Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:10


[All Diesel] Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post19 kwie 2021, 11:21

Wita. Po krótce opiszę problem z moim autem a jest to VW Golf z 2016 , 1.6 TDI...
wszystko było w porządku do momentu gdy podczas jazdy na chwilę stanąłem przed światłami aż tu nagle podczas ruszania zaświeciło się wiele kontrolek na desce rozdzielczej...Usterka abs-stabilizacja toru jazdy (ESC),Układ wspomagania pojazdu, wskaźnik ciśnienia w oponach, Usterka system start-stop, ACC oraz Front assist niedostępne, system PreCrash niedostępny... nie wiem czy to ważne, ale wydaje mi się, że stało się to po załączeniu przeze mnie systemu AutoHold .
Posiadam interfejs OBD Eleven po podłączeniu byłem przerażony ilością błędów. Na ekranie w aucie w sekcji o aucie pojawiły się w/w błędy..zauważyłem, że silnik pracuje normalnie skrzynia (automatyczna) też, ale "choinka" nadal się się świeci i co jakiś czas są sygnały dźwiękowe.. oczywiście próbowałem skasować błędy, ale niestety nie da się. Nie mogę też włączyć auto-hold.
Co to może być? Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post19 kwie 2021, 14:28

Widzę że to kolegi pierwszy post na forum, a więc nie będę się aż tak czepiał.
Napisz, albo po prostu zrób zdjęcie dokładnie wszystkich błędów z interfejsu, a nie tylko piszesz po swojemu, jak mają numery błędy to je tu wpisz.
Teraz to trochę wróżenie z fusów.
Na tą chwilę to pierwsze co to bym obstawiam włączyć hamulca rączego i AutoHold-a, może się wypiął bo już widziałem takie przypadki, albo się uszkodził, jak jest odpięty to właśnie generuje tyle błędów, po prostu pompa ABS widzi że coś z nim jest nie halo i wyłącza wszystkie podsystemy.
Ilością błędów się aż tak nie stresuj, bo pewnie błąd jest jeden np. od włącznika, ale że on jest uszkodzony komputer auta musi powyłączać inne bajery dla bezpieczeństwa i dlatego taka choinka.
Jak naprawisz to trzeba skasować co się da i przejechać 2-3 metry na wprost autem żeby zgasły kontroli od ABS, ESP itp.

Tu masz jak się do nie go dostać, albo wymienić (auto to Angol ale robi się wszystko identycznie).

https://www.youtube.com/watch?v=LJkFbVR7YQU


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post19 kwie 2021, 14:56

Dzięki Kolego i Przepraszam za chaotyczny mój post zresztą jak zauważyłeś pierwszy .. szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak sprawdzić czy coś się wypięło z Auto-hold. Dziś ktoś mi podpowiedział też, że może to być uszkodzony jeden z czujników ABS ,bo też i taki błąd mam. Chciałem tu wrzucić jakieś fotki, ale nie bardzo wiem jak ;)
Jeśli chodzi o numery kodów to jest ich dosłownie multum. Może opiszę tylko niektóre z nich..

C101C29 (Tylny lewy czujnik prędkości obrotowej)
C114602 ( Wskaźnik ciśnienia w oponach)
C10E2F0 (Sterownik elektromechanicznego hamulca postojowego)
C10DF00 (Temperatura hamulców)
U112300 (Magistrala danych, odebrana wartość usterki)
B10E7F0 ( Układ regulacji odstępu od poprzednika)
B147A18 (Kluczyk z pilotem 2)
B10CD00 (Ograniczenie działania na skutek zarządzania energią)
P171900 (Ograniczenie działania przez sterownik silnika)
C114602 (Wskaźnik ciśnienia w oponach)
C10E2F0 (sterownik elektromechanicznego hamulca postojowego)
U041600 ( ESP)


Na wyświetlaczu między zegarami są te komunikaty:
Usterka: wskaźnik ciśnienia w oponach
Usterka: układ wspomagania pojazdu
Usterka: ABS/stabilizacja toru jazdy (ESC)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post19 kwie 2021, 15:42

Teraz widać jak na dłoni.
Sprawdzić tylny lewy czujnik ABS-u oraz wiązkę:

C101C29 (Tylny lewy czujnik prędkości obrotowej)

Od tego błędu ABS wyłączył dla bezpieczeństwa:

C114602 ( Wskaźnik ciśnienia w oponach)
C10E2F0 (Sterownik elektromechanicznego hamulca postojowego)
C10DF00 (Temperatura hamulców)
B10E7F0 ( Układ regulacji odstępu od poprzednika)
B10CD00 (Ograniczenie działania na skutek zarządzania energią)
P171900 (Ograniczenie działania przez sterownik silnika)
C114602 (Wskaźnik ciśnienia w oponach)
C10E2F0 (sterownik elektromechanicznego hamulca postojowego)
U041600 ( ESP)


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post19 kwie 2021, 16:56

Dzięki Bardzo Kolego. Jeszcze dziś biorę się za robotę. Zdemontuję czujnik i zamówię nowy no i oczywiście sprawdzę wiązkę. Oczywiście o efektach poinformuje. Wciąż się zastanawiam nad tym, że aż tyle rabanu mógł narobić czujnik od ABS?
Zobaczymy, oby było ok :-)

Pozdrawiam
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post21 kwie 2021, 20:31

Witam. Jak obiecałem tak piszę o efektach podpowiedzi. Kolego miałeś racje uszkodzony był czujnik ABS wymieniłem obydwa tylne czujniki na nowe i wszystkie kontrolki zgasły nawet bez podłączania OBD Eleven, ale ja to i tak zrobiłem i podłączyłem go.
Okazało się, że jest jeszcze kilka błędów o , których na końcu napiszę. Z niektórymi z nich już doszedłem (chodziło o przyuczenie szyb w drzwiach) a tak przy okazji zapytam czy szyba kierowcy (zaznaczam, że jest to Anglik, bo tu mieszkam) powinna się opuszczać trzymając cały czas przycisk? Pozostałe 3 szyby przyuczyłem i opuszczają się tylko po pociągnięciu przycisku i puszczeniu a szyby same się otwierają a przy okazji pojawiła się opcja otwierania wszystkich szyb z kluczyka.
Błędy o których napiszę mogły się pojawić po włączeniu kilku opcji w OBD Eleven i szczerze mówiąc niepamiętam już co włączałem...
Może coś włączyłem co powoduje te błędy. Proszę o podpowiedź.

Central Electrics (1 błąd)- Czujnik układu alarmowego, kod błędu B1330F5, stan : sporadyczna

Passanger Door (1 błąd) - Silnik podnośnika szyby Kod błędu B148754, stan: statycznie

Dashboard (3x) - Magistrala danych brak informacji, kod błędu: U112100 , stan: statycznie
(1x) - Ogranicz. działania z powodu zakłóceń komunikacji kod błędu: U111000 , stan: statycznie
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post21 kwie 2021, 23:16

Spróbuj wykasować ten błąd po zakodowaniu krańcówek szyb:

Passanger Door (1 błąd) - Silnik podnośnika szyby Kod błędu B148754, stan: statycznie

Spróbuj zakodować krańcówki szyby kierowcy przez naciśnięcie przycisku i zjechaniu szyby na dół, puszczeniu na sekundę przycisku i następnie ponowne przytrzymanie przycisku w tą samą stronę przez 3 sekundy. Następnie wykonujemy identyczną kalibrację tylko dla zamykania szyby.
Tu masz filmik jak to wykonać.

https://www.youtube.com/watch?v=GlW17DGLh-8&t=41s

Ja tak kodowałem i było wszystko OK.
Dodam tylko że przy każdym odłączeniu akumulatora trzeba taką kalibrację wykonać.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post22 kwie 2021, 08:13

Dzięki Kolego, ale już tak robiłem wielokrotnie właśnie dokładnie jak na tym filmiku. Robiłem to dla każdych drzwi i tak jak pisałem pozostałe drzwi udało się skalibrować no i zaczęło działać zamykanie i otwieranie szyb z kluczyka, ale nie działa opuszczanie szyby od strony kierowcy w ten sposób, żeby tylko dotknąć przycisk a szyba sama dalej się opuszcza czy podnosi tylko muszę trzymać przycisk do momentu aż szyba się opuści tego problemu nie ma z pozostałymi trzema szybami. Może jeszcze popróbuję.
Nie wiem jeszcze z czym są związane te wcześniejsze błędy. Czy to też z kalibracją drzwi?
Offline

huragan1971

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:16
  • Online: 20h 28m 15s
  • Auto: VW Golf. 1.6TDI.
  • Lokalizacja: Crewe

Re: Problem z błędami VW Golf 1.6tdi. 2016 auto

Post22 kwie 2021, 21:53

Muszę się pochwalić, albo i nie...już nie mam żadnych błędów. Może komuś się to przyda, bo gdy powłączałem trochę opcji w OBD Eleven to okazało się, że nie mam ich w wyposażeniu mojego auta i dlatego pokazywały mi się błędy, ale krok po kroku włączałem i wyłączałem po kolei większość opcji podpierając się historią operacji w OBD Eleven...kosztowało mnie to dość dużo czasu aż w końcu po przeskanowaniu OBD Eleven pokazał 0 błędów :-)

Pozdrawiam i jeszcze raz Bardzo Dziękuję za pomoc :-)
=D>

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości