Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:15


[1,6 TDI 105KM] Strach podczas hamowania,akcja vw

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek1604

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 sie 2019, 20:25
  • Online: 25m 13s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Śląsk

Strach podczas hamowania,akcja vw

Post18 sie 2019, 20:57

Witam,na czym polega problem.Posiadam tak jak w tytule vw golf 6 1.6tdi 105km 2011r.Od momentu zrobienia akcji w serwisie mam spore problemy z układem hamulcowy,mianowicie przy dynamicznej jezdzie oraz jezdzie po autostradzie i ekspresowce (od120km/h) po przejechaniu 10km koła z przodu są tak nagrzane że nie idzie ich dotknąć śmierdzi przypalonymi klockami do czego dąże podczas delikatnego Wychamowywania zdaje sie jakby zaraz miało wyrwać koła albo tarcze miały się rozleciec pedał hamulca dostaje wibracji auto zaczyna ściągać,mechanik doszedł do wniosku że trzeba wymienić tarcze ponieważ są spalone również tak jak klocki,tak się stało zostały wymienione 2 komplety przód oraz tył tarcze wraz z klockami ,po wyjeździe na test po 20km to samo zaczyna się dziać, mechanik jedzie na rolki wychodzi że łapie przednie prawe kolo,spalanie wzrosło o 2-3litry auto nie ma już przyspieszenia jakiego kolwiek,mechanik po naradach doszedł do wniosku że jest to pompa abs którą łapie kolo dlatego tarcze tak się nagrzewaja, znalazł taką 2 pompa zamontowano zagrał to z oprogramowaniem również sterowniki,wyjeżdżamy na autostradę auto bez problemu osiąga prędkość 160 nic się nie dzieje hamuje wkoncu normalnie eureka! Spalanie spadło do normy uratowany,mijają 2tygodnie i problem powrócił, mechanik stwierdza że teraz pompa hamulcowe ja już nie mam siły ani pieniędzy na jego stwierdzenia naprawdę chciałbym rozwiązać już ten problem może miał ktoś tak może znacie powód, ja myślę że to od strony coś oprogramowania lub sterownika świruje faktycznie źle coś zapadaje trzyma to kolo tarcze się nagrzewaja jakbym jeździł na hamulcu i potem są tego skutki .Proszę o jaka kolwiek pomóc i światełko w tunelu.Dzieki !
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Strach podczas hamowania,akcja vw

Post18 sie 2019, 21:30

Odlacz wtyczke od pompy ABS i pojezdzij tak 2 tygodnie. Zobaczysz czy bedzie lepiej, czy tak samo.Bo trudno mi uwierzyc zeby to bylo cos z oprogramowaniem czy pompą. Drugą zresztą.
Ja bym od sprawdzenia serva zaczal.
Offline

Rafal20120

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 lut 2020, 07:02
  • Online: 17m 19s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi 105 KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Strach podczas hamowania,akcja vw

Post28 lut 2020, 07:21

Witam
Ciekawi mnie czy rozwiązałeś problem z tym układem hamulcowy w swoim golfie?
Ja w swoim golfie 1.6 tdi 105 KM również mam problem z układem hamulcowy z tą różnicą że nie blokuje mi tarcz. W moim Vw obiawy są następujące: przez jakiś czas uklad hamulcowy dział bez zarzutów następnie po gwałtownym hamowania i włączeniu się ABS auto zaczyna hamować większą siłą w kole przednim prawym i bardzo ściaga w prawo, jeśli ponownie doprowadza do uruchomienia się ABS wszystko wraca do normy i układ znów pracuje właściwie. Odpowietrzałem cały uklad przy uzyciu maszyny, wymieniłem płyn hamulcowy a usterka nadal powraca nie mam już pomyslow dodam jeszcze że na desce zero błędów jak również po podłączeniu VCDS
Może ktoś z kolegów ma jakiś pomysł co może być uwalone?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości