Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:40


Progi Golf 6 R/R-Line montaż bez zestawu

Tuning optyczny - czyli wewnętrzne i zewnętrzne zmiany wizualne naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wewnętrzne i zewnętrzne modyfikacje wizualne w celu uzyskania bardziej sportowego lub ładniejszego wyglądu tj. zmiany atrapy, zderzaków, lotek, foteli, kierownicy, podsufitki itp. elementów wpływających na zmianę wyglądu.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kanapka

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 05 kwie 2019, 13:26
  • Online: 4h 45m 22s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6tdi
  • Lokalizacja: Białystok

Progi Golf 6 R/R-Line montaż bez zestawu

Post09 sty 2021, 14:03

Siemanko,
Jak zamontować progi od R jeżeli nie chce mi się wydawać 200zł na zestaw montażowy (w aso jeden klips ok 60zł...)
Myślałem o przyczepieniu na górze taśmą dwustronną 3m + klej do szyb ale na dole martwi mnie odległość do jakiegokolwiek elementu do którego mógłbym próg dokleić.
A wydaje mi się, że przylepienie tylko od góry może nie być za dobrym pomysłem i podmuch powietrza je poderwie do góry.
Czekam na jakieś wasze porady i pomysły.
A może ktoś ma na sprzedaż za jakieś psie pieniądze?

Nie mam pojęcia jak wstawić zdjęcie
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Progi Golf 6 R/R-Line montaż bez zestawu

Post09 sty 2021, 23:13

Zajrzyj do tematu o miom aucie tam masz widok progów bez zestawu, z przodu idzie śruba trzymająca próg i z tyłu od spodu druga, a tak to klej do szyb na góre progu dajesz i przyklejasz do auta, do tego troche kleju na punkty mocyjące wystające z listwy, nie urwie się choćby nie wiem co się dzialo..
Offline

KapitanKanapka

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 mar 2019, 21:07
  • Online: 1h 59m 28s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Progi Golf 6 R/R-Line montaż bez zestawu

Post10 sty 2021, 11:19

marmi pisze:Zajrzyj do tematu o miom aucie tam masz widok progów bez zestawu, z przodu idzie śruba trzymająca próg i z tyłu od spodu druga, a tak to klej do szyb na góre progu dajesz i przyklejasz do auta, do tego troche kleju na punkty mocyjące wystające z listwy, nie urwie się choćby nie wiem co się dzialo..


Post chyba znalazłem, zbiorczy o modyfikacjach Twojego białego golfa. Domyślam się, że o to Ci chodziło ale tam nie ma nic o montażu.

Mógłbyś dokładniej to opisać jak je montowałeś?
Wierciłeś progi? Bo tego chciałbym uniknąć potem zaczną rdzewieć w tym miejscu i będzie kaplica po kilku latach...

Jedyne co mi przychodzi do głowy to na gorę dać taśmę dwustronną (już zamówiłem 3M VHB), pod taśmę klej do szyb, do dolnej części progu gdzie powinien być zestaw montażowy przymocować jakiś dłuższy element z tworzywa i wkleić go do oryginalnych zaślepek na zatrzaski do montażu progów.

Dopiero widzę, że jakimś cudem wrzuciłem post pod MK8, wstawiałem z telefonu widocznie coś źle się naklikało

Wróć do Tuning optyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość