Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:52


[2.0 TDI 170KM] Problem po odczytaniu wsadu z licznika

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Lokalizacja: Usa
  • Online: 2d 8h 15m 34s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Problem po odczytaniu wsadu z licznika

Post07 maja 2021, 14:05

Witam,

Chciałem uruchomić sobie funkcję standig wszystko zostało zrobione prawidłowo lecz po podłączeniu licznika na wyświetlaczy tam gdzie wyświetlane są kilometry jest napis "ERROR" auto zapala i po chwili gaśnie. Mój licznij 5k0920 871A. Muszę spoisać kod do radia którego oczywiście też nie mam ale tym później będę się martwił.
Ktoś pomoże.
Obrazek
Offline

Poli25

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:40
  • Lokalizacja: Usa
  • Online: 2d 8h 15m 34s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: TSI 118 kW
  • Lokalizacja: SKOKOWA

Re: Problem po odczytaniu wsadu z licznika

Post07 maja 2021, 18:54

Poli25 pisze:Witam,

Chciałem uruchomić sobie funkcję standig wszystko zostało zrobione prawidłowo lecz po podłączeniu licznika na wyświetlaczy tam gdzie wyświetlane są kilometry jest napis "ERROR" auto zapala i po chwili gaśnie. Mój licznij 5K0920 871A. Muszę spoisać kod do radia którego oczywiście też nie mam ale tym później będę się martwił.
Ktoś pomoże.

Może ma ktoś wsad do tego licznika
Obrazek


Chyba znalazłem przyczynę usterki. Za każdym razem jak odczytuję eeprom 23C64 zawartość jest taka sama (porównanie plików w programie HxD) ale kiedy zapisuję przez programator EZP2010 i ponownie odczytam zawartości już się różnią. Moim zdaniem programator wgrywa także jakiś SYF. Wszyscy robią to za pomocą CH341, ja będę miał w poniedziałek i wówczas zobaczymy czy będą tego efekty.
Ktoś się wypowie w tym temacie?. Nigdy nie porównywałem wsadów jak wszystko działało.


Udało się naprawić zegary.
Problem polegał w samym programatorze a dokładniej w sumie kontrolnej, dziś po dużych znajomościach udało mi się załatwić programator CH341A który ładnie wszystko wgrał. Wcześniej robiłem na EZP2010 który jak widać nie do końca się nadaje mimo że producent podaje że można odczytywać i zapisywać ten eeprom.
Świecą mi się jeszcze kontrolki od koła kierownicy i hamulca ręcznego, mam nadzieję że to tylko kwesti wykasowania błędów z komutera.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości