Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:18


[1.6 102KM] Przepustnica - EPC, kontrola trakcji, gaśnięcie

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

NovTer

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 sty 2021, 18:35
  • Online: 2h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 102KM
  • Lokalizacja: Lubuskie

Przepustnica - EPC, kontrola trakcji, gaśnięcie

Post04 sty 2021, 18:54

Witam, przybywam do was z problemem, który ciągnie się za mną, niemal od samego początku. W aucie podczas jazdy wyskoczyła kontrolka EPC i spadek mocy, a po jakimś czasie check engine i kontrola trakcji i auto się zatrzymuje. Po sprawdzeniu co się dzieje na komputerze okazało się, że jest to przepustnica - została zamówiona nowa, zamiennik firmy SVK. Niestety po kilku tysiącach kilometrów wróciło wszystko ponownie i tym razem błedy:

17950/P1542 - czujnik położenia kątowego, silnik przepustnicy - G187: nieakceptowalny sygnał - przejściowy


17579/P1171 - czujnik 2 położenia kątowego, silnik przepustnicy - G188: nieakceptowalny sygnał - przejściowy


17953/P1545 - przepustnica - wadliwe działanie sterownika - przejściowy


17966/P1558 - siłownik przepustnicy (G186) - wadliwe działanie instalacji elektrycznej - przejściowy


Wraz z wymianą została wykonana adaptacja. Na internecie natrafiłem na sporo osób, które zalecają wyczyszczenie przepustnicy, ale może ktoś z was przerabiał temat i pies jest gdzieś indziej pogrzebany

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź,
Pozdrawiam!
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Przepustnica - EPC, kontrola trakcji, gaśnięcie

Post04 sty 2021, 19:35

Sprawdź wiązkę elektryczną.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

NovTer

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 sty 2021, 18:35
  • Online: 2h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 102KM
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Przepustnica - EPC, kontrola trakcji, gaśnięcie

Post04 sty 2021, 20:44

Jutro bądź w środę będę grzebał i na pewno to zrobię.
Offline

Kiziol

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 lut 2021, 07:45
  • Online: 1h 20m 46s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Przepustnica - EPC, kontrola trakcji, gaśnięcie

Post21 lut 2021, 07:56

cześć , poradziłeś sobie z tym problemem? u mnie wyglądało to tak, że przy cofaniu z parkingu (juz praktycznie po wycofaniu) zapaliło mi sie EPC,ESP,check engine i chyba coś jeszcze,auto trzymało sie na obrotach 800 a jak dodawałęm gazy do max do 1100 podchodziło i nie chciało ruszyć. po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i odczekaniu chwili auto zareagowało na gaz ale EPC i check engine został ale udało mi sie dojechać do domu. stwierdziłem ze pojeżdże troche po osiedlu i zobacze jak sie auto zachowuje i tu moje zdziwienie, bo po kilku chwilach EPC zgasł a po kilku kolejnych check engine.i miałem z tym spokój przez kilka dni. wczoraj znowu zapalił sie EPC ale akurat parkowałem pod sklepem, a jak wróciłem z zakupów EPC juz sie nie zapalił.
Mechanik powiedział ze znalazł dwa błędy:0221 oraz 0121 które mówią i "czujnik położenia przepustnicy"
i nie wiem co mam z tym robić.poczytałęm po forach i widzę, że wiele osób ma z tym problem. dlatego pytam.czy udało CI sie jakos pokonać ten problem???

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości