłem stop w starej klapie juz kilka razy szlak trafił ten felerny stop z powodu odkrztalcenia metalu dzięki czemu do środka dostawała się woda
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 6m 15s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Zmiana klapy na gti

Post23 lis 2020, 19:34

Klapa pasuje 1 do 1, też kupiłem używają od GTI. Nowa wiązka potrzebna u mnie była tylko dlatego, że przy demontażu poszli na łatwiznę i uwalili kabel..

Obrazek

Materiał z jakiego jest zrobiona lotka to bodajże ABS. Da się ją też kupić osobno, ale z klejeniem jej jest więcej roboty niż z wymianą całej klapy, dodatkowo słyszałem że jej niektóre jej elementy są trudno dostępne. A klapa pasuje zarówno z GTI, jak i GTD, R20 oraz R-Line - wszystkie są identyczne.
Co do problemów ze stopem, to nigdy takowych nie miałem. Ani jak rok jeździłem ze zwykłym światłem, ani teraz od prawie 2 lat na nowym.
Offline

bartek961

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 22 lis 2020, 18:11
  • Online: 5h 39m 27s
  • Auto: Vw golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana klapy na gti

Post24 lis 2020, 05:57

Największy problem jest w tym ze ktoś juz majstrował z tą latka zanim kupiłem samochód i rant blachy na której trzyma się blacha jest w którymś miejscu wygięty i ciężko włożyć lampę wręcz niemożliwe a i czy wszystkie kable pasują są takie same?
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 6m 15s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Zmiana klapy na gti

Post24 lis 2020, 13:37

No to szukaj całej klapy z modelów które wymieniłem wyżej, problem z głowy. Dobrze poszukasz to znajdziesz nawet w kolorze ;) Nie jestem pewien bo ja przy mojej okablowania nie ogarniałem, ale wydaje mi się że kable pasują.

Wróć do Tuning optyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości