Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 14:59


[All] Regulacja lusterek w dół - nie działa

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

awiator

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 lut 2024, 11:27
  • Online: 3h 7m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Pabianice

Regulacja lusterek w dół - nie działa

Post06 lut 2024, 14:58

Hej. Od paru dni jestem raczej szczęśliwym posiadaczem Golfa VI. Niestety wczoraj odkryłem pierwszą usterkę w swoim samochodzie, której przy oględzinach nie zauważyłem. Otóż nie jestem w stanie obniżyć luster zarówno prawego jak i lewego lusterka. Wszystkie inne kierunki: góra, lewo, prawo oraz podgrzewanie działają poprawnie. Objawy wskazywały na uszkodzony joystick, który dziś wymieniłem na inny (używany oryginał), niestety problem nie ustąpił. Ja w międzyczasie próbując "rozruszać" regulator ustawiłem oba lusterka patrzące w niebo.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie dalej szukać problemu?
Czy istnieje jakaś awaryjna metoda opuszczenia lusterek tak abym mógł bezpiecznie poruszać się po drogach?
Czy ktoś posiada rozpiskę pinów w joysticku? Jedyna, którą znalazłem wydaje się, że nie ma zastosowania w moim egzemplarzu.

Pozdrawiam i za wszystkie cenne ready z góry dziękuję.

UPDATE:
Dziś pożyczyłem VCDS-a i zwrócił błąd:
Kod: Zaznacz cały
Znaleziono 1 błąd:
01340 - Przełącznik ustawiania lusterek
            008 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny

Faktycznie jak wszedłem w bloki pomiarowe to sterownik nie rozumiał sygnału jaki pochodził z joysticka w pozycji na dół. Pomyślałem, że może ten na który wymieniłem też jest uszkodzony wiec go wyciągnąłem, rozebrałem i pomierzyłem rezystancje, które wyniosły:
1. Pozycja neutralna: nieskończoność
2. Góra: 0 Ohm
3. Lewo: 270 Ohm
4. Prawo: 820 Ohm
5. Dół: 100 Ohm

Nie wiem czy to są poprawne wartości ale takie rezystory znajdują się na płytce tego manipulatora więc wydaje mi się, że tak ale jak ktoś ma taki włącznik i mógłby zmierzyć rezystancje w każdej pozycji to byłbym wdzięczny.
PS. czy VCDS pozwala odczytać wartości analogowe czyli rezystancję, którą odczytuje sterownik drzwi?
Offline

awiator

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 lut 2024, 11:27
  • Online: 3h 7m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Pabianice

Re: Regulacja lusterek w dół - nie działa

Post05 mar 2024, 12:51

Problem został rozwiązany. Prawdopodobnie wystarczyło zrestartować (odłączyć zasilanie) sterownik w drzwiach bo nic innego nie zrobiłem poza odłączeniem wtyczek od sterownika, sprawdzeniem wiązki, która okazała się sprawna a wartości rezystancji nie odbiegały od pomiarów wykonanych na samym joysticku.

Myślę, że temat można zamknąć.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości